USB'ye linux mint kurmak istiyorum ama hiçbir şekilde biosta gözükmüyor?

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
2-3 arkadaş ile saolsun deniyoruz.YUMI ve UniversalUsbİnstaller kullandık ikisindede ayarlar doğru,kurulumda başarılı geçiyor fakat biosta usb bellek gözükmüyor.Önceden kendim manuel olarak kurmayı denemiştim.2-3 saat sonunda başarılı bir şekilde kuruldu fakat sadece 1 kere usb üzerinden başlatabildim,1-2 saat sonra denediğimdeyse kaybolmuştu.Şey diyen olabilir neden usbye kurucaksın diye pc tamirciye gidicek herseferinde sil yükle yapmak istemiyorum usbde dursun istiyorum hazır 2 tane varken.Lütfen bilen arkadaşlar yardım etmeye çalışsınlar.Yakşamlar.

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
2-3 arkadaş ile saolsun deniyoruz.YUMI ve UniversalUsbİnstaller kullandık ikisindede ayarlar doğru,kurulumda başarılı geçiyor fakat biosta usb bellek gözükmüyor.Önceden kendim manuel olarak kurmayı denemiştim.2-3 saat sonunda başarılı bir şekilde kuruldu fakat sadece 1 kere usb üzerinden başlatabildim,1-2 saat sonra denediğimdeyse kaybolmuştu.Şey diyen olabilir neden usbye kurucaksın diye pc tamirciye gidicek herseferinde sil yükle yapmak istemiyorum usbde dursun istiyorum hazır 2 tane varken.Lütfen bilen arkadaşlar yardım etmeye çalışsınlar.Yakşamlar.
Harici programları kullanmak yerine 2 Adet USB bellek alıp bir tanesine İSO dosyasını yaz ve sanki harddiskine kuracakmış gibi bilgisayarı USB'den boot et ve ardından disk seçme ekranında boşta duran usb belleğini seçip kurulum yap eğer bu işlemler zahmetli gelirse veya 2.bir usb belleğe sahip değilsen virtualboxı linux mint iso dosyası ile başlat ve Virtualboxa usb belleğini tanıt ardından sanki sanal makinde kurulum yapıyormuş gibi disk seçme ekranına kadar gel ve virtualboxa tanımadığın usb belleğini seç ve usb belleğe kur.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Harici programları kullanmak yerine 2 Adet USB bellek alıp bir tanesine İSO dosyasını yaz ve sanki harddiskine kuracakmış gibi bilgisayarı USB'den boot et ve ardından disk seçme ekranında boşta duran usb belleğini seçip kurulum yap eğer bu işlemler zahmetli gelirse veya 2.bir usb belleğe sahip değilsen virtualboxı linux mint iso dosyası ile başlat ve Virtualboxa usb belleğini tanıt ardından sanki sanal makinde kurulum yapıyormuş gibi disk seçme ekranına kadar gel ve virtualboxa tanımadığın usb belleğini seç ve usb belleğe kur.
İlk dediğin yöntemi 2 3 defa denedim çok fazla vaktimi alıyor 3 4 saat bekleyip başarısız olduğunu biliyorum maalesef.2 tane usbm var ama virtual box önerini deniyebilirim hem windowsuda kullanabilirim bilgisayar pasif olarak sadece kurulumda kalmamış olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu konunun devamını discordda konuşabiliriz bence,çünkü ilk defa virtual box kullanacağım.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
aynı konu daha önce açıldı ve uzun uzun nasıl yapılacağını anlattık aratırsanız cevabını forumda bulursunuz.
Hatta ram kafası nickli arkadaşımız rehber hazırlamış.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Arch ve K*li'de yapılabiliyor ama Linux Mint'te hiç duymadım.
Kali Linux niye sansürlü. :D Bu arada Mint'de yapılabiliyor olması lazım.

Virtual box aslında baya mantıklı :D

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Kali Linux niye sansürlü. :D Bu arada Mint'de yapılabiliyor olması lazım.

Virtual box aslında baya mantıklı :D
Şuan discordda yardım ediyor saolsun. :)

aynı konu daha önce açıldı ve uzun uzun nasıl yapılacağını anlattık aratırsanız cevabını forumda bulursunuz.
Hatta ram kafası nickli arkadaşımız rehber hazırlamış.

Sonra inceliycem teşekkürler.

slui.exe

Not against spontaneous decisions, one night only
Reaksiyon puanı
300
Ventoy ile deneyin