Ultra ayarlarda oyun oynatacak bilgisayar

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Önerdiği monitör hdmi girişli değil ayrıca 5 ms tepkime süresi var. yani anlayacağın arkadaş kendini aşmış :)

GTX760 gibi bir karta FX6 önermiş :)

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
FX6 alsında o ekran kartıyla darboğaz yapsın demi :)

O kasanın içinde ki psu gerçek ve kaLiteLi..

O psuyla GTX680 gibi bir kart bile sorunsuz çalışır..

iki tane HD7870 çalışır..

Psu 80Plus Bronze
12V Tek kanalından kombine olarak 46A yani 552W verebiliyor.
Max. Fan gürültüsü %100 kullanımda 36Db
%85 Verimli

Eli olan yazıyor :)

Oyun bilgisayarında psu'nun en az 750w olması gerektiğini herkes bilir. Ayrıca ben x6 ile hd7950'yi şuan da sorunsuz kullanıyorum.fx x8 alma dedim ama hangi gerekçeyle ? Stok fanla kullanırsa ses orunu olacak oraya ne yazdığımı görmüyor musun seviyeni bu kadar belli etme ya

MBakgor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman şu ana kadar kasa hariç hiç bir şeyi değiştirmedim.
EDİT : COOLER MASTER HAF 912 PLUS 750W PSU BU BENİM VERDİĞİM DİĞER PARÇALARI ÇALIŞTIRIR MI ? SES SORUNU OLUR MU ? 750W PSU Oyunlar için çok iyi bencede.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
O zaman şu ana kadar kasa hariç hiç bir şeyi değiştirmedim.

işlemciyi stok fan ile kullanacaksan ses ve ısınma sorunu olacak.Ayrıca anakartın desteklemediği rami seçmişsin benim önerdiğim ram ve anakarta bir daha bak . Bence şimdi fx x6 ve SSD al daha sonra işlemci soğutucusu alırsın. Kasa bence harika ,ses sorun vs. yok.Tabi ben advance olanını kullanıyorum plus'ta fazla bir değişklik olacağını sanmam

MBakgor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim ben şimdi senin verdiğin rami ve anakartı alırsam oyunları Ultra seviyede oynayabilirim değil mi kasma sorunu olmaz değil mi ?
Bundan sonra bir daha 2-3 yıl alamam.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim ben şimdi senin verdiğin rami ve anakartı alırsam oyunları Ultra seviyede oynayabilirim değil mi kasma sorunu olmaz değil mi ?
Bundan sonra bir daha 2-3 yıl alamam.

AMD işlemciler 1866 mhz ile daha iyi performans verir o yüzden onu seçtim, senin seçtiğin rami anakartın desteklemiyor yani boşa para vermiş oluyorsun. Sana tavsiyem mutlaka SSD alman, fx x6 ile x8 arasında ki farka SSD al darboğaz yaparsa işlemci soğutucu alırsın bana göre ona bile gerek yok anca 1-2 yıl sonra

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
600w psu yeterde artar 500w önerilen zaten daha fazlasina gerek yok (ekran karitinin max çektigi w göre yük altinda)
sadece ileriye dönük olarak olabilir 750w alirdim bende olsam gtx760 performansi ve nvıdıa nin sürücü destegi
ile amd den daha üstündür amd f/p dir sadece amd kulanan amd önerir zaten
bende nvıdıa kulaniyorum amd kulandim nıvıdıa dedim
rame gelelim ileriye dönük o rami alabilirsin kendi yazdigini ama voltaj degerleri iyi degil
kingston öneririm

MBakgor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya beyler ben hanginizin dediğini uygulasam bilemedim. :confused1: Ne yapacağım.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
600w psu yeterde artar 500w önerilen zaten daha fazlasina gerek yok (ekran karitinin max çektigi w göre yük altinda)
sadece ileriye dönük olarak olabilir 750w alirdim bende olsam gtx760 performansi ve nvıdıa nin sürücü destegi
ile amd den daha üstündür amd f/p dir sadece amd kulanan amd önerir zaten
bende nvıdıa kulaniyorum amd kulandim nıvıdıa dedim
rame gelelim ileriye dönük o rami alabilirsin kendi yazdigini ama voltaj degerleri iyi degil
kingston öneririm

dostum ben zaten fiyatı düşürmek istersen hd7870xt al dedim nerenizle okuyorsunuz anlamadım ki.Ayrıca adamın anakartı orami desteklemiyor sen ileriye dönük alabilirsin yazıyorsun. Şaka mı yapıyorsun yoksa ?

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
dostum ben zaten fiyatı düşürmek istersen hd7870xt al dedim nerenizle okuyorsunuz anlamadım ki
senin okudugun yer neresi onla adamin başta önerdigi karti almasi daha iyi
neye zorluyon sonra sanami sövsün istiyon sonra amd alsa iyi olçak sanki parasi yoksa zaten kendisi seçmez başta kasanin yetigini bile bile 750w yaptirdin
600w yetmezse ban sövsün bu kadar basit

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Sistem çok iyi olmuş,sadece ram ve ekran kartında değişiklik yapılabilir.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
senin okudugun yer neresi onla adamin başta önerdigi karti almasi daha iyi
neye zorluyon sonra sanami sövsün istiyon sonra amd alsa iyi olçak sanki parasi yoksa zaten kendisi seçmez başta kasanin yetigini bile bile 750w yaptirdin
600w yetmezse ban sövsün bu kadar basit

Benim önerdiğim sistemde SSD'de vardı o yüzden para sıkıntısı olursa değiştir yazdım, anladın mı şimdi? Ben adama yardımcı olmaya çalışıyorum, alternatif olarak koydum ne var bunda ? Ben 7870xt al mı dedim? Adam gibi okumadan yorum atıyorsun, bu saatte seninle uğraşamam

SSD ne işe yarıyor ve ramin linkini atabilir misin ?

Eğer sistemi SSD'ye kurarsan bilgisayar baya bi hızlanır, çok fark eder . RAM 1866 mhz olursa gözle görülür bir performans farkı olmaz, ben ileriye dönük olsun diye söyledim.

SSD

http://www.vatanbilgisayar.com/Soli...--535mb-yazma)/productdetails.aspx?I_ID=63456

RAM

http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/...v-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=58035

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Benim önerdiğim sistemde SSD'de vardı o yüzden para sıkıntısı olursa değiştir yazdım, anladın mı şimdi? Ben adama yardımcı olmaya çalışıyorum, alternatif olarak koydum ne var bunda ? Ben 7870xt al mı dedim? Adam gibi okumadan yorum atıyorsun, bu saatte seninle uğraşamam
ben senle oraşmiyim bu saate başlatma yorumuna alinti yapmasaydin o zaman senin yorumunu okuyani var ben bildigimi yaziyorum:D
istedigini yapsin:D

MBakgor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4

Bir de SSD alırsan süper olur. Şimdi alamıyorsan bile daha sonra mutlaka eklemelisin:thumbup:

MBakgor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir de SSD alırsan süper olur. Şimdi alamıyorsan bile daha sonra mutlaka eklemelisin:thumbup:

Tamam teşekkür ederim.
Bunlardan sonra gamer klavye mouse ve gamepadi alacağım.
HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM.
Ekleme yapmak isteyen varsa söylesin.Yarın bakacağım.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Tamam teşekkür ederim.

rica ederim. bir şey olursa sorabilirsin.İyi geceler

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Tamam teşekkür ederim.
vardir elpet hadi hayirli olsun sistemin hafta sonu almayi unutma:D

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
o işlemci overlock yapılmadan 4.5ghz getirilmeden kesinlikle o ekran kartıyla darboğaz yapacaktır. 3-4 yıl sonra sli yapmak istediğinde de o işlemci yeterli olmayacak... iLeriye dönük bir sistem olmadı.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
PSU isini fazla abartmayin arkadaslar. Benim GTX 580 (600W) ile calisiyorsa GTX 760 icin 500W yeter.

750W'la SLI-Crossfire calistiran adamlar var.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
o işlemci overlock yapılmadan 4.5ghz getirilmeden kesinlikle o ekran kartıyla darboğaz yapacaktır. 3-4 yıl sonra sli yapmak istediğinde de o işlemci yeterli olmayacak... iLeriye dönük bir sistem olmadı.
darboğaz yaparsa işlemci soğutucusu alır. Ben hd7950 ile kullanıyorum hiç bir performans düşüklüğü yaşamadım, 60 fps'nin altını görmedim hiç .Tabii ki fx x8 daha iyi olur ama onu alınca da mutlaka işlemci soğutucusu alması lazım.Bence ileriye dönük bir sistem oldu, 750W psu, 8 gb ram daha ne olsun ? Oyun için yeter de artar bile.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
darboğaz yaparsa işlemci soğutucusu alır. Ben hd7950 ile kullanıyorum hiç bir performans düşüklüğü yaşamadım, 60 fps'nin altını görmedim hiç .Tabii ki fx x8 daha iyi olur ama onu alınca da mutlaka işlemci soğutucusu alması lazım.Bence ileriye dönük bir sistem oldu, 750W psu, 8 gb ram daha ne olsun ? Oyun için yeter de artar bile.

Darboğazın işlemci soğutucuyla alakasını anlamadım :)

3-4 yıl sonra SLI yapmak istediğinde ek kartının yanında birde işlemcisini değiştirmek zorunda kalacak..

Sadece fikrimi söyledim, istediği gibi aLsın..