Ufak bir bisiklet kazası ve tokat...

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
İyi geceler arkadaşlar bugün başıma gelen bir olayı anlatmak istedim.
Bisikletimle mecbur kaldığım için kaldırımda ilerlerken(biraz sinirliydim hızlı gidiyordum) birilerinin yanından sağa manevra(aslında biraz yatırarak) yaparak geçtim.
Başkaları gelirken biraz sol yapıp geçerken baktım tümsek gibi birşey var, üzerine çıktığım gibi beni düşürecek cinsten, son anda fakettiğim için hemen sağa yatırıp geçtim. Geçerken o anda birinin koluna çarptım, hemen döndüm özür dilemek için. Çarptığım kişi 50ye yakın yaşta bir adam.

Yanına yaklaşırken bu ne diye kolunu gösterdi, ben daha bakmadan özür diledim.
Sonra kolundaki yırtığı gösterdi nolcak bu felan dedi, o arada 2 3 kere daha özür diledim.
Bilerek yapmadığımı, tümseği de gösterip yine özür diledim.
Adam biraz durduktan sonra tokat attı, neye uğradığımı şaşırdım napıyon la* sen diye bağırdım.
Bu sefer de sağ eliyle yumruk atmaya kalktı, anında tuttum. Yanındakiler uzaklaştırmaya çalıştı.
Aşırı şekilde sinirlenmiştim adam giderken hâlâ bana bakıyordu, ....rım bisikleti bir yerine deyip yavaşça dönüp yoluma gittim.
O sinirle bisikletten inseydim neler olurdu bilmiyorum, bana hiçbir şey yapamayacağından eminim. Zaten yaşından dolayı sadece bağırmakla kaldım ama o tokat aklıma geldikçe beni delirtiyor.
Bir insan bu kadar mı aciz olur, yavaş gitseydin felan diyor ben zaten özür diliyorum. Bir yerimde olmasa dönmezdim kesinlikle.

Normalde kavgaya yanaşan bir insan da değilim, o geri bakışında üstüme gelecek olsaydı kesinlikle bisikletten inip bisikleti aldığım gibi adama girişirdim heralde.
Yoluma giderken defalarca geri dönüp o adama sert bir şekilde çarpmayı bile düşündüm.

Her türlü eleştiriye yaşımın 23 olduğunu belirterek açığım.
İyi forumlar...

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Adamın tokat atması doğru bir hareket değil, ama senin kaldırımda yayalara tahsis edilen yolda bisiklet sürmen de yanlış bir durum.. Kaldı ki bi de hızlı gidiyordum demişsin..

Adamın yerine koy kendini hangi tepkiyi verirdin.. ?

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Ben de aktif bisiklet kullanan biriyim, sırf bu yüzden kaldırımdan gitmiyorum. Bizim burada bisiklet yolu da yok mecbur yoldan gitmek zorundayım. Umarım kendinize ders çıkartmışsınızdır :) önemli olan o :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Adamın tokat atması doğru bir hareket değil, ama senin kaldırımda yayalara tahsis edilen yolda bisiklet sürmen de yanlış bir durum.. Kaldı ki bi de hızlı gidiyordum demişsin..

Adamın yerine koy kendini hangi tepkiyi verirdin.. ?
Bizim burda bisiklet yolu vardı ama benim orada bulunmam suçlu olduğum anlamına gelmiyordur heralde, ara ara kaldırımda gitmek zorunda kalıyoruz çünkü.
Eğer yolda gitseydim sağ taraftan gidemezdim çünkü araçlar arkamdan beni sıkıştıracak biçimde geçiyor olacaktı. Onlara ters şekilde gitseydim, ki gittiğimde çok tehlike atlattım, sürekli araçların geçmesini bekleyecektim, çünkü kenarda park halinde araçlar oluyor ve kenarlarından geçmem neredeyse imkansız hale geliyor. Bu yüzden kaldırımda gitmek zorundaydım. Daha sonra rahatça gideceğim yola ulaşacaktım çünkü.

Bana yavaş gitseydin dediğinde bunun için zaten özür dilemiştim, sinirliydim o an çünkü. Ve adama hiçbir şekilde sinirimi belli etmedim, tokadı dışında.
Ben adamın yerinde olsaydım birşey yapmazdım büyük ihtimalle, eğer yaşıtım biri olsa büyük ihtimalle küfür kavga olurdu, ama bu adamın yaşı başı belliyken bana o şekilde karşılık vermesi gerekmez. Yani ben özrünü kabul edip yavaş git derdim.
Şunu da belirteyim insanlara yanaşırken her zaman çok temkinli davranırım. Yolda çok hızlı giderken uzakta kalabalık veya çocuklu birileri görsem anında yürüme hızına inerim. Yürüme hızında bile giderken çocukları felan gördüğümde en uzağından geçmeye çalışırım. Kısacası yayalara karşı her zaman öncelik verir saygılı davranırım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben de aktif bisiklet kullanan biriyim, sırf bu yüzden kaldırımdan gitmiyorum. Bizim burada bisiklet yolu da yok mecbur yoldan gitmek zorundayım. Umarım kendinize ders çıkartmışsınızdır :) önemli olan o :)
Ben %90 asfaltta sürerim, gitmem gereken yerler ters şeride düştüğü için kaldırıma çıkarım. Bazen araçlar saçma şekilde önüme kırıyor çünkü. Ters şeritte bankette gittiğim halde defalarca arabaları görüp kaldırıma aniden çıktığım oldu, adamlar beni gördüğü halde sağ şeride geçmeyip banketten gitmeye devam ediyorlar. Böyle sürücülerin olduğu yerde zaten bisiklet sürerek cesaretli davranıyoruz, bir de ters şeride girerek kamikaze yapmayı düşünmüyorum:)

Çıkardığım ders o an polise gitmemek. Gitseydim de birşey olmazdı ya neyse. Adam derdi kaldırımdan niye gidiyordun diye, yol gösterin gideyim desem mecbur susardı. Çünkü bisiklet yok denecek kadar uzunlukta.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
İşte her insanın karakteri aynı olmuyor, sen sakin mülayim ve mantıklı birisi olabilirsin ama bazıları da fevri ve agresif olabiliyor..

Önemli olan o kişilerin o agresifliklerini ortaya çıkaracak yanlışları yapmamak..

Şahsen birisi bana yürüme esnasında hızlı bir şekilde bisikletle çarpsa o anki durumuma göre sinirliysem ben de tepki gösterebilirdim diye düşünüyorum..

Demişsin sinirliydim hızlı sürüyordum, Belki o yaşlı amca da sinirliydi tokat attı..

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
İşte her insanın karakteri aynı olmuyor, sen sakin mülayim ve mantıklı birisi olabilirsin ama bazıları da fevri ve agresif olabiliyor..

Önemli olan o kişilerin o agresifliklerini ortaya çıkaracak yanlışları yapmamak..

Şahsen birisi bana yürüme esnasında hızlı bir şekilde bisikletle çarpsa o anki durumuma göre sinirliysem ben de tepki gösterebilirdim diye düşünüyorum..

Demişsin sinirliydim hızlı sürüyordum, Belki o yaşlı amca da sinirliydi tokat attı..
Ben de sinirli bir insanım diyebilirim, o an sinirim gitmişti hatalıydım çünkü.

İnanın o çarpmam sadece montunaydı, koluna çarpsam zaten kesin düşerdim.
2550-1061[1]-1024x768.jpg

Şu alt taraftaki siyah kısım benim bisiklette taşıma yaparken duvara sürttüğüm kısım, o halde yanından geçerken monta çarptığım için yırtıldı heralde.
Ben hiçbir montun insanı rencide etmeye değmediğini düşünüp yoluma devam ederdim.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Bizim burda bisiklet yolu vardı ama benim orada bulunmam suçlu olduğum anlamına gelmiyordur heralde, ara ara kaldırımda gitmek zorunda kalıyoruz çünkü.
Eğer yolda gitseydim sağ taraftan gidemezdim çünkü araçlar arkamdan beni sıkıştıracak biçimde geçiyor olacaktı. Onlara ters şekilde gitseydim, ki gittiğimde çok tehlike atlattım, sürekli araçların geçmesini bekleyecektim, çünkü kenarda park halinde araçlar oluyor ve kenarlarından geçmem neredeyse imkansız hale geliyor. Bu yüzden kaldırımda gitmek zorundaydım. Daha sonra rahatça gideceğim yola ulaşacaktım çünkü.

Bana yavaş gitseydin dediğinde bunun için zaten özür dilemiştim, sinirliydim o an çünkü. Ve adama hiçbir şekilde sinirimi belli etmedim, tokadı dışında.
Ben adamın yerinde olsaydım birşey yapmazdım büyük ihtimalle, eğer yaşıtım biri olsa büyük ihtimalle küfür kavga olurdu, ama bu adamın yaşı başı belliyken bana o şekilde karşılık vermesi gerekmez. Yani ben özrünü kabul edip yavaş git derdim.
Şunu da belirteyim insanlara yanaşırken her zaman çok temkinli davranırım. Yolda çok hızlı giderken uzakta kalabalık veya çocuklu birileri görsem anında yürüme hızına inerim. Yürüme hızında bile giderken çocukları felan gördüğümde en uzağından geçmeye çalışırım. Kısacası yayalara karşı her zaman öncelik verir saygılı davranırım.

Ben %90 asfaltta sürerim, gitmem gereken yerler ters şeride düştüğü için kaldırıma çıkarım. Bazen araçlar saçma şekilde önüme kırıyor çünkü. Ters şeritte bankette gittiğim halde defalarca arabaları görüp kaldırıma aniden çıktığım oldu, adamlar beni gördüğü halde sağ şeride geçmeyip banketten gitmeye devam ediyorlar. Böyle sürücülerin olduğu yerde zaten bisiklet sürerek cesaretli davranıyoruz, bir de ters şeride girerek kamikaze yapmayı düşünmüyorum:)

Çıkardığım ders o an polise gitmemek. Gitseydim de birşey olmazdı ya neyse. Adam derdi kaldırımdan niye gidiyordun diye, yol gösterin gideyim desem mecbur susardı. Çünkü bisiklet yok denecek kadar uzunlukta.
Vallaha milletimizin bisiklete saygı gösterdiği hiç yok ama birazcık bilseler ne kadar yorucu, ne kadar efor sarfettiren bişey, belki sen o noktada yolunun 100üncü kilometresindesin insanlar sana saygı gösterecek. Ben dün 70 kmlik bir tur yaptım, allahtan karşıma böyle şeyler çıkmadı köyden geçerken çay ikram eden amcalar oldu :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Vallaha milletimizin bisiklete saygı gösterdiği hiç yok ama birazcık bilseler ne kadar yorucu, ne kadar efor sarfettiren bişey, belki sen o noktada yolunun 100üncü kilometresindesin insanlar sana saygı gösterecek. Ben dün 70 kmlik bir tur yaptım, allahtan karşıma böyle şeyler çıkmadı köyden geçerken çay ikram eden amcalar oldu :)

Bizimkiler garip işte:) Adam olsa yaptığı hareketin ne demek olduğunu ve kaza sonucunu etkilemeyeceğini anlardı.

lucikaj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi kendini adamın yerine koy birisi gelip sana bisikletle çarpıp üstündeki giysiyi yırtıyor sende sinirlenmez misin ? adamında biraz haklılık payı var

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Peki bişe sorucam bir mont için birini dövmeye kalkışmak mantıklı bişeymi ? Ya olanı bir mont ya en kötüsü parasını istesin tokat ne ?

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Binbir zorlukla geçirdiğin günün ardından eve gitmek için yürüyosun, aklında milyon tane şey var bi bisikletli gelip kaldırımda yürürken montunu yırtıyo. Kim bilir ne zorluklarla almıştı o montu. [MENTION=57891]pcwolf[/MENTION] hatalı olduğunu zaten kabul etmişsin de karşındaki adamın o andaki ruh halini hiç düşünmemişsin. Belki senin sinirinden daha fazlası onda vardı ve sana patladı?

Ek olarak, arabaların bisiklet yolunu işgal etmesi ne kadar yanlışsa bisikletlerin kaldırımda gitmesinin o kadar yanlış olduğunu düşünüyorum

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Şimdi kendini adamın yerine koy birisi gelip sana bisikletle çarpıp üstündeki giysiyi yırtıyor sende sinirlenmez misin ? adamında biraz haklılık payı var

Yukarıda aynı soruyu cevapladım.

Binbir zorlukla geçirdiğin günün ardından eve gitmek için yürüyosun, aklında milyon tane şey var bi bisikletli gelip kaldırımda yürürken montunu yırtıyo. Kim bilir ne zorluklarla almıştı o montu. [MENTION=57891]pcwolf[/MENTION] hatalı olduğunu zaten kabul etmişsin de karşındaki adamın o andaki ruh halini hiç düşünmemişsin. Belki senin sinirinden daha fazlası onda vardı ve sana patladı?

Ek olarak, arabaların bisiklet yolunu işgal etmesi ne kadar yanlışsa bisikletlerin kaldırımda gitmesinin o kadar yanlış olduğunu düşünüyorum
Üzerindeki mont binbir zorlukla alınmış olsaydı emin olun parasını ödememi isterdi.
Aklında milyon tane şey, zorlukla alması felan abartı olmuş bence.
Hiçbir sorunu yokken o mont yırtıldı diye tüm sorunu mont olmuş olabilir.
Hiçbir sinir birine vurmayı haklı kılıyor mu?

Burda bisiklet yolu 2 kmden uzun değildir, ayrıca orda gitmenin meraklı değilim. Zorundaydım.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Hayatta her zaman haklı olmak zorunda değiliz. Durum belki bu kadar uç noktada olmayabilir ama empati kurmanız için abartılı bi şekilde söyledim. Sizin de biraz sinirli olduğunuzu söylediğinizi anımsıyorum daha önce. Empati yapın, siz belki bağırıp çağırarak tepki gösterirsiniz, o adam da tokat yumrukla göstermiş. Olayı tasvip etmiyorum yanlış anlaşılmasın ama sürekli kendinizi haklı göstermeye çalışıyosunuz, buna anlam veremedim.

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
50 yaşında adamın attığı tokattan bir şey olmaz... Sıkma canını, sende yaya yolunda sürerken sakin sür "(biraz sinirliydim hızlı gidiyordum)" demişsin :) ben olsam bende tokat atardım canı yanmış belli ki! Hızlı gidip birisine çarpıp özür dilemen bir şey değiştirmez, eğer karşı tarafın canı yandı ise...

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Edebim el vermez edepsizlik edene! Susmak en güzel cevap, Edebi elden gidene.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Hayatta her zaman haklı olmak zorunda değiliz. Durum belki bu kadar uç noktada olmayabilir ama empati kurmanız için abartılı bi şekilde söyledim. Sizin de biraz sinirli olduğunuzu söylediğinizi anımsıyorum daha önce. Empati yapın, siz belki bağırıp çağırarak tepki gösterirsiniz, o adam da tokat yumrukla göstermiş. Olayı tasvip etmiyorum yanlış anlaşılmasın ama sürekli kendinizi haklı göstermeye çalışıyosunuz, buna anlam veremedim.

Yok ben haksız olduğum noktayı söylemiştim zaten.

50 yaşında adamın attığı tokattan bir şey olmaz... Sıkma canını, sende yaya yolunda sürerken sakin sür "(biraz sinirliydim hızlı gidiyordum)" demişsin :) ben olsam bende tokat atardım canı yanmış belli ki! Hızlı gidip birisine çarpıp özür dilemen bir şey değiştirmez, eğer karşı tarafın canı yandı ise...

Zaten sakin kullanırım, sinirden biraz öyle sürdüm.
Canının değil malının derdindeyken attı tokadı.

Edebim el vermez edepsizlik edene! Susmak en güzel cevap, Edebi elden gidene.

Edepsiz burda kim oluyor?

tabiihab

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kaldırımda hızla bisiklet sürmek yanlış, birine sorgusuz sualsiz tokat atmak yanlış. sen sinirliydin tamam ancak belki adam da o sırada bir şeye çok sinirliydi, belki borcu harcı vardı onu düşünüyordu. o sinirle sana patladı. bilinmez. haklı taraf yok. ancak dışarıdan bakınca sen haklısın çünkü tokat atmak yerine belki bisikletine tekme filan atabilirdi karşılık olarak.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
kaldırımda hızla bisiklet sürmek yanlış, birine sorgusuz sualsiz tokat atmak yanlış. sen sinirliydin tamam ancak belki adam da o sırada bir şeye çok sinirliydi, belki borcu harcı vardı onu düşünüyordu. o sinirle sana patladı. bilinmez. haklı taraf yok. ancak dışarıdan bakınca sen haklısın çünkü tokat atmak yerine belki bisikletine tekme filan atabilirdi karşılık olarak.
Kaldırım nedeni yukarıda:)
Benim de üzerimde mont vardı aynısını yapsa gıkımı çıkarmazdım, karşılıklı olurdu sonuçta. Tokat karşılığında adama tokat atamayacağıma göre.
Bisiklet sürerken kaldırıma çok az çıkarım.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Valla iyi sabretmişsin. Senin yerinde olsam ben yaşına başına bakmadan dalardım. Alt tarafı bir yırtık olacak ve tokat atacak millietin ortasında. Yaşı varsa var. Karşısındakine de saygılı olmayı bilmeli insan.

Zaten abuk sabuk şeylerde beklemediğim tepkiler aldığımda çılgına dönüyorum.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Valla iyi sabretmişsin. Senin yerinde olsam ben yaşına başına bakmadan dalardım. Alt tarafı bir yırtık olacak ve tokat atacak millietin ortasında. Yaşı varsa var. Karşısındakine de saygılı olmayı bilmeli insan.

Zaten abuk sabuk şeylerde beklemediğim tepkiler aldığımda çılgına dönüyorum.
Anca bağırmakla yetindim.
Orda bağırdıktan sonra birkaç kişinin bize baktığını hissettim, belki olayı da görmüşlerdir ama bilmiyorum.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=57891]pcwolf[/MENTION]

Ona benzer bir durum gecen hafta benim basima geldi. Benzer diyorum cünkü durumumuz ayni.

Olay söyle; Suriye'ye gönderilecek olan yardim paketlerini almak icin kamyon geldi. Babamda paketleri kamyona yüklemek icin komsuya söz vermis, bana sende gel yardim et dedi. Neyse, o an bende yemekteydim 10 dakika gec gittim. Kamyoncu bana temiz bir firca kaymaz mi? Nerdesin sen! diye.. O an neye ugradigimi sasirdim. Babasinin ogluymusum gibi bana bagirip durdu. Komsuda yakinimiz gibi, adamin cok iyiligi dokundu bize. Saygisizlik olur diye tepki veremedim serefsiz kamyoncuya.

Velhasil, o gün adama agzimi acip bir sey demedigim icin kendime öyle kiziyor öyle sövüyorum ki bilemezsin.

Kendi kendime yemin ettim. Bir daha haketmedigim halde beni ezmeye kalkani yerin dibine sokacagim diye. Saygiyi hakedene göstereceksin, etmeyene haddini bir sekilde bildireceksin.

Aklima geldikce küplere biniyorum..

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
[MENTION=312196]edox[/MENTION]
Yardım edeceğim kişi bana bağırıp çağırsa direkt orayı terkederdim, ne alemmiş o adam da.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Komsunun hatrina kaldim. Bir dahaki sefere kimseyi tanimam ama..

Enayi yerine konulmaktan nefret ederim.
Ben onu da dinlemezdim, babam olsa belki hatrına kalırdım. Ya da kamyoncuya haddini bildirip işe devam ederdim.
Aynen.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
@edox Seneler önce yazlığımıza eşyaları taşırken, akrabamızla evli bir kamyoncu tanıdığımızın kamyonu ile anlaşmıştık. Eşyaları getirdi, evi gördü, herhalde adamın içine kıskançlık girdi, kardeşimle benim yanımda babama saydırmaya başladı. Baban girdi aile bozuldu diyor ki alakası olmayan abuk subuk laflar. Babam hayatta tek falsosu olmayan bir insan, hani saydırılabilecek bir yönünü bulamazsın, kardeşimle birlikte baktık o sıralar ben üniversite yeni bitmiş kardeşim 3. sınıfa geçmiş, beraber girişsek döveriz ama hani yazlığa yeni taşınıyoruz, belli bunu sinirlerimizi bozmak için yapıyor sustuk. Muhtemelen dövsek adam daha mutlu olacak o yüzden yapmadığmız için çok mutluyum şimdi düşününce. Allah'tan babam duymadı. Duysaydı o noktada olay daha farklı boyuta taşınırdı. Sustuk ama yüzüne bakmadık herifin aradan neredeyse 20 sene geçti, hala da konuşmayız. Kızının dediği gibi "Babam hacca gitti, ümreye gitti, ama toprakta yatacak yeri yok." cinsinden bir insan için değmezdi.

Aklıma yaşadığım başka bir olay daha geliyor. Nişan günüm ara sokaktan ana sokağa çıkacağım. Işıkta 90 saniye bekletip 5 saniyede geçmemi bekliyorlar. Çikolata almaya pastahaneye gidiyorum ve acelem de var. Önümdeki araba sallana sallana kalkmak bilmedi, süre bitecek, ben de asıldım kornaya, ışığı geçtik, herif yolda arabayı durdurdu, ne diye kornaya bastın diye arabadan indi üzerime geliyor. Bir yanım inip adama geçirmek istiyor, bir yanım ise Serdar ya sabır diyor, ineceksin arabadan ya adama ilk vuracaksın, adam karşılık veremeyecek ya da da diğer tüm ihtimallerde bir yerin morararacak, dövsen de dayak yesen de. Kapıyı kitledim, bir halt yapmadım, herifin yanındaki arkadaşı aldı adamı götürdü.

Şimdi;

1. Serde erkeklik var ya, açıkcası kapıyı açıp dışarı çıkamamak koydu, adamı da gözüme kestirmiştim ama 2 kişilerdi sonuçta, büyük ihtimalle dayak yiyebilirdim. Yok kesin yerdim 1'e 2 ve kilo olsa da çok iri değilim.
2. Ama nişan günü gözün mor gitmek ve resimlerde mor gözle gözükmek ve nişanlın ve ailesine kötü bir imaj sunmak rezalet olacaktı. Sonuçta kavga eden biri değilim, öyle olduğumun zannedilmesini istemem.

Sonuçta o gün o kararı aldığıma o gün belki biraz pişman oldum, ama şimdi kararımdan mutluyum memnunum. Bu arada trafikte birisi kornaya basıyor ise, sizin suçunuz ve günahınız yok ise, bir nedeni vardır, kimseye de kızın ama arabayı durdurmayın, sonuçta her konuda siz haklı olacak değilsiniz.

Büyük Gatsby'nin başında Scott Fitzgerald'ın dediği bir laf var hoşuma gider: "Birini eleştireceğin vakit, dünyadaki herkesin senin sahip olduğun avantajlara sahip olmadığını düşün."

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=290065]falcon291[/MENTION]

Her olana eyvallah cekmek insana koyuyor be üstad. Yeri geldimi adamina göre muamele yapacaksin, yoksa gelip tepene .icmaya calisiyorlar.

Bu tip insanlardan biktim artik.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
İyi güzel de öfkeyle kalkan zararla oturur. Her iki olayda da ilk tepkimi yapsaydım, yazlığa taşındığımız ilk gün rezil olacaktı ve etrafta Serdar ile kardeşi birleşmiş yaşlı adamı dövmüş diye sevmeyenlerin ağzına sakız olacaktım ve diğer olayda da nişan günü morarmış göz ile nişan resimleri çekilecek ya da belki daha kötüsü nezarethanede geçirecektim.

Koyuyor koymasına da bazen yapılacak birşey yok...

deaw

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Kardeşim sabırlı bir insanmışsın gerçektem eğer ben olsam o adamı elimden sabaha kadar alamazlardı şuan gece gece sinirlendim.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Kardeşim sabırlı bir insanmışsın gerçektem eğer ben olsam o adamı elimden sabaha kadar alamazlardı şuan gece gece sinirlendim.
Sabır mı yoksa başı belaya sokmaktan geri durmak mı denir bilmiyorum. Büyük ihtimalle o gün karakolluk olurdum.

Son mesajlar