Ücretsiz oyun yapmak için grafik motor

Bu konuyu okuyanlar

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
Oyun yapmak istiyorum ama bana kodlama çok iyi bilmiyorum hatta neredeyse hiç bilmiyorum basit düzeyde mobil ve pc için oyun yapmak istiyorum ama bana ücretisiz oyun yapmak için programlar arıyorum ücretsiz olması çok iyi olur çünkü bu iş için bütçem yok elimdeki pcde çok sağlam birşey sayılmaz ama elimdeki imkanları son noktaya kadar zorluyucam

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
Kodlama yapmadan yapabiliceğim platformalar söylemeniz daha iyi olur söylediğiniz platformları araştıracağım

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Kodlama yapmadan yapabiliceğim platformalar söylemeniz daha iyi olur söylediğiniz platformları araştıracağım
Kodlama yapmadan RPG oyun yapabileceğiniz oyun motorları bulunuyor. Bunlardan bazıları: RPG maker, game maker studio. Onun dışında Unreal engine içerisinde blueprint isimli bir sistem bulunmakta. Bu sistem ile scratch gibi programlama yapabilmektesiniz. Üstelik içinde bütün c++ kodları bulunuyor. Onun dışında oyun yapımcılığı tamamen kodlama gerektiriyor.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864
Kodlama yapmadan RPG oyun yapabileceğiniz oyun motorları bulunuyor. Bunlardan bazıları: RPG maker, game maker studio. Onun dışında Unreal engine içerisinde blueprint isimli bir sistem bulunmakta. Bu sistem ile scratch gibi programlama yapabilmektesiniz. Üstelik içinde bütün c++ kodları bulunuyor. Onun dışında oyun yapımcılığı tamamen kodlama gerektiriyor.
Unreal'in sistemi Godot ve Unityde de var.

Reaksiyon puanı
286
Kodlama yaparak daha iyi bir oyun çıkartırsınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence C# veya C++ ın temelini öğrenin sonra hangi oyun motorunu kullancağını seç sonra o oyun motoru ile nasıl oyun yapılır araştır

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864
Bir de Godot açık kaynak kodlu.
Unreal Engine'ı bıraktım çünkü Godot ve Unity gibi topluluk desteği yoktu.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Bir de Godot açık kaynak kodlu.
Unreal Engine'ı bıraktım çünkü Godot ve Unity gibi topluluk desteği yoktu.
Benim Unreal'ı seçmemin sebebi asset mağazası ve bünyesine kattığı şirketler. Ayrıca grafik konusunda öbürlerinden öne çıkıyor. Ayrıca unity 100000 dolar üzerinden komisyon alırken Unreal 1000000 dolar üzerinden komisyon alıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fazla ayrıca ?