Haber Üniversiteler 1 Ekim'e ertelendi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
YÖK, "Üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir. Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecektir" açıklaması yaptı.

Webhead

Dekan
YAŞASIIIIIIIIN. Kesin 2. döneme dek ertelenecek.
Bence okullar bahar döneminde açılır bu dönem uzaktan eğitim olacak
Mesaj otomatik birleştirildi:

YÖK, "Üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir. Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecektir" açıklaması yaptı.
kimse boşuna debelenmesin bu dönem yüz yüze eğitim olmayacak dua edelim de okullar bahar döneminde açılsın belki o zamana kadar aşıyı bulurlar

Ekime kadar vakalar artmazsa...
okullar açılırsa vakalar daha da artar ki Ekim'de de artacaktır çünkü kimse ciddiye almıyor maskeyi halen koluna takan burnunu kapatmayan insanlar görüyorum zaten bunlar yüzünden vaka sayısı düşmüyor

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
Bence okullar bahar döneminde açılır bu dönem uzaktan eğitim olacak

kimse boşuna debelenmesin bu dönem yüz yüze eğitim olmayacak dua edelim de okullar bahar döneminde açılsın belki o zamana kadar aşıyı bulurlar

okullar açılırsa vakalar daha da artar ki Ekim'de de artacaktır çünkü kimse ciddiye almıyor maskeyi halen koluna takan burnunu kapatmayan insanlar görüyorum zaten bunlar yüzünden vaka sayısı düşmüyor
O andavallar yüzünden olan bize oluyor. 2. dalgaya denk gelirse bence bu yıl komple online yaparlar.

The Commander

Profesör
Onu bunu geçtim 5-6 aydır bedava kira veriyorum , 3 ay daha vereceğim anlaşılan.
Bence buna bir el atmaları lazım , öğrenciye destek verilmeli.
Aynı durumdayım hocam. 6 aydır boşa ödüyoruz. Bu durum olunca evi boşaltmayı yine erteledik. Bu tarz erteleme haberleri yerine daha kesin şeyler söylenmeli devlet tarafından. Hepimiz aynı maddi güce sahip değiliz, bu durum bizi yoruyor.

Benim anladığım kadarıyla hibrit eğitime geçileceğini söylemiş yök. Yani bazı uygulamalı dersler için okul açık olacak gerisi online olacak şeklinde anladım ben. Bu durumda açılır mı Ekim'de göreceğiz. Bu açıklama yeterli değil, zaten çoğu okulun akademik takviminde açılış olarak 5 Ekim görünüyordu, bir şey değiştirmedi bu açıklama açıkçası.

Son mesajlar