Laptop Üniversite İçin Gaming Laptop Önerisi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

TYDEUS

Üyecik
Dostlar selam, hayırlı geceler. Abim üniversiteler başlayınca Bursa'ya gidecek ve orada hem günlük işlerini görecek hem de her türlü oyunu rahat açabilecek ve saatlerce oynatabilecek bir laptopa ihtiyacımız var. Bütçemiz 7000 TL civarı ve buna en uygun laptop Monster Abra A7 v12.1 gözüküyor. Sizlerin de önerisini alayım dedim. Önerir misiniz? Kullanan var mıdır? Çoğu kişi RAM ve ısınma sorunu üzerine değinmiş alternatif olarak önereceğiniz şeyler var mıdır?

Mr_Ahmet

Doçent
Isınma sorunu kaçınılmaz. Tabi üst seviye modeller hariç. Monster iyidir. Fiyatına göre iyi özellikler sunuyor. Bu arada saatlerce oynatabilecek derken prize bağlı durumda değil mi ?

TYDEUS

Üyecik
Isınma sorunu kaçınılmaz. Tabi üst seviye modeller hariç. Monster iyidir. Fiyatına göre iyi özellikler sunuyor. Bu arada saatlerce oynatabilecek derken prize bağlı durumda değil mi ?
Yani iki şekilde de, bir oturuşta 3-4 saat oyun ve günlük kullanım sunması gerekiyor pil durumunda da.

Mr_Ahmet

Doçent
Yani iki şekilde de, bir oturuşta 3-4 saat oyun ve günlük kullanım sunması gerekiyor pil durumunda da.
Oyun oynamadan kullanırsanız en az 2 saat idare eder diye düşünüyorum. Ama oyun oynarsanız çabuk biter. Zaten prize bağlı olmazsa tam performans alamazsınız oyunda.

Optikiyaza

Asistan
HP iyidir.
Mknster'ın kalitesi çok iyi değil diye biliyorum.Bence bulaşmayın.Bilgisayarım (HP Omen 17)

Optikiyaza

Asistan

TYDEUS

Üyecik
Yani?HP'nin gaminf laptobu yok mu sanki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçen yeterse MSI yetmezse HP.HP gayet iyi.

Monster'ı neden öneriyorsun?

Ben yatıyorum iyi geceler.Sabah kalkınca cevaplarım.
Monster genelde performans ve teknik servis bakımından öneriliyor ama RAM'leri sıkıntılı mıymış neymiş. Öyle bir söylenti var. Ha bir de ısınma problemi.

TeamSnow Pro

Asistan
Yani?HP'nin gaminf laptobu yok mu sanki

Bütçen yeterse MSI yetmezse HP.HP gayet iyi.

Monster'ı neden öneriyorsun?

Ben yatıyorum iyi geceler.Sabah kalkınca cevaplarım.
Monster oyun icin iyi. fakat 4 5 yıllık ömrü var.
burda biz iyiyi seciyoz sen HP yi seviyor olabilirsin. ama her zaman hp iyi değildir. yada monster msi
biz burda arkadasa idareli pc arıyoz. her zaman hp olmaz ayrıca MSİ oyun icin iyidir. bazı msı versioyonalrında iş icin ve oyun icin modlar vardı.

Optikiyaza

Asistan
Monster genelde performans ve teknik servis bakımından öneriliyor ama RAM'leri sıkıntılı mıymış neymiş. Öyle bir söylenti var. Ha bir de ısınma problemi.
Madde halinde cevap vereyim:
1-HP'lerde performans açısından çok öneriliyor.
2-Teknik Servis açısından bilgim yok ama muhtelen iyidir HP köklü bir firma.
3-RAM ile ilgili bilgim yok.
4-Isınma HP'lerde abartılcak gibi yok.

Mr_Ahmet

Doçent
Omen serisi bir zahmet iyi olsun zaten. En pahalı modeller o seride. Aynı özellikleri olan diğer markanın modellerinden daha pahalı.

Optikiyaza

Asistan
Monster oyun icin iyi. fakat 4 5 yıllık ömrü var.
burda biz iyiyi seciyoz sen HP yi seviyor olabilirsin. ama her zaman hp iyi değildir. yada monster msi
biz burda arkadasa idareli pc arıyoz. her zaman hp olmaz ayrıca MSİ oyun icin iyidir. bazı msı versioyonalrında iş icin ve oyun icin modlar vardı.
Zaten olursa MSI dedim.
Omen'ım bu yıl 3. Yılını dolduracak sorun yok.

Ayrıca HP'de otun için iyi özellikle Omen'ın 15 ve 17'sinin 2020si ile çok iyi çıkış yaptı.

Telefonu kapatıyorum iyi geceler uyanınca yazarım.

TeamSnow Pro

Asistan
Madde halinde cevap vereyim:
1-HP'lerde performans açısından çok öneriliyor.
2-Teknik Servis açısından bilgim yok ama muhtelen iyidir HP köklü bir firma.
3-RAM ile ilgili bilgim yok.
4-Isınma HP'lerde abartılcak gibi yok.
1 iyi geçeler. 2. lütfen hp seviyon diye taraftarlı olma msi den monsterden hp dende iyi pceler var. bizim evdede hp var bazen ses cıkartıyo 3 4 saniye sürüyor. oyun icin ise o hp de gayet iyi. ama senin omen pcen pahalı versiyon
sadece taraftarlı olma. tekrar iyi geçeler.
RAM: ram ise sorun yok.

Omen serisi bir zahmet iyi olsun zaten. En pahalı modeller o seride. Aynı özellikleri olan diğer markanın modellerinden daha pahalı.
bunu bilmiyodum. iyi oldu teşşekürler. ayrıca suan HP omen 17 nin stokları bitmis.. aynı özelliklerle diğer markanın modellerinden daha pahalı olması ise hp ye yakısan davranıs değil

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
MSI bu ülkede daha da satış yapamaz bakın benden demesi. 15-16K fiyata RTX 2060-10750H ve 512 SSD ile insanları kazıklamaya kimsenin hakkı yok. Yurt dışında fiyatları bu kadar pahalı değil hatta HP-Lenovo gibi markalar ile aynı ancak bizim ülkemizdeki stratejisini ben anlamıyorum cidden. Yani MSI, sırf markası yüzünden aynı özelliklerdeki bir laptopa göre 3-4K daha fazla ödenebilecek bir marka değil. 7000 TL civarı dediğiniz için bu ürüne bakabilirsiniz.

Omen serisi Monster hariç herhangi bir markadan daha uyguna satılıyor şuan ülkemizde.

TeamSnow Pro

Asistan
MSI bu ülkede daha da satış yapamaz bakın benden demesi. 15-16K fiyata RTX 2060-10750H ve 512 SSD ile insanları kazıklamaya kimsenin hakkı yok. Yurt dışında fiyatları bu kadar pahalı değil hatta HP-Lenovo gibi markalar ile aynı ancak bizim ülkemizdeki stratejisini ben anlamıyorum cidden. Yani MSI, sırf markası yüzünden aynı özelliklerdeki bir laptopa göre 3-4K daha fazla ödenebilecek bir marka değil. 7000 TL civarı dediğiniz için bu ürüne bakabilirsiniz.

Omen serisi Monster hariç herhangi bir markadan daha uyguna satılıyor şuan ülkemizde.
katılıyorum size.

Son mesajlar