Usb aşırı güç yüklenmesi

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Bende öyle yapcam 2 girişi var laptopumun onuda yakmim bide garanti olmasa yandım valla dışardan güçle beslicem ama ne alcam bilmiyorum alırsan sende bana haber aynı adaptörden alim.

Evde kullanmadıgın sıradan bir adaptör varsa onun ucunu kes birde ucu usb olan bir kablo bul bu joistik ve herhangi bir sey olabilir ben yazıcı kablosu kestim usb olan tarafını aldım kullanmadıgım telefonun şarj cihazının kablosunu kestim şarj cihazından 2 kablo cıkar usb den ise 5 kablo cıkar sanırım deneme yanılma yoluyla calıstırana kadar dene bende siyah ve beyaz kablolar calıstırdı.Sende farklı olabilir simdi çok iyi gayet rahat bir sekilde çalışıyor :D

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Evde kullanmadıgın sıradan bir adaptör varsa onun ucunu kes birde ucu usb olan bir kablo bul bu joistik ve herhangi bir sey olabilir ben yazıcı kablosu kestim usb olan tarafını aldım kullanmadıgım telefonun şarj cihazının kablosunu kestim şarj cihazından 2 kablo cıkar usb den ise 5 kablo cıkar sanırım deneme yanılma yoluyla calıstırana kadar dene bende siyah ve beyaz kablolar calıstırdı.Sende farklı olabilir simdi çok iyi gayet rahat bir sekilde çalışıyor :D
Kesinlikle denicem bakalım nolcek :D

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
1 milyoncuda USB adaptörler satılıyor be. uğraşma git al bitanem :D

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Yaptım oldu :D çalışıyor sorunsuz artık usb yanma derdi yok ama 12 voltluk adaptör alcam hızlı çalışsın :D
:D şimdi orda bir sey diyemem 12v için sıkıntı yaratırmı yaratmaz mı soğutucu fanının ömrünü azaltabilir ses cıkmasına neden olabilir vs bence o enerji yeter sürekli olan enerji istikrarlı olur verim alırsın.

Son mesajlar