Vadesiz altın hesabı açmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

usluoguzhann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Başlıkta da belirttiğim gibi vadesiz altın hesabı açmak istiyorum. Biraz araştırma yaptım ve vadesiz hesaplarda tüm bankalar %95 aynı şeyleri söylüyor ancak elde ettiğim karın yüzde kaçını alacakları falan açıkça yazmıyor. Hangi banka daha iyidir veya hangi bankaya bulaşmamalıyım bilgi verebilir misiniz?
Not1 : Öğrenciyim yani öyle 50000 TL gibi bir yatırım yapmayacağım.
Not2 : İş Bankası ve KuveytTürk'e ait hesaplarım var. Bu bankalara ait öneriler benim için daha iyi olur fakat diğer bankalara da açığım. :)

fzlcnysr

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Bir ara bende açmayı düşünüyordum ve bende böyle öneri istediğimde Kuveyt Türk ü önermişlerdi. Ben hesap açmadım direk gidip altın almıştım çünkü bankaların makas atma olayını saçma buldum. Şöyle saçma buldum bende senin gibi öğrenciyim ve öyle yüklü miktarda almayacaktım bende dedim ki neden küçük yatırımımı banka kessin direk gidip almıştım. Bence çok yüksek bir yatırım yapmayacaksan gidip direk çeyrek yarım falan al derim ama yüksek gram olarak çok altın almayı planlıyorsan makas oranı düşük hangi bankaysa ondan açmalısın. Bu işte uzman değilim bunu da belirteyim :)

usluoguzhann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bir ara bende açmayı düşünüyordum ve bende böyle öneri istediğimde Kuveyt Türk ü önermişlerdi. Ben hesap açmadım direk gidip altın almıştım çünkü bankaların makas atma olayını saçma buldum. Şöyle saçma buldum bende senin gibi öğrenciyim ve öyle yüklü miktarda almayacaktım bende dedim ki neden küçük yatırımımı banka kessin direk gidip almıştım. Bence çok yüksek bir yatırım yapmayacaksan gidip direk çeyrek yarım falan al derim ama yüksek gram olarak çok altın almayı planlıyorsan makas oranı düşük hangi bankaysa ondan açmalısın. Bu işte uzman değilim bunu da belirteyim :)
Çalınma, kaybolma gibi durumlardan dolayı fiziksel olarak elimde bulundurmak istemiyorum, birazcık da o yüzden bankaların altın hesaplarına yöneliyorum. Öneriniz için teşekür ederim.