Soru V-Sync kullanmayıp FPS uçuranlar bir bakın hele.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,191
Ağalar eğer bu özelliği kullanmıyorsanız ve GPU 100%-100% yük altındaysa Ekran kartının fan sesi sizi rahatsız etmiyor mu?

Ben Oyun grafiklerini indiriyorum ki fan sesi gelmesin. yada V-Sync açarım 75 FPS ye sabitlerim oyunu. FPS 200 felan fırlayınca Fan Savaş roketinin sesini alıyo

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
Ağalar eğer bu özelliği kullanmıyorsanız ve GPU 100%-100% yük altındaysa Ekran kartının fan sesi sizi rahatsız etmiyor mu?

Ben Oyun grafiklerini indiriyorum ki fan sesi gelmesin. yada V-Sync açarım 75 FPS ye sabitlerim oyunu. FPS 200 felan fırlayınca Fan Savaş roketinin sesini alıyo
bende olmuyor o roket sesi :D bilmiyorum valla gelmiyor ets2 oynuyorum genel

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,384
Vantilatör fanı mı taktınız ekran kartına? O sesi duyabilmeniz için gerçekten ya kulaklık takmıyor olmanız falan lazım.

V-Sync ne yazık ki her ekran kartı için ideal bir çözüm yolu değildir. Msi afterburner gibi programlarla fan devri ayarlanabilir. 50 desibelin üstünde gürültülü ses çıkarıyorsa kartta problem olabilir.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,589
Her oyunu en yüksekte vsync kapalı full fan da oynuyorum rahatsız etmiyor :D.

Aakons

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
Benim fandan birşey duyulmuyor ama gta 5 ultra grafiği alınca içinden sanki sessiz bir haykırma geliyor gibi hissettiğim için ortaya alıyorum ?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,191
Her oyunu en yüksekte vsync kapalı full fan da oynuyorum rahatsız etmiyor :D.
Ağa be sinirlerin taş gibi olmalı. :D

Genellikle full ses kulaklıkla oynadığım için evladını kaybetmiş gibi haykıran fanımın sesini duymuyorum.
Abi Sen insansın duyguların var neden azap ediyon makineye? Makine bile azap ızdırap çekiyor sayende canlı duygulara sahiplenmiş artık. :D sadsdashdasdhg
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim fandan birşey duyulmuyor ama gta 5 ultra grafiği alınca içinden sanki sessiz bir haykırma geliyor gibi hissettiğim için ortaya alıyorum ?
Fanı ortaya alırsan GPU cızz olur aman aman

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Arkadaşın kartı da vsync kapatınca bobin sesi geliyor belki bobin sesi olabilir. Bende vsync kullanmam ayarları sona çekerim her zaman.

Aakons

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
108

Abi Sen insansın duyguların var neden azap ediyon makineye? Makine bile azap ızdırap çekiyor sayende canlı duygulara sahiplenmiş artık. :D sadsdashdasdhg

Aman hocam ? eski laptop sesinide özlemişim bunda cık yok.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,589

Duymuyorum bile :D.

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Benim fanda hep ses var ekstra bi ses gelmesi çokta koymuyor bana :D

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Sağlam bir kulaklıkla adapte oldun mu sorun yok.