Bu konuyu okuyanlar

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Bilgisayarıma usb ile format atıcaktım iso vs. herşey okey bootu açıcam fakat notebookumun klavye tuşlarının yaklaşık yarısı bozuk ve bu yüzden açamıyorum. Harici klavye kullanıyorum fakat biosdan fast boot'u açtıktan sonra pc açılana kadar ne usb yi ne mouseu ne de klavyeyi kullandırtmıyor pc. Kısaca şuan biosa girebiliyorum ama biosta hiçbir şey yapamıyorum ("f10, space, + -, enter tuşları, sağ ok, sol shift, fn, sol alt ve bazı harfler" notebookun kendi klavyesinde çalışmıyor ve biosu açtığımda düğmeden kapatmak zorunda kalıyorum biostan çıkamıyorum bile.) Harici klavyenin falan çalışmamasının sebebi nedir pc daha başlarken çalışması gerekmez mi eğer sebebi fast boot'un açık olması ise fast bootu nasıl kapatabilirim bu şartlar altında ve son olarak güç ayarlarından hızlı başlatma seçeneğini kapattım hiçbir işe yaramadı biosa girdiğimde fastboot hala enabled lütfen yardım edin be.

windows 10 işletim sistemi belirtmeyi unutmuşum

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,677
Bilgisayarıma usb ile format atıcaktım iso vs. herşey okey bootu açıcam fakat notebookumun klavye tuşlarının yaklaşık yarısı bozuk ve bu yüzden açamıyorum. Harici klavye kullanıyorum fakat biosdan fast boot'u açtıktan sonra pc açılana kadar ne usb yi ne mouseu ne de klavyeyi kullandırtmıyor pc. Kısaca şuan biosa girebiliyorum ama biosta hiçbir şey yapamıyorum ("f10, space, + -, enter tuşları, sağ ok, sol shift, fn, sol alt ve bazı harfler" notebookun kendi klavyesinde çalışmıyor ve biosu açtığımda düğmeden kapatmak zorunda kalıyorum biostan çıkamıyorum bile.) Harici klavyenin falan çalışmamasının sebebi nedir pc daha başlarken çalışması gerekmez mi eğer sebebi fast boot'un açık olması ise fast bootu nasıl kapatabilirim bu şartlar altında ve son olarak güç ayarlarından hızlı başlatma seçeneğini kapattım hiçbir işe yaramadı biosa girdiğimde fastboot hala enabled lütfen yardım edin be.

windows 10 işletim sistemi belirtmeyi unutmuşum
Klavyeyi tamir ettirin bence kafanız rahat etsin bir kere. Ama harici klavyenin çalışması lazım aslında

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Klavyeyi tamir ettirin bence kafanız rahat etsin bir kere. Ama harici klavyenin çalışması lazım aslında
Reis normalde çalışıyordu boot menü tuşunu bulmaya çalışırken biosa girdim hazır girmişken fast bootu açim dedim açış o açış patladı gitti.

Peki laptop klavyesi yaptırmanın maliyeti ortalama nedir ve ne kadar sürer bilginiz varsa paylaşabilir misiniz ?

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,677
Şu konulara bi göz atın: konu1 konu2

bir de laptopta bios sıfırlama varmı bilmiyorum ama, laptopun bataryasını sökün ve güç kaynağına bağlamadan tuşlarına basın güç tuşuna basın. Belki bios ayarları sıfırlanır

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Bu arada ek olarak biostayken harici klavye çalışmıyor boot kısmında option boot 2 olarak usb de gözükmüyor fast bootdan sonra fakat ledli mouseumun ledi yanıyor bunu da belirtmek istedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konu şu an gg oldu sanırım cevap verenlere teşekkürler yine ekmek çıkmadı buradan xD

Son düzenleme: