Ulusa Serzeniş 2

Bu konuyu okuyanlar

chimera

Dekan
Emektar
Mesaj içeriği düzenlenmiştir.

Bu ulusa serzenişi daha öncede biliyordum. Her akşam haber bülteninden sonra Kanaltürk' te bazen seyrediyordum. :)
 

yer6

Profesör
çok saçma.çekemeyenlerin yaptığı çok belli.kendi partisi başa gelemeyenler kendilerine yediremeyip ancak böle şeyler yaparlar.adamı sevmeyebiliriz.ama saygı duymalıyız...
 

blogger

Doçent
yer6 dedi ki:
çok saçma.çekemeyenlerin yaptığı çok belli.kendi partisi başa gelemeyenler kendilerine yediremeyip ancak böle şeyler yaparlar.adamı sevmeyebiliriz.ama saygı duymalıyız...
Biz bunlara kısaca cepTO ezik diyoruz.Tuncay özkan ve deniz baykal adlı 2 kankanın çekememeside diğer adı oluyor bu servisin.Hani çocuklar arkadaşlarını çekemeyince iftira atıp onları küçük düşürmeye çalışırlarya bunlarda aynen öyle.
 
Değerli Dostlar,

Bu memlekette kim iktidara geldiyse an acı şekilde eleştirildi; hakkında binbir çeşit mizah hammaddesi tesislerde işlenerek etrafa saçıldı. Yani burada "karalama kampanyası" falan diye konuşan arkadaşlar yine bu ülkenin malı olan "Akbulut Fıkraları"ndan veya Yasemin Yalçın'ın Başbayan (sonrasında Boşbayan olmuştu) tiplemesinden falan haberdar değil sanırız. Bence kişilik hakları falan düşünüldüğünde bu saydığım iki örnek çok daha sert.

En büyük sorun, "ya onlardansın ya bizden" kutuplaşmasının gittikçe sertleşmesi ve bunu önlemenin kimsenin niyetli olmayışı. Birini beğeniyorsanız onun tebası olmak zorunda değilsiniz mesela. Ne yazık ki günümüzde sevdiği kişi veya kuruluşlarla fikir ayrılığı yaşayabilmek bir erdem hâline gelmiş; zira teba olan doğrudan itaat altına giriyor.

Örneğin geçen gün bir meclisi ziyaretimde yanımdaki bir arkadaş benim için "kendisi falancı" dedi. Ben de herhangi bir siyasi ideolojiyle bağım olmadığını, hatta o bahsettiği falancadan daha sert görüşleri olan filancaya oy verdiğimi; ama oy atmanın teba olmayı gerektirmediğini söyleyerek cevap verdim. Anlaşılmadığım muhakkak elbette, toplum bunu anlayacak yeterliliğe sahip değil. Ne de olsa, ya onlardansın ya bizden.

Özetleyecek olursak, gerilmeyin, delirmeyin; hasetinizden çatlamayın. Siz de eleştirmek (bakın yermek veya övmek değil, eleştirmek) istedikleriniz için birşeyler yapın. Yazın, çizin. Başkalarının yaptığını birbirine "forvırt" etmeye meraklı bir millet olduğumuzdan olsa gerek o konuda da fazla malzeme çıkmıyor ya. Siz de haklısınız. Sonra ancak yüzde bilmemkaç falancaya cevabını verdi zaten, der durursunuz. Geri kalan yüzde de fena değil hani; yani malzeme çok. Değerlendirin derim.

Güzel günler dilerim.

[size=6pt]Düzeltme: Bu arada videoyu hiç izlemedim, tartışmanın seyti tartışılan şeyden daha önemli geldi.[/size]
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst