V4 R5 2600 ve GTX 1660 Ti sistem oyun oynarken donuyor

Bu konuyu okuyanlar

Sagurata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba 1-2 haftadır çok fazla yaşıyorum bu sıkıntıyı, artık bıktım. PC itopyadan aldım V4 özelleştirilmiş hali. Sorunum oyun oynarken 10-15 dakika sonra bilgisayar donuyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Özellikle yüksek sistem isteyen oyunlarda oluyor bu. Mesela Rainbow oynarken oyun 15 dakika sonra donuyor.Bunun neden olduğunu anlamadım. Oyun oynamaya başlayınca.
Kasadan garip bir ses gelmeye başlıyor takılma sesi gibi. SSD ve RAM testi yaptım. Kötü bir sonuç çıkmadı. Furmark testi yaptım 40 dakika boyunca max sıcaklık 76 oldu.
SSD sonuçları:
1601982369045.png
1601982399671.png

RAM testi sonuçlar:
1601982423697.png
1601982431207.png

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Gerçekten çok garip bi sıkıntı. 10 15dk donmadan sonra düzeliyor mu kaldıgı yereen devam mı ediyor. Kapanıyor mu?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
İşlemci hatasıdır o. Tekrar devam ediyorsa kilitlendikten sonra.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
msi afterburner ile oyunlarda sol üst köşede fps sistem özelliklerini gösteren yeri aktif ediniz. bir de öyle oynayıp 10. dk dan sonra ne gibi değişiklikler oluyor kontrol edin.

aida64 ile sadece ekran kartı değil, sistemin tüm ısısına bakın..

edit: bios güncellemesine bakın, varsa yükleyin. efi nin dediği gibi işlemci ile de alakalı olabilir..

Sagurata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Gerçekten çok garip bi sıkıntı. 10 15dk donmadan sonra düzeliyor mu kaldıgı yereen devam mı ediyor. Kapanıyor mu?
donuyor ve öylece kalıyor reset attıktan sonra düzeliyor.
İşlemci hatasıdır o. Tekrar devam ediyorsa kilitlendikten sonra.
Devam etmiyor. PSU olabilir mi?
msi afterburner ile oyunlarda sol üst köşede fps sistem özelliklerini gösteren yeri aktif ediniz. bir de öyle oynayıp 10. dk dan sonra ne gibi değişiklikler oluyor kontrol edin.

aida64 ile sadece ekran kartı değil, sistemin tüm ısısına bakın..

edit: bios güncellemesine bakın, varsa yükleyin. efi nin dediği gibi işlemci ile de alakalı olabilir..
Her şey güncel daha yeni format attım. Msi afterburner ile bakmıştım 1-2 gün önce hiçbir sorun olmadı. Isı değerleri normal.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
donuyor ve öylece kalıyor reset attıktan sonra düzeliyor.

Devam etmiyor. PSU olabilir mi?

Her şey güncel daha yeni format attım. Msi afterburner ile bakmıştım 1-2 gün önce hiçbir sorun olmadı. Isı değerleri normal.
Öyle ise dediğiniz gibi PSU kaynaklı olabilir. Servise verin PSU'nuzu.

Sagurata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Öyle ise dediğiniz gibi PSU kaynaklı olabilir. Servise verin PSU'nuzu.
Sorduğum herkes PSU kaynaklı diyor. Birde ekran kartımda coil whine var ama bu sanırım performansa etki etmiyordu değil mi? Furmark testi başarılı bir şekilde tamamlandı

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Sorduğum herkes PSU kaynaklı diyor. Birde ekran kartımda coil whine var ama bu sanırım performansa etki etmiyordu değil mi? Furmark testi başarılı bir şekilde tamamlandı
Evet, performansa bir etkisi yoktur.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
coil dediğin sestir, kasa da aşağıda olduğu için sıkıntı olacağını düşünmüyorum. bende akasa işlemci fanı var, ets2 ye girince uçak kaldırıyor mübarek :tearsofjoy: coil wine ince bir sestir. çok takılma ona.

psu sıkıntısı ise yolla servise baksınlar psu ya. küçük kağıt yapıştır "yüksek konfigürasyonlu oyun oynarken sistemim donuyor, reset atıyorum. sorun olabilecek parçaları denedim, ısı değerlerim normal" diye

Sagurata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
coil dediğin sestir, kasa da aşağıda olduğu için sıkıntı olacağını düşünmüyorum. bende akasa işlemci fanı var, ets2 ye girince uçak kaldırıyor mübarek :tearsofjoy: coil wine ince bir sestir. çok takılma ona.

psu sıkıntısı ise yolla servise baksınlar psu ya. küçük kağıt yapıştır "yüksek konfigürasyonlu oyun oynarken sistemim donuyor, reset atıyorum. sorun olabilecek parçaları denedim, ısı değerlerim normal" diye
Evet son çare o kaldı. İtopya'dan aldığım için göndermeye biraz korkuyorum :D Allah bilir ne zaman geri gelir kasa.