Unutulan Windows admin şifresini kurtarmak?

Ahmed Han

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Windows admin şifresini nasıl bulabilirim?
Şifreyi resetleyip yeni şifre girmek istemiyorum, var olan mevcut şifreyi öğrenmek istiyorum.

Windows'un kullanıcı şifrelerini kek gibi harddiskte saklamak yerine bu şifreleri encrypt edip (şifreleyip) sakladığını biliyorum. Brute force tekniğini kullanarak bu şifreleri bulan bir program biliyor musunuz arkadaşlar?

Her türlü yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Kodlarla falan bulunuyordu bu şifre ama hatırlamıyorum sdnde paylaşılmıştı sanırım böyle bir konu yani şifreyi nasıl bulacağımız.

Pantaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows da şifre isteginde şifre yazma yerindeyken (CTRL+ALT+DEL) tuşuna bas Numlocak tarafındaki del tuşu virgül işareti var.Sonra Kullanıcı ismini sil oraya (Administrator) yaz.şifreyide boş bırak ENTER yap gir windowsuna denetim masasından kullanıyı sil yeni kullanıcı aç bu kadar.

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
windows password recovery googleda ara
iso olarak yaz cdye bot olarak cdden başlat program şifreleri kaldırır.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
bildiğim kadarıyla şifreyi öğrenmenin bir yolu yok brute force ile encrypt şifrenin öğrenilebileceğini sanmıyorum böyle bir yol varsa bile uzun sürecektir. resetlemek en pratik yol.
http://forum.shiftdelete.net/junior...sifresini-hatirlamayanlara-cozum-yollari.html

windows password recovery googleda ara
iso olarak yaz cdye bot olarak cdden başlat program şifreleri kaldırır.

arkadaş şifreyi kaldırmak istemiyor varolan şifreyi öğrenmek istiyor.

windows da şifre isteginde şifre yazma yerindeyken (CTRL+ALT+DEL) tuşuna bas Numlocak tarafındaki del tuşu virgül işareti var.Sonra Kullanıcı ismini sil oraya (Administrator) yaz.şifreyide boş bırak ENTER yap gir windowsuna denetim masasından kullanıyı sil yeni kullanıcı aç bu kadar.

arkadaş admin şifresini boş geçebilse buraya konu açmazdı, şifreyi öğrenmek istiyor zaten,
alemsiniz :)