UyduNet de fiyatı düşürdü, sıra ne zaman ADSL'e gelecek?

YellowRed

Rektör
2 Ekim 2008
13,574
27
0
arkadaşlar turksat aş nin kablonet ten sonra şimdi de uydunet hizmeti ucuzladı. 1024/256 limitsiz internet uydu üzerinden aylık 39 ytl oldu. 2048/512 limitsiz de 59 ytl... adsl hala 49 ytl. üstelik ayda en az 10 ytl civarı da telefona ödüyoruz. ne zaman ucuzlayacak bu meret? valla böyle giderse yakın zamanda uydunet e geçecem bende. ayrıntılı fiyat listesi için:

http://www.uydunet.net/
http://turksat.netvizyon.com.tr/uydunet/icerik/tarifeler.html

tudRoY

Profesör
2 Temmuz 2008
1,592
1
218
birşey soracam şimdi uydunet e geçmek istesem ek birşeyler lazım mı mevcut donanımdan başka? kablo tv muhabbeti geçiyor da?? eğer bağlantı ücretinden başka birşey ödenmiyorsa boşu boşuna 10 ytl için kotalı kalmayalım.

Ahmethz

Rektör
Emektar
7 Eylül 2006
12,440
398
263
birşey soracam şimdi uydunet e geçmek istesem ek birşeyler lazım mı mevcut donanımdan başka? kablo tv muhabbeti geçiyor da?? eğer bağlantı ücretinden başka birşey ödenmiyorsa boşu boşuna 10 ytl için kotalı kalmayalım.

oturduğun semtte/sokakta kabloTV şebeksi olması lazım, bir de onun değişik bir modemi oluyormuş sanırım ona para vereceksin bir kez sonra paşa paşa ucuz internet.

HRNKC

Profesör
1 Ağustos 2008
4,155
20
218
Türkiye de net rekabeti baya bi ağırdan alınıyor...Şuan için en iyisi mevcut net bağlantımızı korumaktır...Aradaki 5-10 Ytl için firma değiştirmeye gerek olmadığı kanısındayım. Tam anlamıyla sağlam bir tarife paketi sunulmadıkça yoktan yere bi 2 sene de başka firmaya bağlanmak çok saçma olacaktır...

angoren

Doçent
5 Kasım 2007
573
5
0
ben adsl 1024 kullanıyorum 49 liraya. ama 59 liraya da kablonetten 2048 hız iyi be. adam bi düşünüyor acaba mı?, geçsem mi kabloya falan diye. ben gene de 1024'te ne olursa olsun fiyatın 25 liranın üzerine çıkmaması taraftarıyım.

angoren

Doçent
5 Kasım 2007
573
5
0
"Ayrıca, aylık 10 YTL'den başlayan UYDUNET tarifeleri arasından bütçenize en uygun olanını seçerek, kullandığınız kadar ödemenin güvenini ve rahatlığını yaşayabilirsiniz.
UYDUNET'in kotalı tarifelerinde 1GB'ye kadar olan internet aboneliklerde, bu limitin aşılması halinde her GB için ödeyeceğiniz ücret sadece 3 YTL'dir."

limit aşımında her gb için 3 lira valla kota sorunu olanlara iyi haber.

ugurugu

Öğrenci
20 Eylül 2008
38
0
0
valla beyler ben beklemeye alıyorum mantıklı geliyor ama hemen karar vermeyelim daha yeni yeni internet anlaşmaları varken bunların arasına birde 3g olayıdaeklenmekte belkide gsm operatorlerinki daha mantıklı gelecek hem cebe hemde adsl vereceğimiz parayı tek yere vermek daha mantıklı iyi bir cep telefonuyla data kablosu veya bluetoothla bağlantı kurarak diyorum.. haaa hız hız diyosanız orasını bilemem...... hiç değilse cep telefonun tum ozelliklerinide kullanmış oluruz adamlar okadar şeyi boşuna eklememiş :D

palam

Doçent
24 Haziran 2008
593
4
18
ben de ugurugu gibi düşünüyorum bunlar indirim kampanyasına başladıysa ileride bir bit yeniği vardır. iyorum. ayrıca yok ben beklemiycem diyenlere ben olsam kablonet varsa mahallenizde ona geçin derim. kotalı da bile kota aşım sonrası max. 27,5 mıu ne geliyor. adsl limitliden bile ucuz. kota aşmazsan 20 yi bile geçmez. çok uygun ama şu 3g yi bekliycez. ve kahretsin bizim burda kablo net yok.

Herseyalan

Öğrenci
5 Mayıs 2007
37
0
0
Mandalar ne zaman söğüt dalına yuva yapmaya başlarsa bizim ttnet'te gerçek anlamda hizmet sunmaya başlar ...

ilkercan

Öğrenci
7 Eylül 2008
36
0
0
İşim olmaz TTNet'te.Bu hafta içinde geçmeyi planlıyordum.Ancak 1-2 aya kadar UyduNet güzel bir bomba patlatacak arkadaşlar bekleyin.

CeBIT'e gidenler öğrenmiştir.UyduNet Modemleri farklı olduğu için güzel bir fırsatla bedava modem kampanyası hazırda bekliyor.Herşey hazır şu an.Devlet büyüklerinin imzası bekleniyor.Ertesi gün kampanya hazır.

Kaynak: CeBIT UyduNet Standı

1ruby1

Profesör
29 Aralık 2007
2,436
37
228
İşim olmaz TTNet'te.Bu hafta içinde geçmeyi planlıyordum.Ancak 1-2 aya kadar UyduNet güzel bir bomba patlatacak arkadaşlar bekleyin.

CeBIT'e gidenler öğrenmiştir.UyduNet Modemleri farklı olduğu için güzel bir fırsatla bedava modem kampanyası hazırda bekliyor.Herşey hazır şu an.Devlet büyüklerinin imzası bekleniyor.Ertesi gün kampanya hazır.

Kaynak: CeBIT UyduNet Standı

Çok güzel haber saol..

hnl

Asistan
20 Ocak 2007
386
6
18
Bu hızlarla nereye kadar arkadaş,Elin japonu 1 gbit bağlantyı 30 dolara bağlıyor helal olsun tekele

gokhankayaci

Doçent
28 Şubat 2007
550
1
0
valla kablo tv olsa burada dakika durmam.. senelerdir msnde yazdıklarımın karşıya iletilmemesinden ve bana yazılanların gelmemesinden tutunda internetimin ne kadar sağlıklı olduğunu varın siz tahmin edin.. Msn üzerinden ciddi bir konuşma gerçekleştiremiyorum nedeni de yazdıklarımın bazılarının gitmemesi veya gelmemesidir.. Uydu nette bu sorun ortadan kalkacak diye düşünüyorum.. :S

ah 3g ah bi gelsende ne yapacağımıza karar versek..

Paramore

Dekan
10 Eylül 2010
5,179
27
0
Bu Uydunet mi avantajlı diyorsunuz arkadaşlar? Kazığın Allahının değil Alllahının Allahını atıyorlar.

Şurada, 24 aylık abonelik sözleşmesi bitmeden aboneliklerini iptal edenlerden tahsis edecekleri fiyatlara bakın.

IThelp

Profesör
11 Nisan 2011
4,314
19
0
uydunet alcaksanız sinir krizlerine girmek istiyorsanız alın derim ben 05.07.2011 abone oldum bu tarihde beni aradılar kampanya hakında bilgi veridler 1024/256 sınırsız 24 ay sözleşme 2 ay bedava ondan sonra aylık 29 tl dediler kabul etim aradılar bağlantı icin akşam üstü ve perşembe günü gelceklerini söylediler bende calıştığımdan dolayı saat 18 gibi gelmelerini rica etim tamam dediler perşembe günü 18 de gelecek teknik ekib öğlen 12 de aradılar kapınızın önündeyiz dediler ben 18 de gelmelerini söyledim dedim bu saat de iş deyim gelemem dedim biz yakın olduğumuz icin şimdi geldik dediler ben gelemem dedim ozaman cumartesi dedim tamam dediler cumartesi geldiler bağlantıyı yaptılar ama internet 1-2 saat icinde aktivleştirdik den sonra kulanabilirsini dediler o gün gelmedi internet pazar bekledim gelmedi 3 defa aradım cumartesiden beri müşteri hizmetleri berbat kimsenin kimse de haberi yok internetim ancak pazartesi geldi tabi büyük uğraşlar verdikden sonra müşteri hizmetleriyle pazartesi geldi ama ne bicim geldi kulandığım download hızı 100 kb upload 10 kp :)))) tekrar aradım akşama düzelir dediler bölgesel calışma var dediler bekledim ertesi gün oldu yine aynı 1gün 2 güb 3 gün 4 gün 5 gün 6 gün 7 gün 8 gün 9 gün hep bölgesel calışam diyorlar en sonunda patladım aradım müşeri hizmetlerini ve verdim verişdirdim ağzıma geleni söyledim iptal edecemi söyledim ve avukatımla görüşecemi tüketiciler derneğini başvurağımı mahkeme kadar gideceğimi söyledim ve kapatım 10 dakika sonra uydunet den tekrar aradılar ve benden modemin altında mac adressini istediler verdim 30 dakika sonra düzelti ama arada kesiliyor google sayfasını bile 30 saniyede acıyor ama ondan sonra bir süre hızlı ve upload cok düşük 70 kp yukarı cıkmıyor pişmanım yarın iptal etcem

ve şuan bile halen evimde smile adsl var sözleşmem biti iptal talebinde buluntum iptal işleme alındı ama halen kulanıyorum ve smile adsl şuan bile 1024 mb le bir dosyayı 170 kb de indiriyor özür smile adsl geri sana gelcem kıymetini bilemedim :))

uydunet fiberoptik altı yapı diyor ben istanbul göbeğinde oturuyorum pangaltı ve türkiyenin istanbullun ilk telekom ve fiberoptik kablosunun gectiği yer eyer uydunetin fiberoptik alt yapısı buysa ben bişey demiyorum

|BeyabaN|

Profesör
18 Mayıs 2008
3,248
9
0
uydunet alcaksanız sinir krizlerine girmek istiyorsanız alın derim ben 05.07.2011 abone oldum bu tarihde beni aradılar kampanya hakında bilgi veridler 1024/256 sınırsız 24 ay sözleşme 2 ay bedava ondan sonra aylık 29 tl dediler kabul etim aradılar bağlantı icin akşam üstü ve perşembe günü gelceklerini söylediler bende calıştığımdan dolayı saat 18 gibi gelmelerini rica etim tamam dediler perşembe günü 18 de gelecek teknik ekib öğlen 12 de aradılar kapınızın önündeyiz dediler ben 18 de gelmelerini söyledim dedim bu saat de iş deyim gelemem dedim biz yakın olduğumuz icin şimdi geldik dediler ben gelemem dedim ozaman cumartesi dedim tamam dediler cumartesi geldiler bağlantıyı yaptılar ama internet 1-2 saat icinde aktivleştirdik den sonra kulanabilirsini dediler o gün gelmedi internet pazar bekledim gelmedi 3 defa aradım cumartesiden beri müşteri hizmetleri berbat kimsenin kimse de haberi yok internetim ancak pazartesi geldi tabi büyük uğraşlar verdikden sonra müşteri hizmetleriyle pazartesi geldi ama ne bicim geldi kulandığım download hızı 100 kb upload 10 kp :)))) tekrar aradım akşama düzelir dediler bölgesel calışma var dediler bekledim ertesi gün oldu yine aynı 1gün 2 güb 3 gün 4 gün 5 gün 6 gün 7 gün 8 gün 9 gün hep bölgesel calışam diyorlar en sonunda patladım aradım müşeri hizmetlerini ve verdim verişdirdim ağzıma geleni söyledim iptal edecemi söyledim ve avukatımla görüşecemi tüketiciler derneğini başvurağımı mahkeme kadar gideceğimi söyledim ve kapatım 10 dakika sonra uydunet den tekrar aradılar ve benden modemin altında mac adressini istediler verdim 30 dakika sonra düzelti ama arada kesiliyor google sayfasını bile 30 saniyede acıyor ama ondan sonra bir süre hızlı ve upload cok düşük 70 kp yukarı cıkmıyor pişmanım yarın iptal etcem

ve şuan bile halen evimde smile adsl var sözleşmem biti iptal talebinde buluntum iptal işleme alındı ama halen kulanıyorum ve smile adsl şuan bile 1024 mb le bir dosyayı 170 kb de indiriyor özür smile adsl geri sana gelcem kıymetini bilemedim :))

uydunet fiberoptik altı yapı diyor ben istanbul göbeğinde oturuyorum pangaltı ve türkiyenin istanbullun ilk telekom ve fiberoptik kablosunun gectiği yer eyer uydunetin fiberoptik alt yapısı buysa ben bişey demiyorum

arkadaşım senin şikayet ettiğin hızlar normal bence 1024/256 tarifesini almışsınız yani teoride 128 kb/sn indirme yapabilirsin pratikde iste 115-120 kb/sn ile indirirsin yani bölgene ve indirme yaptığın siteye göre 100 kb/sn normal olabilir. upload da en fazla 25 kb/sn olur üstünü göremezsin, diğer servis sağlayıcıları ile 170 kb/sn ile indirme yapıyormuşsun adamlar sana iyilik yapmış hzıını biraz fazla vermiş yoksa o kadar hızı göremezsin.