Usb den ne yaptıysam format atamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
İyi geceler öncelikle inanırmısınız bilmem fakat 6 saati geçti heralde uğraşalı..
Hometech alfa 110a modeli laptop var.Win 10 sürümünde win 7 yapmak istiyorum iso falan herşey ayarladım rufus dahil.Uefi ayarladığımda rufusu Secure Boot devre dışı kalmalı diyor.Uefi olarak rufusu ayarlayabilsem yapıcam fakat izin vermiyor bootta ufei iken format atma şansına sahibim.Çünkü izim vermese bile dosyaları yüklemeye usb disk uefi olarak gözüktü boot kısmında fakat tıklasam nolur içinde dosya yok..Diğer tercih ile usb ayarladığımda zaten boot yerinde usb asla çıkmıyor.Öyle garip bir bıoski ilk defa böyle bişey görüyorum lütfen bi link yükledim biosun videosunu çektim bi bakarsanız çok sevinirim.Gerçekten yardımınız lazım çıldırmam an meselesi. FullSizeRender.mov

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,928
O cihaz 32 bit UEFI destekliyorsa hiçbir türlü Windows 7 kuramazsınız.

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
İyi geceler öncelikle inanırmısınız bilmem fakat 6 saati geçti heralde uğraşalı..
Hometech alfa 110a modeli laptop var.Win 10 sürümünde win 7 yapmak istiyorum iso falan herşey ayarladım rufus dahil.Uefi ayarladığımda rufusu Secure Boot devre dışı kalmalı diyor.Uefi olarak rufusu ayarlayabilsem yapıcam fakat izin vermiyor bootta ufei iken format atma şansına sahibim.Çünkü izim vermese bile dosyaları yüklemeye usb disk uefi olarak gözüktü boot kısmında fakat tıklasam nolur içinde dosya yok..Diğer tercih ile usb ayarladığımda zaten boot yerinde usb asla çıkmıyor.Öyle garip bir bıoski ilk defa böyle bişey görüyorum lütfen bi link yükledim biosun videosunu çektim bi bakarsanız çok sevinirim.Gerçekten yardımınız lazım çıldırmam an meselesi. FullSizeRender.mov
Pc desteklemiyor olabilir ama bu videoya da bakın.

MyNameİsJOHNNY

Doçent
Reaksiyon puanı
362
Security gel sonra set superuser mi ne var ona 1234 yaz ve onayla sonra boot a gel secure boot var açman için kod isticek ona 1234 yaz tekrar dene

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
istersen teamviewer yükle hazırlayayım sana göre USB

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Security gel sonra set superuser mi ne var ona 1234 yaz ve onayla sonra boot a gel secure boot var açman için kod isticek ona 1234 yaz tekrar dene
Attığım linke tıklarsan video 30 mb bişeydi galiba indirip izleyebilirsin.İlk defa böyle Bios görüyorum.Sanki pc biosu değil gibi ama pc garip bişey.
Mesaj otomatik birleştirildi:

istersen teamviewer yükle hazırlayayım sana göre USB
Yardım etme şansın varsa çok sevimirim ne yaptıysam olmuyor teşekkür ederim cevap için.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Windows 7 32 bit uefi yok bundan dolayı kurman zor eğer hafif sistem istiyorsan linuxa yönelebilirsin

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Dediğini yapmama rağmen (daha önce denedim), alttaki gördüğün 2 seçenek haricinde yukardaki seçeneklere gelemiyorum bile..
B97F8DE3-C5F9-4494-99BA-868E0380A498.jpeg

MyNameİsJOHNNY

Doçent
Reaksiyon puanı
362
En İyisi Varsa Tanıdığın Fln Yada Bilgisayarcıya Yolla Ver Flash Belleği Bide Onlar Denesin
Mesaj otomatik birleştirildi:

VideodaGirdiğin Yerden Yaptın Değilmi Şifreyi