Van'da 7.2 şiddetinde deprem!

Bu konuyu okuyanlar

Fbergh

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ALLAH yardımcıları olsun...

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Kayınçoyla haberleri seyrediyoruz[siirt eruhlu]demirtaş demece başlayınca bağırdı hadi ulan yakın gelen makinaları
o an uyandım
Şimdi devlete muhtaç olanlar o devletin makinalarını yakanlar değil mi

Hocam sen ne diyorsun ya? Bir de ben seni islamı yaşayan biri olarak hatırlıyordum. Kusura bakma ama hiç yakıştıramadım. Düşüncelerini, yaptıklarını, ettiklerini bırakın siz. Allah yanlışlarını onlardan sorar devletten değil. Devlet üstüne düşen görevi yapmak zorunda!

Allahtan hükümetimiz bu konuda çok duyarlı. En kısa süre içerisinde maduriyetleri gideriyor. 6-7 ay önce burada da yaşandı. Biliyorum..

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Somali'ye yardım diye ölüp bittiler bakalım aynı duyarlılığı kendi vatandaşlarımız için gösterecekler mi

Senin ruhun kirlenmiş!
Millet orada can derdinde!
Soğukta çaresizlik içinde..
Senin derdin ise İNCEDEN İNCEYE SİYASİ PROPAGANDA YAPMAK!
Ruhunuz sızlamıyor
İçiniz yanmıyor...
Bari böyle zamanlarda susun da içinizdeki nefreti saklayın!
Şehit veririz siyaset derdine düşersiniz!
Felaket olur siyaset derdine düşersiniz!
Yazıklar olsun böyle insanlığa!

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Somali'ye yardım diye ölüp bittiler bakalım aynı duyarlılığı kendi vatandaşlarımız için gösterecekler mi

[h=2]Devlet tüm imkanını Van için seferber etti[/h]
38 ilden yaklaşık bin 275 arama kurtarma personeli, 174 araç, 290 sağlık personeli, 43 ambulans, 6 hava ambulansı Van'a gönderildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 38 ilden yaklaşık bin 275 arama kurtarma personeli, 174 araç, 290 sağlık personeli, 43 ambulans, 6 hava ambulansının deprem bölgesine gönderildiğini bildirdi.
AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, depremin ardından ilgili tüm Bakanlık, kurum ve kuruluşlarla koordinasyon sağlandığını, ihtiyaçların temini ve tespiti için çalışmalara başlandığını belirtildi.
Arama kurtarma ve ilk yardım çalışmalarının kesintisiz devam ettiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Deprem bölgesine, 38 ilden yaklaşık bin 275 arama kurtarma personeli, 174 araç, 290 sağlık personeli, 43 ambulans, 6 hava ambulansı gönderilmiştir. Van'a 4 uçakla ekipler gönderilmiş olup 6 uçağın da arama kurtarma ve ilk yardım ekiplerini götürecek şekilde planlaması yapılmıştır.
Ayrıca GSM operatörlerine ait 1 mobil baz istasyonu kurulmuş, çevre illerden de 9 mobil baz istasyonu bölgeye sevk edilmiştir. Başkanlığımızdan 20 kişilik bir teknik heyet Van'a intikal etmiştir.''
Açıklamaya göre kurumlardan sevk edilen ekip ve ekipmanlar şöyle:
''Azerbaycan Hükümeti: 120 kişilik arama kurtarma ekibi. Sağlık Bakanlığı: 2 ambulans uçak, 4 helikopter, sahra hastanesi. Çevre Bakanlığı: 3 arama kurtarma köpeği. Emniyet Genel Müdürlüğü: 88 personel. Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü: UMKE ekibiyle 1 adet şişme hastane çadırı, 1 hava ambulansı. Kızılay: 96 personel ile Muş, Elazığ ve Erzurum'dan çadır ve aş evi. 2 bin 571 çadır, 7 bin 546 battaniye, 200 soba, 7 seyyar mutfak, 284 mutfak seti, 1 fırın, bin 120 gıda paketi, bin 320 su, 5 jeneratör, 5 bin kumanya. Türk Hava Kurumu: 1 ambulans uçak. Gökçen Havacılık: 1 ambulans. Aras Elektrik: 2 jeneratör, 3 araç. Cumhuriyet Başsavcılığı Cezaevi Müdürlüğü: 3 cezaevi nakil aracı. Ankara Büyükşehir Belediyesi: 20 kişilik arama kurtarma ekibi, 3 arama kurtarma köpeği. Konya Büyükşehir Belediyesi: 7 personel, 1 araç. GEA: 20 arama kurtarma personeli. AKUT: 40 arama kurtarma personeli. Türksat: 2 personel. Deniz Feneri Derneği: 60 ev Erzurum'dan yola çıktı. Kimse Yok mu?: 1 kamyon battaniye. Ulusal Acil Durum Arama Kurtarma Derneği (NESAR): 10 kişilik arama kurtarma ekibi. Şanlıurfa DEDAŞ: 9 personel, 3 araç ve 2 jeneratör.''

http://www.haber7.com/haber/20111023/Devlet-tum-imkanini-Van-icin-seferber-etti.php

Suicide Veil

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Senin ruhun kirlenmiş!
Millet orada can derdinde!
Soğukta çaresizlik içinde..
Senin derdin ise İNCEDEN İNCEYE SİYASİ PROPAGANDA YAPMAK!
Ruhunuz sızlamıyor
İçiniz yanmıyor...
Bari böyle zamanlarda susun da içinizdeki nefreti saklayın!
Şehit veririz siyaset derdine düşersiniz!
Felaket olur siyaset derdine düşersiniz!
Yazıklar olsun böyle insanlığa!

Ne siyaseti ya ben bi gerçeği söyledim. Burda kendi vatandaşına kan kusturanlar dışarda millete yardım için kendini paralıyor sen neden bahsediyorsun insanlığı senden öğrenecek değilim kafana göre yorumlama her şeyi

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Ne siyaseti ya ben bi gerçeği söyledim. Burda kendi vatandaşına kan kusturanlar dışarda millete yardım için kendini paralıyor sen neden bahsediyorsun insanlığı senden öğrenecek değilim kafana göre yorumlama her şeyi
Bırak arkadaş ya, insanlar canının derdinde sen neyin derdindesin. Önce insanız, din kardeşiyiz. Başlatmayın siyasetinden, Somali'sinden. Üstümüze felaket yağıyor, kardeş kardeşe kurşun sıkıyor bir oturup düşünmek lazım artık biz ne yapıyoruz diye. Yoksa biz anlamamakta ısrar ettikçe başımıza felaketler gelmeye devam edecek.

Suicide Veil

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bırak arkadaş ya, insanlar canının derdinde sen neyin derdindesin. Önce insanız, din kardeşiyiz. Başlatmayın siyasetinden, Somali'sinden. Üstümüze felaket yağıyor, kardeş kardeşe kurşun sıkıyor bir oturup düşünmek lazım artık biz ne yapıyoruz diye. Yoksa biz anlamamakta ısrar ettikçe başımıza felaketler gelmeye devam edecek.

Ben bişeyin derdinde değilim. Tek derdim verdiğim vergi vs benim vatandaşıma gitsin istiyorum. Benim vatandaşım sürünürken paranın başkasına gitmesi tabi ki bana koyuyor

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Ben bişeyin derdinde değilim. Tek derdim verdiğim vergi vs benim vatandaşıma gitsin istiyorum. Benim vatandaşım sürünürken paranın başkasına gitmesi tabi ki bana koyuyor

ben de verdiğim verginin sana gitmemesini isterdim ama malesef işte, yapacak bişey yok.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
İnsanlığın vatandaşlığı olmaz!
Senin vatandaşın sürünürken(!) Somali'deki insan ölüyor...
Hiç bir şey insan canından daha önemli değildir...

Bir de edebiyat yaparsınız benim vergimden benim vergimden...
Sorsan alışverişlerinde fiş almaz...
Hayatı boyunca dolayılı dolaysız verdiği vergi sahilde kum kadar olmaz...
Hazineyi tek kendisi doldurmuş gibi ahkam keser...

Allah seni bir gün yardıma muhtaç hale düşürmesin...
Açlıktan ölürken birileri bu bizden değil gebersin diye düşünmesin!

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Daha yazın Van'a yapılacak karakol için kullanılan iş makinalarını yakmışlardı dimi, BDP'li belediye başkanı iş makinası isteyince aklıma geldi nedense.

Gereken yardım her türlü yapılır, çok güvendikleri hak savunucuları da kaçacak delik arar. Belki birilerinin de yüzü kızarır. Allah yardımcıları olsun.

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ri630_20651601974ea46c3c44628.jpg

Rihanna dan Deprem Mesajı

Türkiye son günlerde şehit haberleri dolayısıyla üzüntü yaşadığı sırada bugün gelen deprem haberleri ülkeyi şok etti. Yurt içinden ve yurt dışından Türkiye'ye destek mesajları geliyor. İlk olarak Türkiye-İsrail ilişkilerinin en az seviyede olduğu dönemde İsrail başbakanı yardım için elimizden geleni yapmaya hazırız demişti.

Rihanna'da bu akşam saatlerinde Twitterda yayınladığı mesajıyla Türkiye ve Türk halkı için iyi niyet mesajlarını yayınladı.

Ayrıca sanatçı Avril Lavigne, Lady Gaga ve Kelly Clarkson'a bu konuda mesaj yayınlamadıkları için uyarıda bulundu.

twi_5073262464ea46a4167b3e.jpg

http://www.acunn.com/haber/rihanna-dan-deprem-mesaji/1299

Van sürekli sallanıyor.Büyük depremden sonra sadece van da 100 e yakın artçı olmuş

http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst5.asp

Suicide Veil

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Laflarımı başka türlü anlayıp gaza gelip yorum yazan arkadaşlara teşekkürler hepsi birer iyilik meleği, hepsi %100 dürüst insanlar, çok düşünceliler hepsi tüm dünyaya engin yardımları bulunmuş müthiş insanlar. O vergiyi bana veren arkadaş da merak etmesin aldıgımızın 10 misli bizden çıkıyor içi rahat olsun ;)

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
Kardeşinin uğradığı felaketi sevinçle karşılama ! Allah onu rahmetiyle o felaketten kurtarır da seni derde uğratır. Hz. Muhammed (sav).

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van’da meydana gelen depremin ardından, şu anda il merkezinde 93, Erciş’te 45 ölü ve 350 yaralı olduğunu söyledi.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hikmet Koçak, Van'da meydana gelen depremle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte Atatürk Üniversitesi'nin de bazı hazırlıklar yaptığını açıkladı.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Van'da meydana gelen depremle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte Atatürk Üniversitesi'nin de bazı hazırlıklar yaptığını açıkladı. Koçak, ihtiyaç duyulması durumunda depremde yaralanan vatandaşların tedavilerinin Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri'nde yapılabileceğini bildirdi.

Rektör Koçak, konuyla ilgili hastane başhekimleriyle bir değerlendirme toplantısı yaptıklarını, izinleri kaldırdıklarını ve bütün servislerin, ameliyathanelerin, aktif duruma getirildiğini belirtti. Koçak, inşaatının önemli bir bölümü tamamlanan yeni hastane binasının da gerekirse hizmete sokulacağını ifade ederek, "500 hasta kabul edebileceğimiz bir kapasite oluşturduk. İhtiyaç olması durumunda bu kapasitemizi derhal hizmete sokacağız." dedi.

Koçak, Sağlık Bakanlığı ile koordineli çalıştıklarını da vurgulayarak, "Gelen talep üzerine tam donanımlı bir ambulans ve sağlık ekibimizi de Van'a gönderdik." ifadelerini kullandı.

http://www.haberler.com/deprem-nedeniyle-erzurum-daki-universite-3079277-haberi/

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Bazı şeyler gerçektir, iyi bilinir ama dile getirilmez. [MENTION=97278]Suicide Veil[/MENTION]

Tamam haklısın adamlar kepçeleri yaktılar, polisleri taşladılar. Ama onlar gibi olmak bize yakışmaz ki. Yani bir farkımız olmalı. Sen iyiliği yap denize at. Bırak gerisini vicdanları halletsin.

Sword.q

Profesör
Reaksiyon puanı
25
yazık çok yazık bizler acılarımızı yaşıyoruz sizler yok oradakiler makinaları yaktılar gibi muhabbetler yapıyorsunuz yazıklar olsun. üstelik vanın yerlileri kürt değildir eminim hepinizden daha milliyetçiyizdir. alınan göçler yüzünden buradaki kürt nüfusu arttı. ve ne olursa olsun hepsi aynı düşüncede diye bir yargıya düşmeye nasıl bir söz söylenir bilemiyorum. herşeyden önce müslüman olarak dinimizin insana verdiği değeri düşünmeniz gerekir. savaşta bile dinimiz size saldırmayan silahsız yada kaçan teslim olanın canına kastetmekten insanı men eder. kaldıki burada insanlar afetzede olarak eminim düşünceleri ne olursa olsun yardıma koşmak insanlık müslümanlık vazifesidir. yazıklar olsun. diyecek söz bulamıyorum.

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yardım çığlıkları var her yerde. İş makinesi yollayın. Asker polis gelsin. Sağlık ekibi yok diyerek. İbretlik görüntüler
Benim iş makinemi yaktınız, askerimi polisimi şehit ettiniz. Tüm emekçi ekmek derdinde olan memurlarımı öldürdünüz. Devletin büyüklüğünü inş. o kararmış kalpleriniz görmeye başlamıştır.

Suicide Veil

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bazı şeyler gerçektir, iyi bilinir ama dile getirilmez. @Suicide Veil

Tamam haklısın adamlar kepçeleri yaktılar, polisleri taşladılar. Ama onlar gibi olmak bize yakışmaz ki. Yani bir farkımız olmalı. Sen iyiliği yap denize at. Bırak gerisini vicdanları halletsin.

Yok güzel kardeşim sen de bambaşka anlamışın herkes tuhaf tuhaf anlıyor bu forumda ya. Benim derdim doğuya giden parayla ilgili falan değil derdim yurt dışına, ora bura çarçur edilen paralarla alakalı. Tamam güzel harca da önce bi derler ki kapının önü temiz mi sonra git sokağına bak .. 10 büyük ülkenin yaptığı yardımların toplamını biz tek başımıza yapmışız söylüyorum bizim neyimize? Ramazan zamanı dikkat ettiyseniz bi kıyamet koptu Somali diye şimdi bu haberlerden kaç tane görüyorsunuz siz söyleyin bu adamlar ramazan açlardı da şimdi mi toklar yani ben demiyorum ki insanlara yardım yapılmasın elbette yapılsın ama bi gerçeği de görelim bu adamlar o stokları tüketecek peki yarın nolacak gene aynı. Ayrıca niye sadece Somali oldum olası anlamam gitti madem yardım evrensel bi kavram orda çevresindeki Zambia'sından Angola'sına Zimbabwe'sinden Namibya'sına komple birbirinden farksız ülkelerle dolu onların bi kere adı geçti mi acaba.. Bu kıtanın kaderi bu, doğal seleksiyon diye bişey var. Diyeceğim o ki bu paralar ülkede meydana gelen afetlerden meydana gelen eksiklere,terörden kaybettiğimiz şehitlerin ailelerine, vatan için kendini feda etmiş sakat kalmış hayatı mahvolmuş insanlarımıza, alt yapıya vb şeylere harcansın sonra başkasına gelsin sıra..

Depremde yitirdiğimiz yurttaşlarımız için de Allah rahmet eylesin..

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Çok kötü oldu deprem Ölenlerin Ailelerine Allah sabır versin. (pkkyı destekleyen ölen kişiler varsa onlara iyi olmuş diyorum Allah işte)

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Van daki depremle beraber insanlığını kaybetmiş mahlukatlarıda görmüş olduk yazıklar olsun yaw yazıklar o insanlığını kaybetmiş olanlara .

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Allah acil şifa versin. Enkaz altından çıkarılmak için birinin kolu kesilmiş, çok etkiledi beni.

HTC INCREDIBLE

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şimdi Belediye başkanı çağrıda bulunuyor
İş makinelerini buraya gönderin.....
Cevap ; iş makinalarını yaktınız...
Doktorları buraya gönderin ;
doktorları öldürdünüz....
Polis gelsin....
Polisi taşladınız...
Mehmetçik bize yardım etsin...
Mehmetçiği ŞEHİT ettiniz..edenlere yardım ettiniz...
Para gönderin ;
Gönderdiğimiz paraları belediyeleriniz pkk ya verdi...

ALLAH ORADAKİ İNSANLARA YARDIM ETSİN. AMA PKK YANLILARINI VE DESTEKÇİLERİNİ KAHRETSİN.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Dün Sivas'tan İstanbul belediyesine ait bir sürü itfaiye ambulans ve sivil savunma araçları gecti. Geçerken polis trafiği durdurdu.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
ağrı patnos'da her yer yıkılmış ve henüz oraya ulaşan hiçbir yardım yok. insanlar taşta yatıyormuş. acil su.

---------- Post added at 13:17 ---------- Previous post was at 12:48 ----------

SON DAKİKA: Van'da okullar Kurban Bayramı'na kadar tatil

kömür

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Allah ölenlere rahmet eylesin..Tüm milletimizin başı sağ olsun..Çok zor bir durum..Rabbim yardımcıları olsun..

Erzurum da da azımsanamayacak şiddette hissedildi.. Biz burda çok korktuk, onlar orda birebir yaşadılar.. Allah en kısa zamanda bu felaketin içinden çıkarsın, yardımcıları olsun...

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
10 yıl önce nerdeysek şimdi de ordayız. Hayır anlamıyorum arkadaş elin japonyasında 8.9'luk deprem oldu tsunami olmasa kimseye bir şey olmayacaktı. Ama bizim memlekette 6 yı geçen bir deprem haberi duyunca diyorum ki en az 60 kişi öldü. Ki deprem olmasa bile ölüyoruz ama neyse trafik kazamız var namub cinayetimiz var. Biz ölü olarak doğmuşuz zaten. Bir şeyler yeniden gözden geçirilip tamamen düzeltilmeli. Çok büyük hatalar var. Çok da ş***siz var eline para geçirmek uğruna kimseyi umursamayan çok kişi var. Herkes kendi derdinde. Saygı olayı göçmüş durumda.

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
az önce google mapsten baktım erçiş taraflarında van gölünde dev bi girdap var
4w9s.png

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
FİYAPI Van'da 500 daire yapıp halka bağışlayacak.