Üniversite İçin Gaming Laptop Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Dostlar selam, hayırlı geceler. Abim üniversiteler başlayınca Bursa'ya gidecek ve orada hem günlük işlerini görecek hem de her türlü oyunu rahat açabilecek ve saatlerce oynatabilecek bir laptopa ihtiyacımız var. Bütçemiz 7000 TL civarı ve buna en uygun laptop Monster Abra A7 v12.1 gözüküyor. Sizlerin de önerisini alayım dedim. Önerir misiniz? Kullanan var mıdır? Çoğu kişi RAM ve ısınma sorunu üzerine değinmiş alternatif olarak önereceğiniz şeyler var mıdır?
Monster Abra A7 v12.1 alınabilir fakat aşağıdaki bilgisayara da bakmanızı öneririm.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487

TeamSnow Pro

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Hocam monster dan maaş yattı mı? :))
İkinci denk gelişim size monster ı savunurken. Gerçek anlamda realistik olalım. Makina mühendisliği olsun kendi bölümüm olsun (elektrik elektronik) tanıdığım çok insan var monster kullanan. Gerçek anlamda çok sıkıntı yaşayan var. 1. Olarak ölü pixel farz olmuş alanlarda. Işık hüzmesi yüzünden servise gönderen var servis paneli değiştirmiş ancak iç camda parmak izi bırakmışlar zar zor iade etti. Batarya ve kasa performansi kötünün iyisi diyebiliriz. Sadece donanım olarak okey iyi ama onu da kendi üretmiyor zaten.
ben monster tuttmuyom. Ben Asus rogu tuttuyorum.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Dostlar selam, hayırlı geceler. Abim üniversiteler başlayınca Bursa'ya gidecek ve orada hem günlük işlerini görecek hem de her türlü oyunu rahat açabilecek ve saatlerce oynatabilecek bir laptopa ihtiyacımız var. Bütçemiz 7000 TL civarı ve buna en uygun laptop Monster Abra A7 v12.1 gözüküyor. Sizlerin de önerisini alayım dedim. Önerir misiniz? Kullanan var mıdır? Çoğu kişi RAM ve ısınma sorunu üzerine değinmiş alternatif olarak önereceğiniz şeyler var mıdır?
Yerli markalardan uzak durun derim ödeyeceğiniz para az bir rakam değil.
İleride arıza yaparsa yerli markalarda ciddi problem oluyor.
Lenovo, HP , DELL, MSI, Asus bakın derim

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Yerli markalardan uzak durun derim ödeyeceğiniz para az bir rakam değil.
İleride arıza yaparsa yerli markalarda ciddi problem oluyor.
Lenovo, HP , DELL, MSI, Asus bakın derim

Yerli markaların garantisini bilmiyorum ama bence kalitesi için daha phalı da olsa HP,Asus,MSI bütçe yetiyorsa alınabilir.Bütçe de yetmiyorsa ve eğer beklenebilirse biraz daha beklenebilir.

TYDEUS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Hala düşünceler içerisineyim, bu ayın sonunda almayı düşünüyoruz. Siz yine de önerilerinizi yazmaya ve deneyimlerinizi aktarmaya devam edin lütfen. Sık sık burayı kontrol ediyorum. İlginiz için teşekkürler.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Hala düşünceler içerisineyim, bu ayın sonunda almayı düşünüyoruz. Siz yine de önerilerinizi yazmaya ve deneyimlerinizi aktarmaya devam edin lütfen. Sık sık burayı kontrol ediyorum. İlginiz için teşekkürler.
Discord'un varsa özelden laptop kullanıcılarının olduğu 2 adet Discord sunucusu atabilirim. Ben de oradan karar vermiştim.