Unity ile oyun yapımı için kaynak arıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

TeknoBird

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Oyun geliştirmek için c# ve unity öğrenmeye başladım, BTK akademiye kayıt oldum, fakat yapmak istediğim tarzda oyun eğitimi için eğitim videosu bulmakta zorlanıyorum. Yapmak istediğim oyun 2D, sadece görseller ve butonlardan oluşan, üret-al-sat tarzı simülasyon oyunu. Play store da severek oynadığım oyunlardan bazıları;

Bu tarz oyunların çok kolay yapılmadığının farkındayım, bana kaynak gösterebilcek yada direk ücreti karşılığında öğretebilecekler varsa çok sevinirim.

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
Oyun geliştirmek için c# ve unity öğrenmeye başladım, BTK akademiye kayıt oldum, fakat yapmak istediğim tarzda oyun eğitimi için eğitim videosu bulmakta zorlanıyorum. Yapmak istediğim oyun 2D, sadece görseller ve butonlardan oluşan, üret-al-sat tarzı simülasyon oyunu. Play store da severek oynadığım oyunlardan bazıları;

Bu tarz oyunların çok kolay yapılmadığının farkındayım, bana kaynak gösterebilcek yada direk ücreti karşılığında öğretebilecekler varsa çok sevinirim.
Araba tipi olacak sanırsam?

TeknoBird

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Araba tipi olacak sanırsam?
Evet ilk olarak araba alıp, tamir edip satacağım bi oyun yapmak istiyorum, kafamda tasarladım, grafiklerinide kendim yapabilirim, yazılım kısmında yardıma ihtiyacım var, c# da biraz bilgim var ama çok yeterli değil, bu tarz oyun yapacağım şekilde c# öğrenmek istiyorum.

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
Evet ilk olarak araba alıp, tamir edip satacağım bi oyun yapmak istiyorum, kafamda tasarladım, grafiklerinide kendim yapabilirim, yazılım kısmında yardıma ihtiyacım var, c# da biraz bilgim var ama çok yeterli değil, bu tarz oyun yapacağım şekilde c# öğrenmek istiyorum.
Daha çok C# öğrenirseniz otomatik bu bilgiyi kapmış olursunuz.
Python ve C++'a da bakın derim.

TeknoBird

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Daha çok C# öğrenirseniz otomatik bu bilgiyi kapmış olursunuz.
Python ve C++'a da bakın derim.
C# oyun yaparak öğrenmek istiyorum, diğer türlü baştan aşağı C# öğrenmek biraz sıkıcı oldu, youtube da felan diğer oyun türleriyle iligili birçok video var ama benim istediğim tarzda değil. Direk bu tarz oyun yapımını öğretecek birini bulsamçok basit bi oyun yapmama yardım etse daha kolay öğrenirim. Eğitim ücretinide vermeye hazırım.

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
C# oyun yaparak öğrenmek istiyorum, diğer türlü baştan aşağı C# öğrenmek biraz sıkıcı oldu, youtube da felan diğer oyun türleriyle iligili birçok video var ama benim istediğim tarzda değil. Direk bu tarz oyun yapımını öğretecek birini bulsamçok basit bi oyun yapmama yardım etse daha kolay öğrenirim. Eğitim ücretinide vermeye hazırım.
Udemy'de bunun hakkında bolca kurs var.

TeknoBird

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Hocam tebrik ederim, emeğinize elinize sağlık. Ama sizin kursunuz gibi bütün kurslar, oyun örnekleri aynı, belki anlatımınız daha iyidir ama bana paylaştıklarım gibi oyun örneği lazım.
Kurs bana ait değil. Bir arkadaşım almıştı ondan istedim.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

Udemy'den öğrenebilirsin.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Hocam tebrik ederim, emeğinize elinize sağlık. Ama sizin kursunuz gibi bütün kurslar, oyun örnekleri aynı, belki anlatımınız daha iyidir ama bana paylaştıklarım gibi oyun örneği lazım.
sadece isim benzerliği olmuş Ben daha C# Bile bilmiyorum.

zrealpluuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Hocam buldun mu sorunun cevabını?
Aynı şekilde ben de bir simülasyon oyunu düşünüyorum fakat çok yetersizim

TeknoBird

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9

Baya araştırdım ve Berk hocanın eğitim setini aldım. Temel C# ve unity derslerini çok güzel anlatıyor. Kursun başındayım daha fazla zaman ayıramadım. Ama kursun içeriğine bakınca kursu bitirince istediğim basit oyunları yapabileceğimi düşünüyorum.