Uzayın sınırından atlayış - Red Bull Stratos | CANLI İZLE |

3D-Clan

Profesör
29 Nisan 2012
1,567
1
0
2d7ai4p.jpg

Yılınca Caps'i abi ya :D

i.am.kira

Asistan
12 Ağustos 2009
169
2
0
bence daha cok gecis alanindaki hava kabarciklarina carptigi icin donmeye baslamis olabilir :p bilmiyorum da oyle olsa gerek. cunku boslukta donmuyodu. :D

yok hacım onu da hesaplamışlar adamlar, bu söylediğimi adam atlamadan 2 dakika önce söyledi. hava ince olduğu için döne döne düşebilir ona karşı bir güvenlik önleminden bahsetti. ilk atlayışında stabil fakat bir müddet sonra çok hızlandığı için kontrolsüz dönmeye başlıyor etrafta hava yoğunluğu da çok az vucudunu şekle sokup dönmeyi de durduramıyor. ama ne zaman ki hava yoğunluğu artıyor, vücuduyla kendini stabil hale gelirebiliyor.

burns206

Profesör
31 Mart 2011
1,866
1
0
yok hacım onu da hesaplamışlar adamlar, bu söylediğimi adam atlamadan 2 dakika önce söyledi. hava ince olduğu için döne döne düşebilir ona karşı bir güvenlik önleminden bahsetti. ilk atlayışında stabil fakat bir müddet sonra çok hızlandığı için kontrolsüz dönmeye başlıyor etrafta hava yoğunluğu da çok az vucudunu şekle sokup dönmeyi de durduramıyor. ama ne zaman ki hava yoğunluğu artıyor, vücuduyla kendini stabil hale gelirebiliyor.
olabilir :p

annttiigs

Profesör
7 Şubat 2007
2,589
24
218
arkadaş adam atladı ya la :) biz hala tırı vırı muhabbetlerle uğraşırken el oğlu bildiğin uzaydan atladı. Bizden daha kötüleri de var mesela. Irak televizyonu hala dünya düz mü yuvarlak mı tartışmasını yapıyor.

dadaist

Profesör
18 Eylül 2010
1,638
8
218
Bana gerçekçi gelmedi. NASA'nın görsel ve tarihsel birçok verisinde şaibe mevcut. Birçok uzay boşluğunda çekilen fotoğraflarında photoshop kullanıldığına dair söylenceler var. Neil Armstrong'un Uzay Yürüyüşü anı da milyonlarca insan tarafından izlenmişti fakat yürüyüşle alakalı görsellerin stüdyo ortamında hazırlandığına dair birçok delil mevcut. Atlayışın gerçekliği tartışılır ama tartışılmayacak tek şey Redbull'un 2,5 saat boyunca 2.5 milyar insana reklam ypabilmesidir ki asıl tarihi olay budur. Yakında Ay'a yansıtılmış Redbull reklamı görmemiz olası.

CuMaAli

Profesör
6 Mayıs 2011
1,332
1
218
O nasıl bir kamera öyle dünyadan uzayı çekebiliyor. Bende öyle bir kamera istiyorum. :)

burns206

Profesör
31 Mart 2011
1,866
1
0
ben adamin kiyafetinde duserken de kamera olr diyodum ama yokmus okadar pahali bisey degil niye koymamislar anlamadim. yada koydular da goruntuleri ucretli mi dagiticaklar acaba :p

Bana gerçekçi gelmedi. NASA'nın görsel ve tarihsel birçok verisinde şaibe mevcut. Birçok uzay boşluğunda çekilen fotoğraflarında photoshop kullanıldığına dair söylenceler var. Neil Armstrong'un Uzay Yürüyüşü anı da milyonlarca insan tarafından izlenmişti fakat yürüyüşle alakalı görsellerin stüdyo ortamında hazırlandığına dair birçok delil mevcut. Atlayışın gerçekliği tartışılır ama tartışılmayacak tek şey Redbull'un 2,5 saat boyunca 2.5 milyar insana reklam ypabilmesidir ki asıl tarihi olay budur. Yakında Ay'a yansıtılmış Redbull reklamı görmemiz olası.
benim kanaatim bicogu gercek ancak arada bicok da show war. misal bazi sahnelerde suda yansiyan isik benzeri golgelenmeler var ancak diger bicok iddia biraz abartili gorunuyo :p

i.am.kira

Asistan
12 Ağustos 2009
169
2
0
tam göğsünün üzerinde kamera var atlamadan önce kamerayı aktif et diye kontrol merkezinden komut geldi. eleman da ip gibi birşey çekti boğazının oradan. şaibe yok 7 yıllık bir emek var. takdir ettim :)

VincentVega

Profesör
29 Ağustos 2007
2,666
3
218
biz burda bunda şaibe var kesin montajdır NASA bu yapar bi alicengiz oyunui Amerikalılar değil mi zaten herkesi kandırıyolar muhabbeti yaptıkça hiçbir alanda hiçbir şekilde gelişemeyiz.

muratteas

Dekan
11 Şubat 2009
9,578
96
228

He hü arkadaşım, bak bura sitityo.

73980_485465384807255_275730218_n.jpg

EsPriTüeL

Asistan
1 Haziran 2012
495
0
16
Ne birşey olması ya. Milleti heyecanlandırıyorlar. 1960 da biri 31.000 m atladı. Bu imkanlar ve donanım bile yoktu.

Exp_

Öğrenci
11 Ekim 2012
58
0
6
Shift Delete olarak bizde düzenleyelim uzaydan atlama :) 1 Kapsüle 5-6 kişi bineriz :D :D