Yardım Valeo Park Sensörü Elektrik Bağlantı Şeması

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Öncelikle herkese merhabalar. Aracım için Valeo 632203 kodlu park sensörünü aldım, sensörlerin montaj işlemi çok basit, fakat elektrik bağlantılarında anlamadığım/bilmediğim bir kaç nokta var. İnternette araştırdığım kadarıyla mantığı geri vites lambasından +12V alıyor diğer ucunu da - ucunu bağlıyoruz. Ölçüm aleti ile bunları kolayca bulabilirim.
Fakat Aldığım ürünün bağlantı şemasında daha farklı anlam veremediğim bir kaç bağlantı daha (+ACC) gösteriyor. Yanlış bir bağlantı yapamamak adına bu işten az buçuk anlayan varsa danışmak istedim. Sensörün bağlantı şemasını aşağıya ekledim. Konuya vakıf olan deneyimli arkadaşların yardımını bekliyorum.

Not: Araç ford fiesta mk7.5

Yardım! Valeo Park Sensörü Elektrik Bağlantı Şeması

Yardım! Valeo Park Sensörü Elektrik Bağlantı Şeması

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Otomobil elektriğinden anlayan yok mu?

nightwalkerr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güle güle kullanın. sensoru nerden ve ne kadara aldığınızı öğrenebilir miyim? bu kitten almayı düşünüyorum

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
güle güle kullanın. sensoru nerden ve ne kadara aldığınızı öğrenebilir miyim? bu kitten almayı düşünüyorum
Teşekkür ederim, Amazon.de üzerinden Almanyadan getirttim. Ürün linkini aşağıya bırakıyorum. Bu modeli orijinal lens görünümlü olduğu için diğer valeo sensörlerden biraz daha pahalı. Lens görünümü önemli değilse aynı kalitede biraz daha uygunu var. Sistem aynı fakat sensör boyutları farklı.

https://www.amazon.de/-/tr/dp/B07R4XKK82/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=T1HLWA5OE3ED&keywords=valeo+632203&qid=1702036808&sprefix=valeo+632203%2Caps%2C154&sr=8-1
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada yukarıda sorduğum soruda çözdüğüm bazı noktalar var, ACC elektriği, anahtar kontağındaki aksesuar modu oluyormuş. Fakat bu sefer şöyle bi karışıklık oluyor. Sisteme 2 adet 12V gidiyor, birisi tetikleme mi diye düşünüyorum ama net cevap bulamadım.

Kozanoğlu metin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Valeo ekransız olan modeli TRANSİT açık kasa kamyonete uyguladık. Stabil çalışmadı. Metal boruya montaj yapıldı. Sorunu nasıl çözebiliriz. Fikir verirseniz sevinirim.