Yardım Unity yardımcı karakter kodlaması?

Ediz reis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba. Bir 2D platform oyunu geliştiriyorum ve oyuna karakterimi takip eden bir kedi ekledim. Takip etme işlemi sorunsuz çalışıyor, ancak kedinin animasyonları çalışmıyor gibi görünüyor. Animator ve Visual Studio Code'u kullanarak farklı yöntemler denedim, ancak sonuç alamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Kedi için yazdığım kod:
C#:
{
    public float speed;
    private Transform target;

void Start()
    {
        target = GameObject.FindGameObjectWithTag("Player").GetComponent<Transform>();     
    }

void Update()
    {
          if(Vector2.Distance(transform.position, target.position) > 5)
          {
            transform.position = Vector2.MoveTowards(transform.position, target.position, speed * Time.deltaTime);
          } 
    }
}

Ekli dosyalar

• ah.PNG
    ah.PNG
    17.4 KB · Görüntüleme: 47
  • dasf.PNG
    dasf.PNG
    23.2 KB · Görüntüleme: 39
  • sw.PNG
    sw.PNG
    12.4 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen moderatör:

ColosusYEB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Frame by frame animasyon mu yoksa skeletal animasyon mu?

ColosusYEB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
peki bir sorum daha olacak animasyon çizimlerini nereden yapıyorsunuz?

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Animator'de speed değişkeni tanımlanmış bu Speed değişkenini hangi kod parçasında değiştiriyorsunuz?

Ediz reis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Animator'de speed değişkeni tanımlanmış bu Speed değişkenini hangi kod parçasında değiştiriyorsunuz?
bu yazdığım kedi bir ai gibi düşün onun speedinide public float speed olduğu için oyunda kedinin inspector yerinde scriptde speedi ayarlayabiliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki bir sorum daha olacak animasyon çizimlerini nereden yapıyorsunuz?
web sitesi olarak pixilartdan 2 d çizip unityde animasyon yapabilirsiniz ama yürüme animasyonu için 5 10 tane resim çizmek gerek ve o bedava orası güzel. uygulama olarak Aseprite kullanıyorum o paralı ama çok iyi

Son düzenleme:

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Öncelikle bir kavram yanılgısı yaşıyorsunuz.
Sizin kedinin kodunda tanımladığınız speed değişkeni ile animator panelinde "kedinin" animasyonları için tanımladığınız speed değişkeninin hiç bir bağlantısı yoktur. Sizin kedinin kodunda speed değişkeni tanımlamak yerine kedinin Animator compenentini koda çekerek, tanımladığınız animator'e "setFloat" kullanarak speed değişkenini güncellemek ve karakter hareketlerini yaptırmak işinizi görür.