Uzun Kullanım İçin

Bu konuyu okuyanlar

THT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba bu yaz telefon almayı düşünüyorum ama aklımda bi kaç soru var sizinle paylaşıp görüşlerinizi deneyimlerinizi almak istedim

Üniversiteye başlıyacağım ıcın telefon alıcam ve alacagım telefonu en az 5 sene kullanmam gerekiyor iphone 6s düşündüm ama galaxy s7 de aklımı çok çeldi ama sonuçta android ve samsung hızlı telefon çıkarıyor 1-2 seneye s7 ye güncellemeyi bırakır ve telefonda sıkıntılar olabilir diye düşündüm zaten telefonda fazla uygulama olmaz instagram twitter facebook olursa 2-3 oyun başka bişey olmaz stabil olsun istiyorum ve 5 sene kullanmam lazım sizce hangisni almalıyım ?

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Arkadaşlar merhaba bu yaz telefon almayı düşünüyorum ama aklımda bi kaç soru var sizinle paylaşıp görüşlerinizi deneyimlerinizi almak istedim

Üniversiteye başlıyacağım ıcın telefon alıcam ve alacagım telefonu en az 5 sene kullanmam gerekiyor iphone 6s düşündüm ama galaxy s7 de aklımı çok çeldi ama sonuçta android ve samsung hızlı telefon çıkarıyor 1-2 seneye s7 ye güncellemeyi bırakır ve telefonda sıkıntılar olabilir diye düşündüm zaten telefonda fazla uygulama olmaz instagram twitter facebook olursa 2-3 oyun başka bişey olmaz stabil olsun istiyorum ve 5 sene kullanmam lazım sizce hangisni almalıyım ?

bence telefon alırken öncellik güncelleme olmasın. eğer geliştirici değilseniz en son sürüm hiçbir işinize yaramaz ha 5,0 da kalan cihaz almayın yeter oda 5,0 ın şarj sorunları yüzünden 5,1 de düzeldi yani cihazı 4,4 olan arkadaşlar hevesle beklediler 5 i onda da pişman oldular son sürüm olacağına en stabil hangisi ise o olsun malum firmalar zaten arayüzlerine gerekli herşeyi ekliyorlar n de gelecek çoklu ekran başka modellerde senelerdir var misal

THT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yani hangisini önerirsin

CrazyGuardian

Asistan
Reaksiyon puanı
17
suan aklımdan sadece gm5plus geçiyor :D:D:D 5sene diyorsun dile kolay ya tuvalet deliginden düşerse ya elinden düşerse ? gitti s7 okadar paraya yazık. 3sene garanti guncellemesi var dediklerini fazlasıyla karşılar. 3,5sene kullanırsın zaten yeni telefonlar cıkar yükseltirsin :) benim mantıgım bu 1000tl cik ...

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
yani hangisini önerirsin

eğer s7 imkanınız varsa alın güncelleme vs isterseniz piyasada istemediğiniz kadar rom geliştiriyorlar samsung amirallerine 2 yılda güncelleme kesildi illa güncel olsun derseniz değişik romlar ile devam edersiniz ama bence güncellemeden çok telefona bakın güncelleme bana göre stabil olanda kalsa yeterli 6 dan 7 ye geçince kanatlanmadığı için

Oğuzhan Kalkan

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Uzun ömür istiyorsan iphone alabilirsin fakat bildiğin gibi kapalı kutu iphone birçok şeye erişimi kısıtlıyor gündelik kullanım için harika
fakat telefonu çok kurcalıyorum diyorsan android öneririm note serisi düşünebilirsin

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708

en az 5 yıl hiçbir telefon götürmez açık ve net bekle iphone 7 yi al 3-3,5 yıl maxımum kullan...

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
en az 5 yıl hiçbir telefon götürmez açık ve net bekle iphone 7 yi al 3-3,5 yıl maxımum kullan...
Açık ve net götürmez diyorsun ama neye göre götürmez ? Bende Galaxy Ace var 5 sene oldu alalı hâlâ kullanabiliyorum. İnternete giriyor, bir kaç oyun oynatıyor arada takılmalar normal olarak oluyor ki şu an çıkan telefonlar 4-5 sene sonra bile gayet yeterli olur bence.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Bütçe sıkıntın yok sanırım pek telefonu da kullanmıyorsan iPhone 7 seni 4-5 sene götürür.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Açık ve net götürmez diyorsun ama neye göre götürmez ? Bende Galaxy Ace var 5 sene oldu alalı hâlâ kullanabiliyorum. İnternete giriyor, bir kaç oyun oynatıyor arada takılmalar normal olarak oluyor ki şu an çıkan telefonlar 4-5 sene sonra bile gayet yeterli olur bence.
desteği yok kardeşim güncelleme gelmiyor açıklar olabiliyor ace bendede vardı bir ara samsung'a lanet ettiğim bir telefondu öyle kullanmak dersek şimdiki cihazlar 10 yılda gider benim dediğim herhangi destek kesilmeden ve ilk gün ki gibi kullanmak..

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
desteği yok kardeşim güncelleme gelmiyor açıklar olabiliyor ace bendede vardı bir ara samsung'a lanet ettiğim bir telefondu öyle kullanmak dersek şimdiki cihazlar 10 yılda gider benim dediğim herhangi destek kesilmeden ve ilk gün ki gibi kullanmak..
Usta arkadasın mantigiyla simdi 3310 bile götürür. Arama yapabiliyorsun ve mesaj gonderebiliyorsun :D

cancan12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony Xperia Z5 Düşünebilirsin Sony Z2 ye bile Güncelleme veriyor

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Acik ve net filan demissin kesin konusmussun. Yeni cikan telefonlara 1-2 guncelleme ile stabil olur sonra pek guncelleme destegi de gerekmez zaten. Yeni cikan S7, HTC 10 veya iPhone cok fazla yipratilmadan root isine filan girmeden 4-5 sene rahat goturur.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Acik ve net filan demissin kesin konusmussun. Yeni cikan telefonlara 1-2 guncelleme ile stabil olur sonra pek guncelleme destegi de gerekmez zaten. Yeni cikan S7, HTC 10 veya iPhone cok fazla yipratilmadan root isine filan girmeden 4-5 sene rahat goturur.
Tamam öyle olsun hadi seni mi kıracağım... :) benim düşüncem 2-2,5 yıl kardeşim...