Uçuşan Üyeler İçin

Sizce Uçan Üyeler İçin Özel Bir Avatar olsunmu?

• Kullanılan toplam oy
    243
  • Anket şu zamanda kapanacak: .

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hellish

Profesör
Reaksiyon puanı
0
öle dimi ama ames mesela sen kimi görmek isterdin ne şekilde ahahahahh:D

ben tahmin edebiliyorum ehueheuehu anladın sende;):D

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Kendi açımdan uzun sayılacak bir zamandır yazmıyordum foruma. Biraz iş-güç, biraz da başka nedenlerle..
PcMaster hocam bi konu açmışsa yamuk yoktur herhalde diye açtım başlığı.
Her ne kadar espri olsun diye açılmış bir başlıksa da (kendi yorumuyla) maşallah ne kadar kelle avcısı akbaba varsa asfalt kovboyluğuna başlamış..
Ya toyluk, ya sürü psikolojisi veya "bunlar banlanmışsa kesin yönetimle kanlı bıçaklıdırlar, verelim yağın gözüne,karizmamız level yapsın!" cin Aliliği ile döktürmüş birkaç arkadaş.
Hadi artniyet aramayalım.. Ama toysunuz arkadaşlar en masum ifadeyle.
Şu veya bu şekilde banlanan isimlerin önemli bir kısmının bu sitede sizlerle kıyaslanmayacak kadar emeği var.
Kimi moderatör olarak, kimi normal üye olarak SDN forumu bugüne getiren binlerce insan arasındalar.
Banlanmışlarsa zaten sizin mantalitenize göre cezalandırılmışlardır. Bir de yuvarlak kafada sivri zeka ürünü önerilerinizle insanları rencide etmeyin.
Varsa elinizde cephaneniz-malzemeniz sizler de banlananların bir kısmı kadar foruma katkı yapmaya çalışın. Çene suyuna çorba yapmayın..

Son olarak PcMaster'a : Avatar önerin DSP nin amblemini hatırlattı. Onlar da siyaset sahnesinden halk tarafından BAN yediler.. Oradan mı çağrıştırdı yoksa :)

İyi akşamlar hepinize..

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
olsun forum güzelleşsin :D

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
http://forum.shiftdelete.net/sdne-onerileriniz/4114-ucusan-uyeler-icin-3.html
+ Şu veya bu şekilde banlanan isimlerin önemli bir kısmının bu sitede sizlerle kıyaslanmayacak kadar emeği var.
Kimi moderatör olarak, kimi normal üye olarak SDN forumu bugüne getiren binlerce insan arasındalar.
Banlanmışlarsa zaten sizin mantalitenize göre cezalandırılmışlardır. Bir de yuvarlak kafada sivri zeka ürünü önerilerinizle insanları rencide etmeyin.
Varsa elinizde cephaneniz-malzemeniz sizler de banlananların bir kısmı kadar foruma katkı yapmaya çalışın. Çene suyuna çorba yapmayın..

yani aklın yolu bir burada devamlı takılan arkadaşların belli bir kültür seviyesi olduğu kanaatindeyim bazı konular hariç[edeb dışı site linki ekleme reklam mer'i kanunlara riayet etmeyip siteyi zora sokabilecek]banlanmak bence anlaşılır gibi değil buradaki kriterlerin kimine small kimine xxl uygulanması ise adaletli değil birde bu arkadaşların siteden ayrıldığında küçük düşürücü ifadelerle ilanı size komik gelebilirsede hiç de öyle değil
avrupadan yayın yapan sitemiz hacklendi 2 aydır toplamaya uğraşıyoruz inanırmısınız kitle dağıldı büyük siteye adam bulamıyoruz
şunun için ifade ettim sdn de büyük bir sitedir site çalışanlarının olduğu kadar sakinlerininde emeği vardır insanları küstürmeyin ne oldum değil ne olacağım demeli
hatta bir öneri
sadece kişisel ihtiras uğruna banladıklarınızada ulaşın siteye dönmelerini sağlayın onlar size ulaşmak istediklerindede tenezzül buyurun cevap verin
arkadaşlar amatörce bir şak şak yoluna gidiyorlar
hayır ben amatör değilim ve bir sitenin nasıl emeklerle buralara geldiğini bilirim onun içinde uyarılarımızı yaparız geç olmadan nefsinize hoş gelecek mesajlara itibar etmeyin bu konuyu bir hadisi şerifle bağlayayımki cuk otursun
''meddahların ağzına toprak atınız''[sadaka resulullah]

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
sdngverciniwz6.png
Ama kendi isteğiyle gidenler için özlem dolu bir yüz:)

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ne gerek var çok gereksiz bi konu
banned yazıyo ya yetmiyomu ayrıca bunu foruma ne katkısı olucak
ne gibi bi getirisi olucak bakıp bakıp dalga gecmek mtlumu edicek ayrıca banlanıcam diede söylicemi söylemekten korkkmam söylerim

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Yaklaşık iki sene önce açılmış konuya ilgi gösterip tekrar yukarı sıralara çekmeniz güzel bir durum. Demek ki forumun eski konularını okuyan ve hatta görüş bildirmek ihtiyacı duyan insanların olması, forum açısıdan çok güzel.

Bazı arkadaşlar, açtığım konuyu hoş karşılamamış, olabilir saygı duyarız. Konuyu o zaman ki açma nedenim, forumdan ceza alan üyelerin esprili bir şekilde uzaklaştırılmasından dolayı , bu tarz bir şeyin, insanlar tarafından yine esprili şekilde algılanabilecek olmasıydı.

Kimseyi rencide etme amacı kesinlikle güdülmemiştir. Bana göre bir üye kendi isteği ile uzaklaştırılmamışsa, forumda ki hatalı davranışlarından dolayı uzaklaştırılmıştır. Ya birisine hakaret/küfür etmiştir, ya özelden bir bayan üyeye taciz de bulunmuştur, ya da kasıtlı olarak reklam yapmıştır. Bu güne kadar banlanan üyelere baktığımız da %99,9'nun* bu sebeplerden dolayı forumdan uzaklaştırılmış olduğunu görmekteyiz.

Şimdi, bu tarz insanları rencide etmek amacı ile mi açılmış olabilir bu başlık ? Yani kendilerinin yaptıkları daha rencide edici değilmidir? Forum huzurunu bozmak, diğer kullanıcılara karşı, bu yaptıkları saygısızlık değilmidir? Bu yüzden burda banlanan üyeleri koruma çalışmanızı anlamış değilim. Gel gelelim bu banlanan üyenin 10.000 faydalı konusu olsun, kimse burda tek bir hatadan dolayı uzaklaştırılmıyor. Önce Uyarı ve Haftalık ceza veriliyor, ardından hatalarında ısrar ederse banlanıyor. Sonuç olarak Yanlışta ve hata da ısrar eden kim olursa olsun kurallara uymak zorundadır.

Gelelim banlanan üyeler kadar foruma katkı sağlayıp sağlamadığımıza?

İnanıyorum ki beni az-çok tanıyan insanlar, foruma nasıl katkı sağladığımı bilirler. Bildiğim her türlü konu da insanlara yardım etmeye çalışmışımdır. Bunu görmek için profilimden konu ve mesajlarıma ulaşabilirsiniz. Gerçi son dönemde ki siyasi tartışmalara yazdığım mesajları ve konularımı saymazsak, forumu ne oran da katkı sağladığım görülebilir.

O yüzden bu sorunun muhattabını olarak yine kendimi görümüyorum. Dediğim gibi konu, " Uçuşan Üyeler " kategorisine biraz daha espri katmaktı.

* Geri kalan %0,01 kendi isteği ile kullanıcı adının banlanmasını istemiştir.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Kimseyi rencide etme amacı kesinlikle güdülmemiştir. Bana göre bir üye kendi isteği ile uzaklaştırılmamışsa, forumda ki hatalı davranışlarından dolayı uzaklaştırılmıştır. Ya birisine hakaret/küfür etmiştir, ya özelden bir bayan üyeye taciz de bulunmuştur, ya da kasıtlı olarak reklam yapmıştır. Bu güne kadar banlanan üyelere baktığımız da %99,9'nun* bu sebeplerden dolayı forumdan uzaklaştırılmış olduğunu görmekteyiz.
pcmaster kardeşim senin manevi yönünün kuvvetli olması hüsnüzan ile neticeye bakmana sebeb olmuştur
ama katılmak mümkün değildir banlanma olayında adaleti sadece son 15 gün ban yediğimde troyda gördüm
manevi değerlerimize saldırı hakaret vardı bili bile böyle davrandık ceza aldık
ama geriye baktığımızda sahsi duyguların tatmini için ban olayını görürüz bazı kural ihlallerinden haklı olanlar vardır ama burada oluşmuş şirketleşmeyi gözardı ederek sadece kendi görüşünde olanları ve savundukları sapık fikirlerin probagandasını devam ettirebilmek için ban olayı yaşanmıştır ve uyarısız ve gerekçe oluşturacak sebeblerin oluşmaması için yapılan uyarılara rağmen
evet burada bazı kişilerin emekleri boşa gitmiştir o mücadelede şirketin dağıldığı son ban yememde kalıntılarının bir kısmının da temizlendiği aşikardır kırıntılarıda inşaallah temizlenecektir bedeli ban olsa farketmez
aydınlıkçı oluşum haber sitelerinin vahhabi/selefi oluşumlarda dini sitelerin belasıdır virüsüdür sitelerimizde bu ayıklamaları hasarsız yaptık biz sitemiz çökrü üç aydır toplama gayretindeyiz
anlatmak istediğim bu virüs bazı yerlere kadar bulaşmıştır yapılan tacizlerde hakaretlerde davranış ve tepkiler tek taraflıdır
modların siteleri büyük emeklerle geneldede maddi ve manevi katkılarıyla yürüttüğü aşikardır banlamanın aşalayıcı şekilde olması adaletsiz olması ve o aydınlıkçı [ergenekoncu]rezil görüşün bazıları tarafından anlamsız şekilde avukatlığının yüklenmesi ve bu oluşumun siteleri dağıtmak için özellikle milli ve manevi değerlere saldırması gözlemlerimizdir
sdn üzerine bu kadar titrememizin nedeni ise bu platformda doğru fikirleri paylaşabilmek gençlerin bu reziller tarafından zehirlenmesini önlemektir bilişimde gözbebeğimiz olan bu siteyi bazılarının farketmediği rezillerden imkanımız nispetinde korumak şiarımızdır
bazı konular bilgin dahilindedir kapalı geçtim

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
banlanan üyelere baktığımız da %99,9'nun* bu sebeplerden dolayı forumdan uzaklaştırılmış olduğunu görmekteyiz.

Konu DIŞI: Böyle bir istattistik verebilmek için an az 1000 üyenin banlanmış olması ve 999'unun söylediğiniz nedenlerle banlanmış olması gereklidir

Saygılarımla,
Gereksiz işler müdürü :D

desende_asi

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Mesajlara bi baktım da... İtiraz etmiş olanlar şuanda banlı:D... Demekki başlarına geleceği biliyorlarmış o yüzden karşı çıkmışlar... Aslında mantıklı, olabilir:)

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
beyler banlanma olayı size komik gelebilir diyeceğim yok
ama bana gelmiyor
son zamanlardaki esnek tutum haricinde geriye dönüldüğünde haksız banlanmalar önünüze çıkacaktır
çok meraklıysanız banlanan üye yönetimin onayından gececek bir savunmayı bir vedayi o nickle son olarak açsın
zaten bir yenisiyle devam edecektir ama bu gereklidir

diğerkam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
beyler banlanma olayı size komik gelebilir diyeceğim yok
ama bana gelmiyor
son zamanlardaki esnek tutum haricinde geriye dönüldüğünde haksız banlanmalar önünüze çıkacaktır
çok meraklıysanız banlanan üye yönetimin onayından gececek bir savunmayı bir vedayi o nickle son olarak açsın
zaten bir yenisiyle devam edecektir ama bu gereklidir

Yerinde bir öneri. Her karşı fikri savunan,mod’la ters düşen banlanırsa özgür fikirler,düşünceler nasıl ortaya çıkacak?

edit: Hepimiz Bir Gün Uçacağız diyenlerin oranı ben bu mesajı yazdığımda %30’du.Bu hiçte az değil. Demek ki azımsanamayacak kadar fazla olan bir grup haklı yâda haksız bir şekilde bir gün banlanacağını düşünüyor

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Yerinde bir öneri. Her karşı fikri savunan,mod’la ters düşen banlanırsa özgür fikirler,düşünceler nasıl ortaya çıkacak?

edit: Hepimiz Bir Gün Uçacağız diyenlerin oranı ben bu mesajı yazdığımda %30’du.Bu hiçte az değil. Demek ki azımsanamayacak kadar fazla olan bir grup haklı yâda haksız bir şekilde bir gün banlanacağını düşünüyor
Muğlak (açık olmayan ifadelerle) konuşuyorsunuz.

Haksız yere yasaklanan birisini gördüyseniz onu söyleyin bize ???

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92

Bu sitede haksız yere banlandığını düşündüğüm çok üye var.

Konuyu dağıtmama adına örnek vermiyorum.Ama ısrar edersen cevap veririm:)

---------- saat 23:50 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:44 eklenmişti ----------

Sadece bu başlıkta kaç üye banlanmış.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bu sitede haksız yere banlandığını düşündüğüm çok üye var.

Konuyu dağıtmama adına örnek vermiyorum.Ama ısrar edersen cevap veririm:)
Bunu şu anda mı dile getiriyorsunuz, yoksa daha önce moderatör ve süper moderatörlerden birine bildirim yaptınız mı ?

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bunu şu anda mı dile getiriyorsunuz, yoksa daha önce moderatör ve süper moderatörlerden birine bildirim yaptınız mı ?

Zaten süper mod. ya da yöneticinin banladığı üyeler bunlar. Yani kimi kime şikayet edeceksin.:)

Neyse konu çok eski zaten. Sitede emeği geçen ve siteyi ayakta tutan her üye değerlidir. Siteden uzaklaştırılmadan önce, her mod. ilgili üyenin durumunu bir kez daha ve tekrar gözden geçirmeli.:).Yine gerekiyorsa banned işlemini bundan sonra yapmalı.

zert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bu cevap icin biraz gec olmamışmı :D, cevap verdigin kisi mesaji 1 sene once yazmis dikkatinizi çekerim.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Haksız yere kimseyi banlamıyoruz arkadaş..

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Kimi kime şikayet ediyorsunuz ki arkadaşlar boşverin bu konuları,, banlar isimlere atılır fikirlere atılmaz...

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Kimi kime şikayet ediyorsunuz ki arkadaşlar boşverin bu konuları,, banlar isimlere atılır fikirlere atılmaz...
Yanlış düşünüyorsunuz...
Her mahkemenin bir üst mahkemesi olduğu gibi buradaki yönetimde de bir üste konuyu aktardınız mı ?

İsimden dolayı veya fikirden dolayı banlanan görmedim ben;
Kurallara uymayan ve uymamakta ısrar edenlerin banlandığını gördüm.

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Yanlış düşünüyorsunuz...
Her mahkemenin bir üst mahkemesi olduğu gibi buradaki yönetimde de bir üste konuyu aktardınız mı ?
.

kırmızı renkli bir yönetici ile sorun yaşamış ve banlanmışsanız üst mahkeme neresidir?

SDN de demokrasiden bahsetmeye gerek yok bunun için de yormayın kendinizi işler sizi de aşar ..çark, kirli bir şekilde işlemeye başlayınca siz de o çarkın dişlilerinden biri olacaksınız..

o yüzden bireysel olarak ''demokratiğiz'' demeyin de ,''demokratiğim'' deyin..o zaman dediklerinizin hesabını vermek daha kolay olur.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
En üst yasaklamışsa ve iş oraya kadar gitmişse, ya da en üst ile bir sorununuz-anlaşmazlığınız olmuş ise bu tabii ki bizi aşar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...