Vatan Bilgisayar mı Sinerji Bilgisayardan mı sistem toplanmalı?

Bu konuyu okuyanlar

Tolgaankara291

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Sistemi internetten parça parça toplamak yerine satıcıyla yüz yüze görüşüp bizzat faturasını alarak sistemimi teslim almak istiyorum. Gerek kargo şirketi gerekse de siparişin gecikme durumuyla uğraşmama taraftarıyım. Sistem için ayırdığım bütçe 13.500 tl. Her şey hazır yalnız şöyle bir sorun var ki nereden satın almalıyım. Ben Kocaeli'de oturuyorum. Araba ile 5 dakika mesafe de Vatan Bilgisayar var. Sinerji Bilgisayar'ın mağazası Üsküdar'da. Sinerji Bilgisayar'dan alışveriş yaparsam 1.30 saat yol gitmem gerekiyor. Bu arada sistemin montaj ve test işlemleri hakkında da pek bilgim yok. Sinerji Bilgisayar 73 tl gibi bir ücretle montaj ve test işlemlerini gerçekleştiriyor. Eminim Vatan Bilgisayar'da sistemin hepsini onlardan alırsam montajını yaparlar ama test ederler mi orası şüpheli ve montaj konusunda tecrübeliler mi orası da şüpheli. Ama evime daha yakın bu da daha hızlı bir şekilde sistemimi almamı sağlıyor. Son olarak Vatan Bilgisayar'ın sistem toplama fiyatları Sinerji Bilgisayar'a göre 500-600 tl daha fazla. Sizce hangisinden alışveriş yapmam mantıklıdır? Yorumlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

suzerain

Asistan
Reaksiyon puanı
143
Vatan bilgisayar bir tık daha kurumsal ama son dönemlerde fiyatları olması gerekenden fazla yüksek. Kimsenin günahını almam ama başında beklemeyecekseniz Sinerji'ye montaj yaptırmayın :) Biraz fazla verin Vatan'dan alın isterseniz.

Tolgaankara291

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Vatan bilgisayar bir tık daha kurumsal ama son dönemlerde fiyatları olması gerekenden fazla yüksek. Kimsenin günahını almam ama başında beklemeyecekseniz Sinerji'ye montaj yaptırmayın :) Biraz fazla verin Vatan'dan alın isterseniz.
Vatan Bilgisayar montaj konusunda iyi midir? Eve gelip kurulum gerçekleştirmelerini istesem gerçekleştirirler mi?

Beratduru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
evine gelip yapmazlar ama kasayı toplarlar yani sen sadece kasayı alıp monitör e bağlaman vs kalır vatan kurumsal sıkıntı olmaz ama pahalı bence itopya gibi siteler var oradan toplaya bilirsin bir de bütceni yazarsan daha çok yardımcı olabilirim

Tolgaankara291

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
evine gelip yapmazlar ama kasayı toplarlar yani sen sadece kasayı alıp monitör e bağlaman vs kalır vatan kurumsal sıkıntı olmaz ama pahalı bence itopya gibi siteler var oradan toplaya bilirsin bir de bütceni yazarsan daha çok yardımcı olabilirim
İtopya'ya hiç bulaşmamak gerekir. 10 kişiden 6 si ürünlerinin geç gelmesinden şikayetçi o yüzden İtopya'dan uzak duruyorum. Sistemi yazımda dile getirmiştim 13.500 tllik sistemi hazırladım tek sorunum Vatan mı Sinerji mi?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bence Vatana bulaşma. Kablolama yönetimleri pek iyi değil. Üstüne tüm parçalar vatanda olmuyor eğer sana attığım sistemi alacaksan. Bir sistem alacaksın ve yıllarca kullanacaksın. 1.5 saat yol bir şey değil bence.

Beratduru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İtopya'ya hiç bulaşmamak gerekir. 10 kişiden 6 si ürünlerinin geç gelmesinden şikayetçi o yüzden İtopya'dan uzak duruyorum. Sistemi yazımda dile getirmiştim 13.500 tllik sistemi hazırladım tek sorunum Vatan mı Sinerji mi?
o kadar parayı gözden çıkartıcaksan kesinlikle vatan dan al en azından kurumsal ki hiç bir sıkıntı çıkmaz çıkarsa faturanı alırsın gider değiştirirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence Vatana bulaşma. Kablolama yönetimleri pek iyi değil. Üstüne tüm parçalar vatanda olmuyor eğer sana attığım sistemi alacaksan. Bir sistem alacaksın ve yıllarca kullanacaksın. 1.5 saat yol bir şey değil bence.
laptop tan anlıyorsan bana yardımcı olabilir misin

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
o kadar parayı gözden çıkartıcaksan kesinlikle vatan dan al en azından kurumsal ki hiç bir sıkıntı çıkmaz çıkarsa faturanı alırsın gider değiştirirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

laptop tan anlıyorsan bana yardımcı olabilir misin
Zaten böyle bir tabu olduğu için Vatan'da basıyo fahiş fiyatları. 14 günlük süreçten sonra Vatanla ilişkin kesiliyor zaten artık garanti ile muhattap oluyorsun ki Vatan'ın müşteri hizmetleri de iyi değil.

Tolgaankara291

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Zaten böyle bir tabu olduğu için Vatan'da basıyo fahiş fiyatları. 14 günlük süreçten sonra Vatanla ilişkin kesiliyor zaten artık garanti ile muhattap oluyorsun ki Vatan'ın müşteri hizmetleri de iyi değil.
Siz Sinerji mi diyorsunuz?