UEFA, Beşiktaş'a avrupa kupalarından 1 yıl men cezası verdi!

Bu konuyu okuyanlar

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Konunun daha fazla uzamaması ve hali hazırda olan konunun dışına çıkılmaması için, mesajları sildim.

Uzatmamanız dileğiyle . . .

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Beşiktaş adına çok üzüldüm,
inşallah cezası kaldırılır yada ertelenir, yoksa maddi açıdan zor durumda kalabilir.
sonuçta gelecek sezon için planlanan bütçede avrupadan gelecek parayı da hesaba katmışlardır.
Bu arada YD Beşiktaş'ın 103 miyon dolarlık borcunu silmemişmiydi, bu futbolculara ödenmemiş para olayı nerden çıktı?

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Avrupa'ya gitmesek, gelicek sezonun Superlig sampiyonu belli olur.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Yazık oldu Beşiktaş a üzüldüm...

Syesilta

Asistan
Reaksiyon puanı
1
üzerlerimizdeki formaları cıkarıp türkiye forması altında birleşmedikçe daha cok ceza verir uefa...bizimde bir tarafımız uzulur diğer taraf sevinir...Yazık Türkiye'ye 3.sınıf muamelesi yapılıyor halen daha bazıları uefa kapısında ceza bekliyor (!)

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA Tahkim Kurulu'nun verdiği 1 yıl Avrupa kupalarından men cezasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Oldukça üzüntülüyüm" diyen Orman, "Beşiktaş, kamuoyuna şirin gözükecek transferler yapmaktan çok kendi bütçesiyle hareket etmeye mecburdur" dedi. Orman, "Bizim için Beşiktaş'ın UEFA'ya gidememesinden çok buradaki prestij kaybı önemlidir" diye konuştu.

Kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen Orman'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Bugünkü dava ile ilgili hem alınan kararı hem de gelinen süreci anlatacağım. Her sene UEFA fair play kuralları gereğince 31.03 tarihi itibariyle kulüpler UEFA'dan lisans alıyor. 2011-2012 senesinde Beşiktaş lisansını aldı. Ama bu lisans UEFA tarafından izlenmekte. UEFA Komitesi bir müfettişe bu lisansı inceleme görevi vermiş. Müfettiş bir rapor hazırlamıştır. Bu rapor sonucunda da Beşiktaş Kulübü'nün davası oluşmuştur.

Ben ve yönetimim bunu çok önemsedik. Bize iletilen konularda arkadaşlarımız gerekli cevapları verdi. Beşiktaş 8-9 maddelik bir suçlama ile karşı karşıya kaldı ve gerçeğe aykırı olmaktan suçlandı.

Biz Beşiktaş'ın büyük bir kulüp olduğunu ve bizim zihniyetimizi anlattık. UEFA Disiplin Komitesi bizi dinledi, iyi niyetimizi anladı, 5 sene gözetim altında tutacaklarını söyledi. Müfettiş tahkime başvurdu, bugünkü dava da oydu. Onlara da durumları ve Beşiktaş'a ceza vermenin UEFA'ya bir şey kazandırmayacağını anlattık. Onlar da bize müsaade edin dediler ve "Evet, biz sizin iyi yolda gittiğinizi düşünüyoruz ancak geçmişi de yok sayamayız. O nedenle sizi Avrupa'dan men ediyoruz" dediler. Ben şahsım ve yönetimim adına üzüntülüyüm.

Oldukça üzüntülüyüm. Şunu da söylemek istiyorum. Beşiktaş ilk defa Avrupa'ya gitmiyor. Şampiyon olan ezeli rakibimiz de Avrupa'ya katılamadı, öbür rakibimiz de katılamadı. Biz şikayet etme makamı değil çözüm bulma makamıyız. Radikal kararlar alacağız demiştik. Bu da bizi daha fazla şevklendirdi. Beşiktaş, kamuoyuna şirin gözükecek transferler yapmaktan çok kendi bütçesiyle hareket etmeye mecburdur. "

- "Yapılan bir hata varsa... " -

"Avukatımızla çalışmaktan çok memnunum. Bu kararlar ikili ilişkiler kararı değildir. Öyle olsa ilk mahkemede pozitif karar verilmişti. Yapılan bir hata varsa onlar savunma değil, o dönem yapılan icraatlarla ilgilidir. Ben Emin'le beraber çalışmaktan çok memnunum."

- "Bana ızdırap veriyor" -

"Beşiktaş'ın itilaflı dosyalarının olduğunu biz bildirmişiz. Suçlamalar ise onların itilaflı olmadığını, Beşiktaş'ın ödemelerini yerine getirmediğini, sonucunda CAS'ı beklediğiyle alakalıydı. Bazı dosyalar vergi ile alakalıydı. Biz gerekli olan tüm cevapları verdik. Ben konumum itibariyle UEFA ile olan ilişkilere değinmek istemem. Ancak Beşiktaş'ın böyle davalar içinde olması bana ızdırap veriyor. Beşiktaş'ın şanlı tarihine yakışmayan bir durumdur. Benim olduğum dönemde olmayacak. "

Haber Kaynağı: Cnnturk.com

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Geçmiş olsun Beşiktaş, geçmiş olsun türk futbolu!
Bu haberin geçmişi var. Hatırlayın 3-5 ay değil bir kaç yıl öncesi. O zamanki haberleri Beşiktaşlı arkadaşlar yalan, uydurma, asparagas haber diye günü kurtardılar ama bugün Beşiktaş cezayı yedi. Eğer gerekli önlemler alınmazsa devamı gelebilir.
Yine daha önce Beşiktaş kadar sert olmasa da maddi durumun kötü oluşuyla ilgili Galatasaray ile ilgili haberler vardı. Hatta yeni stad yalan oluyordu. Bugün şampiyonluktan sonra bile Ünal Aysal maddi durumu düzeltme çabalarından bahsediyordu.
Göztepe amatöre kadar düştü, Kocaeli ve benzeri kulüpler iflas etti. Bu yangın büyürse şike depreminden daha etkili olur.

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
üzerlerimizdeki formaları cıkarıp türkiye forması altında birleşmedikçe daha cok ceza verir uefa...bizimde bir tarafımız uzulur diğer taraf sevinir...Yazık Türkiye'ye 3.sınıf muamelesi yapılıyor halen daha bazıları uefa kapısında ceza bekliyor (!)

ne alakası var,

adamlar kural koymuş sende kurallara uymamışın...

basbasbağırdılar Financial Fair Play diye...

Gaziantepspor ilk devre almıştı cezayı...
Bursasporda oyle...
şimdi onandı...

Beşiktaş'ın bu duruma düşeceğini sağır sultan duymuştu...

esas biz Kurallara uymayı öğrenmediğimiz sürece, bize birşey olmaz mantığını bırakmadıkca çooook ceza alırız...

Giriş Saati : 19.11.2011 01.27 Güncelleme : 19.11.2011 02.36

Türkiye Futbol Federasyonu radikal bir karara imza atarak, transfer borçları nedeniyle Gaziantepspor'a Avrupa Kupaları yasağı getirdi

Gaziantepspor, bu sezonu şampiyon bitirse dahi Türkiye'yi Avrupa Kupaları'nda temsil edemeyecek. Şike soruşturması sonrası çalkantılı günler geçiren Türk futbolu, Futbol Federasyonu'nun dün imza attığı radikal bir kararla bir kez daha UEFA'nın gerçekçi yüzü ile karşı karşıya kaldı. TFF, UEFA talimatları doğrultusunda transfer ve diğer kulüplere olan borçlarını gerekçe göstererek, Gaziantepspor'un Avrupa lisansını iptal etti.

BEŞİKTA Ş DİREKTEN DÖNMÜŞTÜ
Gaziantepspor'un yaşadığı aynı sorunla karşı karşıya kalan Beşiktaş, Sivok ve Zapotocny transferleri nedeniyle Udinese'ye olan borcunu TFF'den ekstra izin alarak iki gün gecikme ile 19 Ekim 2011 tarihinde ödemiş ve Avrupa Ligi'nde kalmayı başarmıştı.
kAYNAK

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Fınansal durumdan dolayı degıl..

Evraklar da sahtecılık yapılmıs demıroren zamanında ondan dolayı

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Beşiktaş'ın bu sene avrupa kupalarına gidemeyecek olması ile cezanın çekilmesi mantıklı olmaz mı? Tabi kide tasvip etmiyorum. UEFA sadece Türkiye'yi cezalndırıyor, İtalya ya neden bişey yapamıyor?
bırakın bu kafayı bugünlerde yine şike olayları varya italyada onların başbakanı ne dedi gerekirse futbol 2-3 yıl durmalı bizimki ne dedi ceza yok,yola devam

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[video=youtube;HxedhZyHn54]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HxedhZyHn54[/video]

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Fınansal durumdan dolayı degıl..

Evraklar da sahtecılık yapılmıs demıroren zamanında ondan dolayı

Benim gazeteden takip ettiğim sahtecilik şu. Mali kriterlere uyduklarına dair raporlar veriyorlar. Beşiktaş bir borcu için borç mu değil mi belli değil diyor. UEFA kabul ediyor ve buna göre Beşiktaş avrupaya gidiyor. Paralarını da alıyor. Aradan zaman geçiyor ve Beşiktaş'ın borç mu değil mi belli değil dediği borç bal gibi borç çıkıyor ve 1-2 ay öncesinin haberlerinde Beşiktaş avrupaya gidemeyebilir ve para cezası alabilir deniyor. Denilen de oluyor.

Bakalım itirazlar karşılık görecek mi?

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
bırakın bu kafayı bugünlerde yine şike olayları varya italyada onların başbakanı ne dedi gerekirse futbol 2-3 yıl durmalı bizimki ne dedi ceza yok,yola devam
İtalya başbakanının ne dediği önemli değil, UEFA'nın kime ne ceza verdiği önemli!!!...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
UEFA raporunu okudum...

Şikayet tutarlarına baktım...

Sinirden gülüyorum...

Koskoca Beşiktaş kulübü 1,5 milyon, 650 bin gibi rakamları zamanında ödemediği için Avrupa'dan men edildi...

Yaw 10 Milyon olsun, 20 Milyon olsun...

Şu an yaşadığımız prestij kaybının maddi karşılığı nedir?

Herkes borç yüzünden men edildiğimizi düşünüyor.

Beşiktaş gibi bir kulüp için 1,5 milyon borç mu?

Elbette değil! Ama YD yönetimi hiç bir alacaklıya tek kuruş ödememiş... Herkesle davalık olmuşuz...

Ödenmeyen rakamlara bakıyorum komik rakamlar.

O komik rakamlar ödenmedi diye şimdi düştüğümüz duruma bakın!

10 lira elektrik faturanız olsa. Ödemezseniz 10 lira için elektriğinizi keserler. 10 lirayı ödersiniz üstüne elektriği açtırmak için bir 10 lira daha ödersiniz...

Beşiktaş'ın işi bu hesaba dönmüş...

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ya sen kalk futbolcularin maasini amele usulu gasp et sonra laf laf.
ee devran donuyo boyle buyuk faturalar olarak yansiya biliyo :p gerci futbolcular da bolca para aliyo ama . neyse demek ki hakkini vermiyolarmis. devlet biraksa ueafa birakmiyo :p yarin uafa da biraksa hesabini gun gelicek devran donucek sorucak biri cikar. :p
koskoca besiktas ya kalitesiz futbolcu oldugundan suphelendiklerin almasin yada maaslarini hakettikleri sozlesmede belirtildigi gibi odesin.
sonra birde kayit disi gelen paralar oluyomus yani gokten inme paralari ufa usulsuz sayiyomus artik.
yani aksakalli dedenin verdigi parali klupler kullanabilmek icin aksakalli dededen gercekci bir neden istiycekler o parayi vermesi icin bir de fatura.
:p

Syesilta

Asistan
Reaksiyon puanı
1
adamlar isterlermi türk takımlarına para gelsin turnuvadan türk takımlarına bunları yapması kadar doğal birşey yok heleki biz içimizde birbirimize sırt çevirmişken....

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bir fenerbahçeli olarak hakketmediklerini düşünüyorum.Geçmiş olsun.

Syesilta

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ne alakası var,

adamlar kural koymuş sende kurallara uymamışın...

basbasbağırdılar Financial Fair Play diye...

Gaziantepspor ilk devre almıştı cezayı...
Bursasporda oyle...
şimdi onandı...

Beşiktaş'ın bu duruma düşeceğini sağır sultan duymuştu...

esas biz Kurallara uymayı öğrenmediğimiz sürece, bize birşey olmaz mantığını bırakmadıkca çooook ceza alırız...

hikaye anlatma bu durumda olan klüp yokmu avrupa kupalarında mücadele eden avrupada size ekmek yedirirlermi bosversene ben bilirim bizim avrupa maclarındaki hakem yönetimlerinide milli maçlardada basketbolda sen neden bahsediyorsun...daha gecen fb voleybola lisans vermedi niye kupanın en güçlü adayı bahanesi ne yok bizim belirledigimiz otelde kalmadı yok sarı lacivert forma giymek istedi yok hocası yerinde durmuyormus felan filan

Allah birlik beraberliğimizi bozmasın yoksa akbaba gibi bekliyorlar...

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
hikaye anlatma bu durumda olan klüp yokmu avrupa kupalarında mücadele eden avrupada size ekmek yedirirlermi bosversene ben bilirim bizim avrupa maclarındaki hakem yönetimlerinide milli maçlardada basketbolda sen neden bahsediyorsun...daha gecen fb voleybola lisans vermedi niye kupanın en güçlü adayı bahanesi ne yok bizim belirledigimiz otelde kalmadı yok sarı lacivert forma giymek istedi yok hocası yerinde durmuyormus felan filan

Haklısının böyle devam

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8

Yine vatan,millet,sakarya ya bağlamışınız da şu konuya da bi baksanız.Adamlar kendi kulüplerine ceza kesebiliyo.bizim federasyonun bi açıklaması var mı peki ceza alan kulüplerimizle ilgili,devekuşu gibi kafalarını kumdan çıkarmıyolar ama bilmiyolar ki k.çları açıkta

http://forum.shiftdelete.net/spor/260092-yunanistan-da-buyuk-sok.html

Casio Murat

Doçent
Reaksiyon puanı
0
beşiktaş cas'a gidecek ama boşuna.. bence hiç bi şey çıkmaz ordan da..#