USB sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
48
Öncelikle şöyle anlatayim sistemim garantiden geldi açtım herşeyi taktım açıldı mouse USB li onu da taktım sorun yok klavyeyi taktım klavye sapıtmaya başladı bir tuşa basıyorum yazmıyor ses açıp kapatıyor başka harfler yazıyor vs ben önce klavye bozuldu sandım vatandan gidip bi klavye aldım geldim onu taktım onun önce hiç ışığı yanmadı ondan sonra yandı USB yi içeriye doğru bastırdığımda çalıştı portlarda mı sorun var dedim önce bütün portlara mouse ve flaş taktım çalışıyor. Aldım klavyeyi vatana götürdüm bozuk diye orda adam önünde laptopa taktı sorunsuz çalıştı neyse 1 gün sonra sistemi alıp bilgisayarcıya götürdüm anlattım sorunu orda benim bilgisayarı açtık klavyeyi taktık sorunsuz çalıştı adam elektrikle ilgili bir sorun olabileceğini söyledi acaba benim prizde bir problem mi var bilmiyorum baktım prizde topraklama da var ama voltajı ölçtürmek için yarın birisi gelip bakacak bilmiyorum sorun nerde tam olarak anlayamadım inşallah prizde bir şey vardır ve halledilir ondan sonra salona götürüp denemek istedim taktım salonda da klavye sapıttı başlarda ondan sonra biraz açık bıraktım salonda tekrar denedim baktım bir problem yapmadı klavye düzgün çalıştı çok az yaptı sadece ama benim bilgisayarı kullandığım odada ki prizde sorun mu var bilmiyorum tam yada anakart veya güç kaynağı bozuk diyeceğim ama götürdüğüm yerde sorunsuz çalıştı PC.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Valla tam sapıtmayı anlamasam da;

toprak olsa da arada kontrol ettir. ettir ki hocam evdeki cihazlar bozulmasın.
lakin bozuk bir elektronik cihazda toprak hattına yük bindirebilir bunu da bil.

prizde de bir sıkıntı olabilir. belkide dalgalanma vardır. kasa sağlamsa(maddi açıdan, donanımsal tabir ile) bir tane ups koy önüne.

Reaksiyon puanı
48
Valla tam sapıtmayı anlamasam da;

toprak olsa da arada kontrol ettir. ettir ki hocam evdeki cihazlar bozulmasın.
lakin bozuk bir elektronik cihazda toprak hattına yük bindirebilir bunu da bil.

prizde de bir sıkıntı olabilir. belkide dalgalanma vardır. kasa sağlamsa(maddi açıdan, donanımsal tabir ile) bir tane ups koy önüne.
Ups koy önüne derken tam anlamadım demek istediğini şöyle yarın voltaj aleti ile bir arkadaş gelip voltaj ölçecek voltajda sorun var mı diye prize bakacak.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Tamam aynı şeyi diyoruz. Kontrol etsin de belki evdeki arızalı bir cihaz yüzünden bir sıkıntı çıkacak/çıkıyor da olabilir. Ne kadar elektrik verdiğini, toprakta ne kadar yük olduğuna bakacak gelen kişi, tahminen elektrikçi.

Bende diyorum ki bozuk bir diğer elektrik ürün veya şebeke kaynaklı dalgalanma sonucu oluşabilecek arızalar için direkt şebekeden besleme kasayı. Bir tane önüne düzgün ups al. UPS'ten kasayı besle.

Reaksiyon puanı
48
Tamam aynı şeyi diyoruz. Kontrol etsin de belki evdeki arızalı bir cihaz yüzünden bir sıkıntı çıkacak/çıkıyor da olabilir. Ne kadar elektrik verdiğini, toprakta ne kadar yük olduğuna bakacak gelen kişi, tahminen elektrikçi.

Bende diyorum ki bozuk bir diğer elektrik ürün veya şebeke kaynaklı dalgalanma sonucu oluşabilecek arızalar için direkt şebekeden besleme kasayı. Bir tane önüne düzgün ups al. UPS'ten kasayı besle.
Kardeşim ona bütçem yok malesef eğer prizde bir sorun varsa yapılsın eğer yoksa sıkıntı orda başlar benim bilgisayarcıda çalıştı bende niye böyle yapıyor derim garantiye gider bu sefer ürün 1 ay bekle dur

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Sen düzgün elektrikçi bul madem önce. Anlamayan biri, sende anlamıyon diye sallayıp gitmesin. İşin detayını verdim ben sana. Bu tarz bir arıza varsa bin defa da yollasan garantiye çözülemez.
Dersen ki evde elektrikte problem var şak diye garanti dışına çıkarırlar.

Neyse kolay gele.

Reaksiyon puanı
48
Sen düzgün elektrikçi bul madem önce. Anlamayan biri, sende anlamıyon diye sallayıp gitmesin. İşin detayını verdim ben sana. Bu tarz bir arıza varsa bin defa da yollasan garantiye çözülemez.
Dersen ki evde elektrikte problem var şak diye garanti dışına çıkarırlar.

Neyse kolay gele.
Pazartesi elektrikçiyi çağıracağım zaten baktım sorun yok diyor oda garantiye gönderim diyorum