Yardım Valorant Ani Fps Düşmesi

Bu konuyu okuyanlar

shadow13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
valorant ta normal de 90 - 120 fps arası fps alıryordum. Sonraki günlerde ise hiçbirşey yokken oyuna o gün girdiğim zaman baktımki fps drop yiyorum. FPS normalde 70 - 90 arası takılırken bir den aniden fps 2 ve 6 hatta 0 bile olduğunu gördüm . Ayarlar hepsi en düşük seviyede.

Özellikler (laptop)
i5 7.nesil
amd r5 m330
8gb ram

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Aynı sorun bendede var 8GB Ram'in 8'inide kullandığına eminmisin yoksa sana kalan 2 GB ram'mi?

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
genellikle baktığım zaman 6 gb ile 5 gb arası kullanıyor
ayn bana kalan 2gb falan oluyor
Bendede aynı şekilde muhtemelen RAM'ini yükseltmen gerekiyor, onun dışında servise gönderip termal macun değişimi vs. yapmalarını isteyebilirsen ilk başlarda böyle bir sorun yoksa, yada bilgisayarı açıp içindeki tozlarıda alabilirsin, son olarak "Quick Cpu" "MemReduct" bu iki uygulama seni bir süre daha idare eder, ilk uygulama işlemciyi kontrol eder, ikincisi RAM'i temizler deneyebilirsin.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
valorant ta normal de 90 - 120 fps arası fps alıryordum. Sonraki günlerde ise hiçbirşey yokken oyuna o gün girdiğim zaman baktımki fps drop yiyorum. FPS normalde 70 - 90 arası takılırken bir den aniden fps 2 ve 6 hatta 0 bile olduğunu gördüm . Ayarlar hepsi en düşük seviyede.

Özellikler (laptop)
i5 7.nesil
amd r5 m330
8gb ram
Virüs taraması yap sürücülerin güncel mi sıcaklık değerlerin neler yüksek performansta mı dengeli de mi yoksa prize takılı mı oynuyorsun prize takmadan mı

shadow13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Virüs taraması yap sürücülerin güncel mi sıcaklık değerlerin neler yüksek performansta mı dengeli de mi yoksa prize takılı mı oynuyorsun prize takmadan mı
prize takılı bir şekilde ve driver ların hepsi güncel anlamadığım şekilde saçma dün hiçbirşey yokken bugün böyle

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Msi Afterburner ile sıcaklıklara bakar mısınız? Hem işlemci hem de ekran kartı için. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve ekran kartı - işlemci kullanımına

Murata34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Başka oyunlarda sorun yaşamıyorsan sorun valorantta 8 hazirandaki güncelleme ile fps ve mavi ekran sorunun düzeleceğini açıkladılar