Ülkemizde eskisi gibi kar yağmıyor

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Eskiden her mevsim kendine özel geçerdi yaz yaz gibi kış kış gibi hatta ilkbahar bile yazın habercisiydi..Şimdi kışın ortasındayız eskisi gibi kar bile yağmıyor.Eskiden kar yağardı kapının önü kar dolurdu dizine kadar kar gelirdi şimdi yerler beyaz gözükse seviniyoruz...niye böyle oldu acaba asıl sebebi neydi

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Ben şuan Konya/Kadınhanın dayım burada hiç ellenmemiş yani bozulmamış yerde 80 cm'i aşkındır kar var.Ankara da oturuyorum normalde oraya bu yıl pek yağmamış...

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Ben şuan Konya/Kadınhanın dayım burada hiç ellenmemiş yani bozulmamış yerde 80 cm'i aşkındır kar var.Ankara da oturuyorum normalde oraya bu yıl pek yağmamış...

Zaten bahsettiğim şey böyle büyükşehirlerde geçerli..Nerede o eski karlar eski kış ayları

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
milyarlarca yıldır değişen dünya; neden değişmeye devam etmesini yadırgıyoruz anlamıyorum..

sadece yaşadığımız kum tanesi kadar değeri olmayan dönemle karşılaştırmak garip değil mi ?
çok ciddi kuraklık zamanları da olmuş; çok ciddi yağış alınan zamanlarda bu dönüşüm gayet normal;

özel bir düşüncen yada değerlendirmen varsa paylaşabilirsin,

37 yaşında biri olarak ve 37 sendir istanbulda yaşamış biri olarak kendimi 7-8 yaşından sonrasını hatırladığım kadarı ile öyle çok ciddi değişiklik görmüyorum açıkcası,

şu anda beylikdüzünde oturuyorum; burada neredeyse 1 haftadır ciddi kar var mesela; dün bugün erimeye başladı

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Ciddi iklimsel değişmeler var dünyada insanlık dünyanın içine etti şimdide kahrını çekiyor bu konu hakkında özellikle Yuva belgeselini şiddetle tavsiye ederim .

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
İklimsel değişim ve artan kentleşme.

Şehitlere yüksek binalar yapıldığı için hava bundan etkileniyor, yukarıdan düşen kar tanesi yere düşene kadar eriyor. Bayağı nedeni var aslında Google amcaya yazsan çıkıyor :)

Zamanım olsa uzun uzun anlatsam..

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
müsait oldugumda direk izleyeceğim teşekkürler

Son mesajlar