Üniversite Tercihi

Bu konuyu okuyanlar

Nameofdevils

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhabalar puanıma muhtemelen hukuk da geliyor İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler de.Hukuk bölümünün iş imkânı biraz daha geniş ancak ben uluslararası ilişkiler yazmak istiyorum.Sizce Uluslararası İlişkiler okusam iş bulabilir miyim?
Hukuk mezunu da çok uluslararası ilişkiler mezunu da çok.Kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim.

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Hangisi daha iyi bilemem ama şunu söyleyim istemediğin bir bölümü sakın okuma

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Arkadaşlar merhabalar puanıma muhtemelen hukuk da geliyor İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler de.Hukuk bölümünün iş imkânı biraz daha geniş ancak ben uluslararası ilişkiler yazmak istiyorum.Sizce Uluslararası İlişkiler okusam iş bulabilir miyim?
Hukuk mezunu da çok uluslararası ilişkiler mezunu da çok.Kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim.
Sizin geleceğinize biz yön veremeyiz hocam ama benim hukuk puanım tutsaydı kesinlikle hukuk seçerdim.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Hangisini istiyorsan orayı seç, hukukta millete yargı dağıtması güzel ama sevmediğin bir iş olursa hiç keyif alamazsın, mutlu olamazsın. İstediğin bir alanı seçersen hem mutlu olursun hem başarılı olursun.

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Neyi seçersen seç iş yok kardeşim haberin olsun. Cidden yok yani bu haberler de orda Burda görüyoruz falan ya heh onun gibi cidden yok iş o yüzden işletme oku geç

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Hukuk okumak toplum gözünde seni daha prestijli yapabilir ama hayatın boyunca istemediğin bir işi bu sebeple yapmak değer mi? Ne istiyorsan neyi hayal ediyorsan onu yap.

Nameofdevils

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hangisini istiyorsan orayı seç, hukukta millete yargı dağıtması güzel ama sevmediğin bir iş olursa hiç keyif alamazsın, mutlu olamazsın. İstediğin bir alanı seçersen hem mutlu olursun hem başarılı olursun.
Aslında hukuk okusam da çok mutsuz olmam ancak ortalık hukuk mezunu kaynıyor.Uluslararası ilişkilerde iş imkânın biraz daha kendini geliştirmeye dayalı.En azından ipin ucu senin elinde.Hukukta böyle olduğunu düşünmüyorum ama hukuk da sonuçta hukuk yani.Bilemiyorum ne yapacağımı ?

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Aslında hukuk okusam da çok mutsuz olmam ancak ortalık hukuk mezunu kaynıyor.Uluslararası ilişkilerde iş imkânın biraz daha kendini geliştirmeye dayalı.En azından ipin ucu senin elinde.Hukukta böyle olduğunu düşünmüyorum ama hukuk da sonuçta hukuk yani.Bilemiyorum ne yapacağımı ?
Hangi bölümde olursanız olun, kendinizi ne kadar geliştirebildiğiniz çok önemli. Hukuk mezunu arkadaşlarım var, inanın bu bölümde de kendini geliştirmenin önemi büyük. Neler okuduğunuz, ne kadar okuduğunuz, ne kadar ilginizin olduğu, ne kadar çalıştığınız vs. Bunlar önemli unsurlar. Hangi bölüme daha yakın hissediyorsanız onu seçin. Sevdiğiniz ve istediğiniz bölümde kendinizi geliştirmeniz de daha zevkli gelecektir. Şimdiden başarılar :)