Soru Üniversiteye laptop lazım mı?

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
Ne okuyacağınıza bağlı.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Evet lazım,aslında laptop normal yaşantında lazım.Üniversitede mutlaka lazım olacağını düşünüyorum.Ablam fen edebiyat öğrencisi olmasına rağmen pdf okumada,youtubeden bir şeyler öğrenmede laptopunu tercih ediyor.İyi forumlar

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Bazı okullarda bazı dersler şuan uzaktan işleniyor. Ders çalışmak için olsun bihayli ihtiyacın olur. Eğer tasarım veya mühendislik bölümleri okumayacaksan çok yüksek gereksinimli olmasına gerek kalmaz. Yani bir pc edinmen senin faydana olur.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,788
Bölümün bilgisayar ile ilgili olacağı için başlarda lazım olmasa bile ilerleyen zamanlarda elbet lazım olduğu zamanlar olacaktır. Zamanla bilgisayarda yapılacak ödevler vermeye başlayacaklar, vermezlerse bile kendini yetiştirmek için kendi başına kod yazmaya çabalamanda fayda var. İlk sene çok lazım olacağını zannetmiyorum

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
Hazırlıkta lazım olmuyor demişssiniz ama benim arkadaşım şu anda hazırlık okuyor ve derslerinin yarısı online ve hocaları internet üzerinden ödevler veriyor onlara. Bilgisayar üniversite hayatında bir zorunluluk haline gelmiş durumda.
Evet bazı bölümlerde olmasa da olur ama olursa size çok şey katar. Fakat özellikle bilgisayar bölümünde bilgisayar şart bence.

dokillmyvibe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer ki sorun üniversiteye bilgisayar lazım mı ise kesinlikle evet. Özellikle bilgisayar ile ilgili bir bölüm okuyacaksan çok fazla ihtiyaç duyarsın. Ama masaüstü bilgisayarın var ve bunun yanına laptop almaktan bahsediyorsan çok da lazım olmayacaktır. Ben bilgisayar mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim, bugüne kadar bir ton ödev yaptırdılar ve hiçbirinde laptop olmamasının eksikliğini çekmedim.

Reaksiyon puanı
8,023
Bilgisayar bölümü isteyip bilgisayar lazım olur mu demek mi :D

Bilgisayar üzerine bir şey okuyacaksan zaten şart ama diğer bölümler için de artık bir ihtiyaç oldu. Bilgisayar çağındayız ve Üniversitelerin neredeyse hepsi online hizmetler vermeye başlıyor ve bunun için bilgisayarınız olması gerekiyor. Telefon, tablet ile her şeyi yapamazsınız.