USB Bellek

Bu konuyu okuyanlar

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Kingston DataTraveler 4 GB usb bellek aldım. Pc ye taktığımda 3.72 gb olarak gösteriyor. Sadece kafama takıldı sormak istedim.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
bu hep böyledir 2 gb alırsın 1,80 gösterir bak sana açıklayayım bu tür yazma aletleri bir kısmını saklar sakladığı kısımı veri yazdırdıktan sonra o verinin ismi için yer ayırır yani ismini aklında tutar ;) dvd ve vcd lerdede böledir ;)

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
bu hep böyledir 2 gb alırsın 1,80 gösterir bak sana açıklayayım bu tür yazma aletleri bir kısmını saklar sakladığı kısımı veri yazdırdıktan sonra o verinin ismi için yer ayırır yani ismini aklında tutar ;) dvd ve vcd lerdede böledir ;)

Teşekkür ederim.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Ayrıca hdd lerde de bu durum geçerlidir

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
hazır bu konu açılmışken bende 1gb kingston belek var usb yanii..ama yetmiyor..onu birine vereceğim de 4 veya 6 gb lık kart alacağım tavsiyeniz varmı tavsiye ederken kendi sınıfında(gb olarak)fiyat olarak da uygun olsun en pahalısı olmasın en ucuzuda olmasın.ee kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim...

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
6gb hiç duymadım 4,8,16,32 diye gidiyor orta halli ve ucuz bir bellek arıyorsan kingston

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
demek 6 yokmuş...iyi bari 4 gb yeter ozaman ..ben bir girip bakiyim şu kingstonlara...Chip paralarım yeter inşallah:D

Düzenleme:teknosaya girdim de 8 gb da varmış ..incelemeye devam ediyim.

evet 8gb tuzlu gelir bana..4gb kingston iki tane var.ama aktarım hızları ve okuma hızları yazmıyor.
Aralarında fark olarak görünüşten başka bişey göremedim bir de 1 tl fark var biri 25.90 biri 26.90

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-..._BILGISAYAR&T_Category=_TASINABILIR_BELLEK881

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-..._BILGISAYAR&T_Category=_TASINABILIR_BELLEK881

Tsunmys

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
hazır bu konu açılmışken bende 1gb kingston belek var usb yanii..ama yetmiyor..onu birine vereceğim de 4 veya 6 gb lık kart alacağım tavsiyeniz varmı tavsiye ederken kendi sınıfında(gb olarak)fiyat olarak da uygun olsun en pahalısı olmasın en ucuzuda olmasın.ee kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim...
8 Gb Sandisk Cruzer'ı tavsiye ederim. U3 özelliğide mevcut. Memnun kalacaksın ;)

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
u3 ne olaki hacı?:wassat:

mesela firefox u flash a kuruyosun ve gittigin her pc de falashdan kısayola tıklayıp direk açılıyosun yani bi kere kurup istedgin gibi kullanıyosun

tabi her program için degil bu

usb bellek alacaksan kesinlikle ocz derim

http://www.hepsiburada.com/ocz-dies...Details.aspx?categoryid=970&productid=bd72683
OCZ 8Gb hemde çok hızlıdır yani
okuma 25,6mb/sn
yazma 21mb/sn fiyat :38 civarı

param olsa bende alacam şahsen ama 16Gb (75tl) olanından :D

Tsunmys

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
u3 ne olaki hacı?:wassat:
Taktığın zaman normal flash bellekler gibi değil. Kendi programını çalıştırıyor. Şifre koydun ise şifreyi girmeden kesinlikle dosyalarına ulaşamıyorsun. U3 özelliği sayesinde programlar kurup kaldırıyorsun. Kısacası güzel bir şey.

http://www.u3.com/
http://portableapps.com/

Yukarıdaki sitelerde U3 özellikli Flash Belleğine kurabileceğin uygulamar var.

Sandisk Cruzer tanıtımında;"Cruzer™ Micro, U3 smart™ teknolojisine sahiptir. U3 teknolojisi dosyaları ve yazılımlarınızı USB sürücüsünde taşıyabilme yeteneği sağlıyor. Sahip olduğunuz duvar kağıtlarınızı, tercihlerinizi, favorilerinizi, profillerinizi ve daha fazlasını bir bilgisayarda yapabileceğiniz herşeyi istediğiniz yere götürebileceksiniz. U3 teknolojisi ile dijital evreninizi bir USB sürücü içerisine sığdıracaksınız. "

venselos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sandisk'ten şaşma derim.
16 GB 58.00Tl diye biliyorum yine de araştır. Ayrıca bunlara da U3 özelliği ekleyebiliyorsun sitesinden. Bir hafta önce 4 GB Sandisk Cruzer aldım 48.00 Tl memnunum.

s6sw9z.jpg

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
sandis iyi hoş ta 4gb 48 tuzlu kingston 4gb 26 yeter baan...sağolun önerileriniz için.

Tsunmys

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
sandis iyi hoş ta 4gb 48 tuzlu kingston 4gb 26 yeter baan...sağolun önerileriniz için.
Tabi ekonomik mesela. Bilgisayar dünyası böyledir. Bir Pc toplamak istersin arkadaşın, eşin, dostun ve satıcı :) 10$ daha koy özelliği şun ayükselt bilmem kaç dolar daha koy şuna yükselt der durur :) Ama sonuçta külfet büyük miktarda artar. Eğer imkanın var ise önerdiğim ürünü almaya çalış yok bana dediğim ürün yeter der isen oda güzel ;)

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
ya bu u3 her flash a uygulanabiliyomu ¿

TerTip89

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hdd'lerde de öyledir üstad 120 alırsın 116 falan görmesi aslında tüm birimler kb olarak hesaplanıyor ve 1024kb 1 gb ediyor yanılmıyorsam aradaki farktan dolayı 4 gb 4.000 bilmem kaç kb a denk geliyor onu eşitlemek için düşürüyorlar

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Hdd'lerde de öyledir üstad 120 alırsın 116 falan görmesi aslında tüm birimler kb olarak hesaplanıyor ve 1024kb 1 gb ediyor yanılmıyorsam aradaki farktan dolayı 4 gb 4.000 bilmem kaç kb a denk geliyor onu eşitlemek için düşürüyorlar

evet bu olay böyledir

üreci firmalar 1Gb = 1000Mb olarak aldıkları için
mesela 320Gb HDD 299Gb olarak görülür
bu kurala uymayan tek şey CD lerdir

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bunlar hep böyledir zaten sağ gösterip sol vururlar.

1/(1024*1024*1024)= ??? ne dersin bu hesaba

gaydurugubbak

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Arkadaşlar böyle bişey kesinlikle yok. Veri ayırma, veri saklama gibi bir şey hiç bir zaman sözkonusu olmamıştır diskler için.

1,8 gözükmesinin sebebi başka şeydir, disk üreticileri 1 MB = 1000 KB olarak ele alırlar. Küsüratlı gözükmesinin tek nedeni de budur :)

suleyman242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üretici firmaların göz boyamak için 1 kbyte değerini 1024 yerine 1000 kabul etmelerinden kaynaklanıyo