Üniversite Kayıt yapıp gitmemek

plowstone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, ben hiçbir şekilde kitap açmadan her ders arka sırada uyuyan öğrenci olarak bir şekilde barajı geçip tyt de 200 puan aldım şimdi ise araştırdığımı düşündüğüm bir üniversiteye gittim gitmez olaydım kayıdı obs den yaptım herhangi bir başka işlemim yok okula gidip bazı sebeblerden dolayı okuldan çıkıp bir dahaki sene çalışıp düzgün yaşanabilr bir yerde okumak istemem herneyse abilerme vs. sordum en son üniversitenin hocasına da sordum kendisi böyle bişey yapacaksan ne dondur ne de sildir hem askerlikten tecil ettirirsin tarzı bişey dedi bana mantıklı geldi biraz araştırdım okey dedim sonra harç işlemi vs oluyor mu diye tekrar sordum yok öyle bişey mezunlar için mi ne demişti Her neyse benim size soracağım ben bu işlemi yaparken okuldan sınavlar ff alıcam sanırım ve yok yazılıcam herhangi bir ücret vs. öder miyim öğrenim ücreti vs onu soracaktım veya bir sıkıntı çıkar mı diğer sene sınava girip düzgün bir puanla bir yere yerleşmek 0dan çalışacağım inş cevaplarınızı bekliyorum

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,796
Ff alırsan alttan ders alırsın. Dönem uzattığın zaman harç çıkar karşına. Bu sene derslere git, devamsızlıktan kalma. Bir şey bilmesen de geçmeyi dene sınavları.. cc al bc al geç kalan eğer okursan seneye kalsın. Kredi sistemi varsa çok fazla ff olduğu için üstten ders alamazsın sana seneye külfet olur.

plowstone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama bu sene ben karar verip geri döndüm artık yani gittiğim yerden amacım başka yere yerleşmek okumak istesem zaten hiç gelmezdim ne dondur ne sildir dedi oradaki hoca kazanırsan gidersin kazanmazsan gelirsin mi öyle bişey demişti alttan ders alma vs. hiç bilmiyorm ne demek bu arada zaten yaşanabilir bir yer olsa gidicektım sebebler var bide önlisansım demeyi unuttum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ff alırsan alttan ders alırsın. Dönem uzattığın zaman harç çıkar karşına. Bu sene derslere git, devamsızlıktan kalma. Bir şey bilmesen de geçmeyi dene sınavları.. cc al bc al geç kalan eğer okursan seneye kalsın. Kredi sistemi varsa çok fazla ff olduğu için üstten ders alamazsın sana seneye külfet olur.
Ama bu sene ben karar verip geri döndüm artık yani gittiğim yerden amacım başka yere yerleşmek okumak istesem zaten hiç gelmezdim ne dondur ne sildir dedi oradaki hoca kazanırsan gidersin kazanmazsan gelirsin mi öyle bişey demişti alttan ders alma vs. hiç bilmiyorm ne demek bu arada zaten yaşanabilir bir yer olsa gidicektım sebebler var bide önlisansım demeyi unuttum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok mu bilen yardım edecek bir arkadaşım dan duydum şimdi senin dediğini bir tek sınava girip kazanamayıp tekrar girince ücret ödeyerek giriyorsun dedi başka bir olay yok dedi bu arada sitede yeniyim pek kullanmayı bilmiyorum hatta ilk forum sitem

Son düzenleme: