Van'da Müthiş Yardımlaşma Anısı

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Deprem olur olmaz Van'a kazak, bot, mont gibi eşyalar gönderirken montun cebine;
"Geçmiş olsun kardeşim, ben de Gölcük'te senin şu an yaşadıklarını yaşadım. Maddi manevi ne sıkıntın olursa bana 05xxxxxxxxx numaralı telefondan ulaşabilirsin, hiç çekinme." yazılı bir kağıt koyulduğundan 3 gün sonra gelen mesaj:

"Allah razı olsun kardeşim. Şu an gönderdiğin montla ısınıyorum. Sana söz bir gün sen düşersen ben de seni kaldıracağım."

http://www.haber7.com/haber/20111026/Turkiyeyi-aglatan-kardeslik-mesaji.php

gordion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sizin gibilerde bu ülkede olmasa yaşanmaz

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bugün ekşisözlük'te 'bu konuda soylemek istediklerim bu kadar' rumuzlu kişi tarafından yazılan bir yazı bir anda internette yayıldı. Yazıda deprem bölgesine giden bir montun cebine konulan not ve nota verilen yanıt yer alıyordu

İşte Ekşisözlük'te yayınlandığı anda sosyal medyanın gündemine oturan o yazı;
"Ömrü hayatımda duyduğum en anlamlı söz oldu bu.
Ağlaya ağlaya yazıyorum bunları...
Deprem olur olmaz Van'a kazak, bot, mont gibi eşyalar gönderirken montun cebine "Geçmiş olsun kardeşim, ben de Gölcük'te senin şu an yaşadıklarını yaşadım. Maddi-manevi ne sıkıntın olursa bana 05xxxxxxxxx numaralı telefondan ulaşabilirsin, hiç çekinme" yazılı bir kağıt koyulduğundan 3 gün sonra gelen mesaj:

"Allah razı olsun kardeşim. Şu an gönderdiğin montla ısınıyorum. Sana söz bir gün sen düşersen ben de seni kaldıracağım"
MESAJLAR PEŞPEŞE GELDİ
Başlığın altına onlarca yorum yapıldı. Twitter'da da #BirgunSenDusersenBenDeSeniKaldiracagim etiketiyle bu yazı paylaşıldı.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Bugün ekşisözlük'te 'bu konuda soylemek istediklerim bu kadar' rumuzlu kişi tarafından yazılan bir yazı bir anda internette yayıldı. Yazıda deprem bölgesine giden bir montun cebine konulan not ve nota verilen yanıt yer alıyordu

İşte Ekşisözlük'te yayınlandığı anda sosyal medyanın gündemine oturan o yazı;
"Ömrü hayatımda duyduğum en anlamlı söz oldu bu.
Ağlaya ağlaya yazıyorum bunları...
Deprem olur olmaz Van'a kazak, bot, mont gibi eşyalar gönderirken montun cebine "Geçmiş olsun kardeşim, ben de Gölcük'te senin şu an yaşadıklarını yaşadım. Maddi-manevi ne sıkıntın olursa bana 05xxxxxxxxx numaralı telefondan ulaşabilirsin, hiç çekinme" yazılı bir kağıt koyulduğundan 3 gün sonra gelen mesaj:

"Allah razı olsun kardeşim. Şu an gönderdiğin montla ısınıyorum. Sana söz bir gün sen düşersen ben de seni kaldıracağım"
MESAJLAR PEŞPEŞE GELDİ
Başlığın altına onlarca yorum yapıldı. Twitter'da da #BirgunSenDusersenBenDeSeniKaldiracagim etiketiyle bu yazı paylaşıldı.

Nasreddin Hoca evinin damında biriken diz boyu karları sabah namazı sonrası kürümeye başlamış. Bir ara dengesini kaybederek damdan düşüp bayılmış.
Komşuları koşuşmuşlar.
Birisi: Çabuk bir doktor çağıralım.
Diğeri:Aman bir kırıkçı bulalım.
Öbürü: Sırtlanıp doktora götürelim derken, kargaşada ayılan Hoca, acıyan belini tutarak;
- "Bırakın münakaşayı. Çabuk bana daha evvel damdan düşmüş birini bulun" demiş.

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Nasreddin Hoca evinin damında biriken diz boyu karları sabah namazı sonrası kürümeye başlamış. Bir ara dengesini kaybederek damdan düşüp bayılmış.
Komşuları koşuşmuşlar.
Birisi: Çabuk bir doktor çağıralım.
Diğeri:Aman bir kırıkçı bulalım.
Öbürü: Sırtlanıp doktora götürelim derken, kargaşada ayılan Hoca, acıyan belini tutarak;
- "Bırakın münakaşayı. Çabuk bana daha evvel damdan düşmüş birini bulun" demiş.

mesaj alındı. bu arada dün bu konuyu ben açayım istedim ama modumuz görmedi herhalde.