Vaka Sayısı Yeniden 7 Bine Yaklaştı

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Vaka sayısı yeniden 7 bine yaklaştı

1623186074470.png

Gerçi covid ile alakalı sabit bir konu bulunuyor ama, benim burada dikkat çekmek istediğim mevzu, muazzam bir iyileşmenin ardından gelen gevşeme sonucu yukarıya doğru ivmelenen rakamlar. Sanırım bu gidiş yeni bir pik, yeni bir tırmanış ve tabii ki büyük bir felakete düçar olmayız.

İnsanların büyük bölümü hala aşı olmamakta ısrar ediyor, ve hala bunca yaşanmışlığa rağmen bu büyük tehlikeyi kaale almamakta ısrar ediyor.

Allah sonumuzu hayreylesin, lütfen sizler bari sorumlu davranın, dikkat edin ve aşı konusunda karşı koyanlara karşı ısrarcı ve bilinçli olun arkadaşlar.

İnanın ki yeni bir pik daha yaşamamız halinde devletimizin uğrayacağı zarar tahminlerin çok ötesinde olacaktır. Tabii bu hepimize yansıyacak. Çünkü devlet zaten elinde avucunda ne varsa karşılıksız olarak dağıttı ihtiyacı olanlara. Yeni bir dalga bizi mahvedebilir. Turizmde yeni yeni kıpırdanmalar söz konusuyken kapılar hepten kapatılabilir. Doğrusunu isterseniz ben çok korkuyorum.

Melker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
130
Tek çözüm halkı bilinçlendirmekte yatıyor. Facebook İnstagram gibi yalan haber üretim merkezi olan mecralarda büyük bir algı var şuan.Keşke olmayanların yerini başka olacaklara bıraksalar.Sıra bana gelse direkt olurum çünkü.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Tek çözüm halkı bilinçlendirmekte yatıyor. Facebook İnstagram gibi yalan haber üretim merkezi olan mecralarda büyük bir algı var şuan.Keşke olmayanların yerini başka olacaklara bıraksalar.Sıra bana gelse direkt olurum çünkü.

Yahu aklım almıyor bu insanları cidden. Ben buna direkt intihar diyorum, resmen ölüme davetiye çıkarmak. Aşı olmadığı için bulaşınca o kadar insan öldü ki haddi hesabı yok.

Ve bu insanlar intihar etmek suretiyle Allahın verdiği can emanetine de ihanet ettiler. Ki, hadisler de intihar edenlerin ebedi cehennemlik olduğunu bildirir.

Allah muhafaza eylesin, ama şurda burda kulaktan duyma saçmalıklarla kendi hayatını tehlikeye atan kişilere ölseler de acıyasım gelmiyor.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bu sayıların suçlusu o kural tanımaz, düşüncesiz insanlar ancak onlar halâ laf anlamıyor.
Bu tiplerin akıllanmasını beklenmektense yetkililer her gördüğüne yazacaktı cezayı 2 ayda korona biterdi.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Halkı bilinçlendirmekte yatıyor diyorsun ama halkında özgür iradesi var halkında kendi kararlarını seçebilme özelliği var halk başkalarının kendilerini bilinçlendirilimesi ile mi sokağa çıkmayacak kendileri aslında gayet biliyor bunun zararlı bir virüs olduğunu ama öyle yapmak istemiyorlar umursamıyorlar

Melker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
130
Halkı bilinçlendirmekte yatıyor diyorsun ama halkında özgür iradesi var halkında kendi kararlarını seçebilme özelliği var halk başkalarının kendilerini bilinçlendirilimesi ile mi sokağa çıkmayacak kendileri aslında gayet biliyor bunun zararlı bir virüs olduğunu ama öyle yapmak istemiyorlar umursamıyorlar
Ee halkında bir psikolojisi var. 1.5 sene geçti hala 0 a inmedi vaka sayısı. Bitiremiyorlarsa suç halkta değil. "Ben bir senedir kurallara uyuyorum ama hiçbir şey değişmiyor" Diyip sokağa çıkmaları gayet doğal. Bir sene turist alımı olmayıp düzgün tedbirler alınsaydı bu durumda olmazdık

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Vaka sayısı yeniden 7 bine yaklaştı

Ekli dosyayı görüntüle 155322

Gerçi covid ile alakalı sabit bir konu bulunuyor ama, benim burada dikkat çekmek istediğim mevzu, muazzam bir iyileşmenin ardından gelen gevşeme sonucu yukarıya doğru ivmelenen rakamlar. Sanırım bu gidiş yeni bir pik, yeni bir tırmanış ve tabii ki büyük bir felakete düçar olmayız.

İnsanların büyük bölümü hala aşı olmamakta ısrar ediyor, ve hala bunca yaşanmışlığa rağmen bu büyük tehlikeyi kaale almamakta ısrar ediyor.

Allah sonumuzu hayreylesin, lütfen sizler bari sorumlu davranın, dikkat edin ve aşı konusunda karşı koyanlara karşı ısrarcı ve bilinçli olun arkadaşlar.

İnanın ki yeni bir pik daha yaşamamız halinde devletimizin uğrayacağı zarar tahminlerin çok ötesinde olacaktır. Tabii bu hepimize yansıyacak. Çünkü devlet zaten elinde avucunda ne varsa karşılıksız olarak dağıttı ihtiyacı olanlara. Yeni bir dalga bizi mahvedebilir. Turizmde yeni yeni kıpırdanmalar söz konusuyken kapılar hepten kapatılabilir. Doğrusunu isterseniz ben çok korkuyorum.
Gevşeme kararları sonrasında, herkes kendini dışarı attı. Okullarda isteğe bağlı olarak yüz yüze eğitime başladı. Bir çok öğrenci okula gitmek yerine, gezmelerde maalesef. Turizm sezonu boyunca vakalar az gösterilip, sonrasında kışın yine evde dururuz gibime geliyor :(

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
İnsanlar aşı konusunda biliçlendirilmeli sırası gelipte aşı olmayan kişilere ise kapalı alanlara girme yasağı gibi yıldırma politikası uygulanmalı

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
İnsanlar aşı konusunda biliçlendirilmeli sırası gelipte aşı olmayan kişilere ise kapalı alanlara girme yasağı gibi yıldırma politikası uygulanmalı
Evet, sanırım bu yapılacak. Aşı olanlara pozitif ayrımcılık uygulanırken, aşı olmayanlar kişilere muhtelif kısıtlamaların getirileceği konuşuluyor.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
İnsanların ciddiye alması lazım koronayı. Öldüren bir virüs. Yani bana bir şey olmaz veya olmuyor denilmemeli. İnsanların kurallara tedbirlere falan uyması lazım. Yoksa vaka sayısı da artar, koronadan ölenlerde.
Gerçekleri görsünler hemen. Dünyada her gün koronadan ölen ölene.
Bu sorumsuz insanlar yüzünden korona tabii ki bitmez. Bazı insanlar o kadar umursamıyor ki maskeyi bilezik gibi kollarına takıyorlar. Allah akıl fikir versin hepsine.
Aşı yapmayacağımda dememeliler. Böylece koronadan daha çabuk kurtulabiliriz.
Bir de biraz vaka sayısı düşünce hemen gevşeme veya normalleşme olmamalı. Koronavirüs tamamen bitmeden rahat edemeyiz.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Bir musibet bin nasihatten iyidir diye bir söz var. Bizim insanımız bu sözü son harfine kadar sindire sindire yapar anlamamız için musibetin başımıza gelmesi yani yakınımızın ölmesi şart başka anlamayız.