Uğur Işılak Demokratik açılım yorumu

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Fazla söze gerek yok...

[SDNTV3][/SDNTV3]http://www.youtube.com/watch?v=RRnPw3QRCHE

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
yahu adam gibi adam lafını o kadar çok kişiye kullanmışız ki. Bu adama kullansak ayıp kaçar vallahi billahi..

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Güzel özetlemiş... Sanatçı kişiliği kadar ağır duruşu ilede saygı toplayan bir kardeşimiz.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
ich habe die österreichische Staatsbürgerschaft aber ich bin eine echte türke
yanibende avusturya vatandasiyim fakat ben bir türküm, kürtlerde türkiye cumuriyeti vatandasi ama onlar kürt .olay bu yani kimse irkini degistirmiyor ,devlet bir kurumu belli eder mir milleti degil ,buna en güzel ornegi islam devleti gösterilebilinir ,ki icerisinde yabanci diye bir kavram yoktu ,iki kavram vardi müslim -gayri müslim .yok kürt avusturyali sirb yunan ,ancak söyle anlatiyim,Allah buyurdu ,eger küfrü imana tercih ederlerse babalarinizi ve kardeslerinizi dost (veli) edinmeyiniz, vede baska bir ayette derki ancak müslümanlar kardestir .bu yüzden irk ayirimi müslüman yapamaz yaptigi zaman ayeti inkar eder,ve ugur isilagin dedigi gibi resmi kurumlarda biz avusturyaliyiz diyoruz ,bundan hicde rahatsizlik duymuyoruz ,örnegin ben burda askere gittim size söyle deyim %70 yabanci uyruklu idi yani aslen avusturya vatandasini bulmak cok zor, ya polan ya macar ya cek ya bizim gibi türkler den yada yugoslavlardan olusma, ama ben türkiyede bir fasizim sezyiorum ,ne mutlu türküm diyene .türküm dogruyum yani hep bir iteleme bir kiskirtma politikasi var,bir asimile politikasi var,devlet hem türkündür hem kürdündür hem lazindir hem cerkezindir ,sadece türkler benim diyemez , nedenmi bu ülke buraya kanini dökenlerin ülkesidir ,biz sadece kanini dökenlerin ülkesini sahipleniyoruz,eger ben birseye canimi verecek kadar seviyorsam ,orayi benim diye benimsemisimdir,inanin avusturyada bir savas ciksin ilk kacacak ben olurum.ben bu ülke icin tirnagimi dahi kesmem ,ama kürtkardeslrimiz bizimle omuz omuza savasti kan döktü kiz alip kiz verdik bir etle tirnak olduk ,simdi sadece 85 yildir türk kürt sorunu var.bu cözüm ise yine sadece islam ile cözülecekltir baska yoluda yoktur

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
açık ve nett

ich habe die österreichische Staatsbürgerschaft aber ich bin eine echte türke
yanibende avusturya vatandasiyim fakat ben bir türküm, kürtlerde türkiye cumuriyeti vatandasi ama onlar kürt .olay bu yani kimse irkini degistirmiyor ,devlet bir kurumu belli eder mir milleti degil ,buna en güzel ornegi islam devleti gösterilebilinir ,ki icerisinde yabanci diye bir kavram yoktu ,iki kavram vardi müslim -gayri müslim .yok kürt avusturyali sirb yunan ,ancak söyle anlatiyim,Allah buyurdu ,eger küfrü imana tercih ederlerse babalarinizi ve kardeslerinizi dost (veli) edinmeyiniz, vede baska bir ayette derki ancak müslümanlar kardestir .bu yüzden irk ayirimi müslüman yapamaz yaptigi zaman ayeti inkar eder

zaten bu bölücülüğü müslüman kürt (/Türk) kardeşlerimiz değil de dinden imandan nasibini almamış cahil yobazlar yapıyor...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Güzel konuşmuş uğur ışılak abimiz.:)

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Ugur Işılak milliyetçi olarak algılanmasın diyor ama baya baya milliyetçi konuşuyor :)

Tekrar söylüyorum, böyle düşünürsek toplanma yerine daha çok bölünürüz (Allah korusun) Esas birlik,beraberlik ve bütünlük Din bütünlüğü ile olur. Örnek olarak bugün dünyada insan kökenleri çeşidinin belki onda biri kadar din çeşidi var.Bu insanların en iyi ve en sağlam hangi çatı altında toplanabileceğine dair küçük bir örnektir.

Eğer sen insanların kökenine saygı duymazsan kökleri farklı olan ama inanışları,kültürleri neredeyse aynı olan iki farklı toplumu ayırmış olursun.Hem de basit bir sebepten dolayı.Neymiş o? Sadece bana Türküm desin :)

Yani sırf bu yüzden mi böyle düşünüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti içinde yaşayanların hepsi bir ağızdan Türküz! demeleri sizce de yeterli mi aynı çatı altında toplanabilmek için?

Bugün bana dinimden olmayan biri gelse ben onunla neredeyse iş hayatı hariç diğer hiçbir alanda güvenipte yaşayamazken yine aynı şekilde Din kardeşim ama kökeni (laz,çerkez,kürt vs.) değişik olan biri gelse onunla daha iyi anlaşır ve birbirimize daha iyi bağlanacağımıza inanırım.

O halde dışardan gelen ve Türk vatandaşlığına geçip Türkiye Cumhuriyeti içinde yaşayan insanların sırf Türklüğü kabul etti diye yada ben Türk'üm dedi diye diğer müslüman ama kökenine bağlı insanlardan daha mı değerli tutalım? Bu mudur yani arkadaşlar?

Özetle bu işi en iyi Osmanlı İmparatorluğu yapmış zaten, bugün ABD bile zorla ayakta duruyorken (toplum açısından) o bile bu işi tam yapamıyor. Kaldı ki neredeyse en karışık ve en yoğun insan sürüsünün yaşadığı gelişmiş bir ülke olarak biliniyor.

Bu toprakları neden aldığımız ve nasıl koruduğumuzu, verdiğimiz savaşların esas sebepleri üzerinde iyi düşünüp ona göre önümüze bakmamız ve ona göre adımımızı atmamız gerektiğine inanıyorum.

madaf

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu acılımı chp yapsa ak parti karşı cıkardı mhp karşı cıkardı,büyük bir kesimin ortak cvp'ı artık kan dökülmesin şehit haberi hiç gelmesin yönündedir,ama birileri illa yapılan işlere muhalif olma peşinde,yanlış tutum ve davranışlar bunlar

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
bu acılımı chp yapsa ak parti karşı cıkardı mhp karşı cıkardı,büyük bir kesimin ortak cvp'ı artık kan dökülmesin şehit haberi hiç gelmesin yönündedir,ama birileri illa yapılan işlere muhalif olma peşinde,yanlış tutum ve davranışlar bunlar

o kadar şehidin kanının üstüne de işemeden yapılsın ne yapılıyorsa

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
uğur ışılak fanatiği olarak çok doğru demiş...