Üniversite Sınavına Nasıl Çalışabilirim

onlyeren

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Bu yıl 11e geçtim ve üni sınavı için önemli bir yıl.Belli bir ders çalışma planım yok kafama göre çalışıyorum ve böyle çok sağlıklı olmuyor.Ayriyeten şehirde değiştirdim bundan dolayı üzerimde negatif bir psikoloji var çünkü hiç memnun değilim bu şehirden , keza okulda değişti ve canlı dersleri tanımadığım insanlarla yapmak hiç verimli olmuyor.hedefim mf 20.000-30.000 arasına girmek.sınava hazırlanma konusunda tavsiyesi olan var mı?

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Öncelikle kendinize bir hedef(okul-bölüm) belirleyin. Akıllı telefon kullanmayın tuşlu telefon kullanın. Önümüzdeki iki seneyi yaşanmamış kabul edin. Bir plan program yapın. Her gün 300 soru çözeceğim ya da her gün 200 soru çözeceğim, şeklinde. Zayıf noktalarınızı belirleyin, oralara ağırlık verin. Dikkatinizi dağıtacak şeylerden uzak durun. Kendinize yeri geldiğinde ödüller verin.

CATCAT123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Okul ve bölüm hedeflemeyi herkes yapamayabiliyor, veya fikirleri zamanla değişebiliyor buda sınav motivasyonunu oldukça olumsuz etkileyecektir.
O yüzden zaten kafanda bir bölüm yoksa boşver onu bulmak için kasma derim ben.
Ama hedefsiz de kalma tabi ki, yani en azından bir puan veya net hedefin olsun.

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
Motivasyonunu ve moralinizi bozmayın. Kendinizi sıkmayacak bunaltmiyacak şekilde çalışma planı yapın. Çalışmaktan zevk almayı öğrenmeyi her ne koşulda olursa olsun sevmeyi deneyin.