Uygun Monitör Bu Mudur? - 1150TL Monitör Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Sevgili forum üyeleri, bazılarınız görmüştür ben bir kaç kere monitör almak ile ilgili konular açtım. Artık Dolar daha fazla artmadan ve hatta birazcık düşmeye başladığından son monitör kararımı bir monitör devrimi olmayacaksa vermek istiyorum. Gerekli bilgiler;

Kullanım Amacı: Ana ekranımda (17,3inch, 120Hz, 1080P) bir işi öğrenirken (kod yazarken vs.) yan ekranımda iş ile ilgili izlediğim kursu görebilmek istiyorum. Bunun için eski iki adet tablet denedim ama kodlar küçük olduğundan okunmuyor. Ayrıca pek sanmıyorum ancak bir ihtimal küçük küçük yayıncılığa başlarım, o gibi durumlarda chat, OBS vs. için kullanabilirim. Bu dediklerime göre anlayabileceğiniz üzere performans odaklı değil, kalite odaklı bir monitör arıyorum.

Aradığım Özellikler;
  • Ana ekranım 120Hz olduğundan ve çok fazla aranın açılıp gözümü rahatsız etmemesi açısından 75Hz ekran.
  • En az 20, en fazla 23inch ekran. / 1080P (Full HD) çözünürlük.
  • Olabildiğince ince çerçeveli ve ya çerçevesiz ekran. (Sadece alt çerçeveli vs.)
  • Eğer bulabilirseniz yükseklik ayarı. Kesinlikle yukarı aşağı açı ayarı, oturma şeklim sürekli değişiyor.
  • Çok gerekli değil ancak ekran kartım Nvidia ve DisplayPort bulunduruyor, sonuç olarak AdaptiveSync (DisplayPort üzerinden NVidia kartlarda FreeSync) kullanabilirim. O yüzden FreeSync varsa DisplayPort önemli oluyor kullanabilmem açısından.
  • IPS panel.
  • Ayağı (standı) olabildiğince küçük, çapı/kenarı en fazla 18 santimetre.
Bütçem: 1000TL, biraz zorlasam 1150TL yapabilirim. Normal bütçeyi 1150TL diyelim, aşmazsanız sevinirim.

Benim bulduğum ürün: https://www.hepsiburada.com/aoc-22v...-display-freesync-ips-monitor-p-HBV00000F33UR
Ben biraz araştırdım ve en mantıklı bunu buldum. Hata yapmamak adına sizlerden de bir araştırmanızı istiyorum. Eğer bu kriterler dışında buna uymuyor ama bunu alsan daha mantıklı olur derseniz de değerlendirebilirim. Teşekkürler.

Son düzenleme:

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bu monitör yukarı/aşağı dönebiliyor mu tam emin olamadım. Koyulan fotoğraflarda yukarı doğru bakıyor olarak gözüküyor. Gövde boyum pek uzun olmadığından rahat bir görüş açısı vermeyecektir. Eğer dönebiliyorsa listeye ekledim, en son alımda karşılaştıracağım gelecek önerileri.