Ücretsiz maske taleplerinizi e-Devlet Kapısı üzerinden yapabilirsiniz.

Bu konuyu okuyanlar

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
6 Nisan'da başvurmuşum. Bugün 22 Nisan, 16 gün oldu. Gelen giden yok. Kodda gelmedi. Bu işi beceremediler, çok net görünüyor. Zaten sistem değişmişler sanırım. Annem bugün eczaneyi aramış. @kilicbaligi dediği gibi kimlik numarasıyla yardımcı olacağız demişler.

Reaksiyon puanı
10,324
Bana onay kodu da gelmemişti. Maske de gelmedi. Başvuru yapalı 2 hafta oldu.

Ben de aynı. Eşime geldi ama bana gelmedi. Bugün bir daha e-devlet üzerinden yaptık, bakalım gelmezse eğer bir daha istemem de zaten. Fakat parayla satmayı da yasakladıkları için onu da alamıyoruz. Eşime gelen maskeyle idare edicez artık.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
SMS kodu gelmeyenler ve gelenler de bu şekilde alabilir. Bazı eczaneler eczanelerinin bir bölümünü camekan büfe gibi yapmış, maskeler için yapılan başvurular TC no üzerinden kontrol ediliyor, içeri girmeden maskeler dışarıdan veriliyor.
Tamam teşekkür ederim bu bilgilendirme için. Kendimin ve eşimin kimliği ile gidip eczaneden alayım o zaman bende.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Gidin alın maskelerinizi arkadaşlar. Bizim bir komşumuz ilaç yazdırmaya doktora gitmiş, eczaneden ilaç alırken fark etmiş. Nedir bu ek camekan bölme falan diye sormuş eczacıya. Öylelikle öğrenmiş. Yoksa, kimsenin bir şeyden haberi yok, bir söyleyen, anlatan da yok.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
SMS kodu gelmeyenler ve gelenler de bu şekilde alabilir. Bazı eczaneler eczanelerinin bir bölümünü camekan büfe gibi yapmış, maskeler için yapılan başvurular TC no üzerinden kontrol ediliyor, içeri girmeden maskeler dışarıdan veriliyor.
Ben de bir sorayım eczaneye. Teşekkürler.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Kod gelmediyse vermiyorlar BJKolik, iki hafta oldu bana gelmediği için kimlik numaramı verip baktırdım, vermediler yine de...
Bu geçtiğimiz pazartesi -yani evvelsi gün- ben hususi sordum, vermediler, illaki SMS kodu gelmiş olacak dediler ama dün eczaneye gittik maskeleri aldık.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Kod gelmediyse vermiyorlar BJKolik, iki hafta oldu bana gelmediği için kimlik numaramı verip baktırdım, vermediler yine de...
Abi kod gelmedi ama Kılıçbalığı' nın dediğine göre kod gelmese bile eczaneden TCKN ile kontrol edilerek maske veriyorlarmış, senin durumda vermemişler iki ayrı durum oluştu.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Yerleşim yerine göre ne kadar fark eder bilmiyorum ama SMS kodu ile ilgili gelişmeleri Google'da sorgulatırken şunu buldum:

Denizli Eczacılar Odası şöyle bir açıklama yapmış mesela, sanırım açıklayıcı olur ve muhtemelen diğer illeri de bağlayıcıdır diye düşünüyorum:

SMS KODU OLMAYAN VATANDAŞLARIN MASKE GİRİŞ İŞLEMİ HAKKINDA.
Sayın meslektaşımız,

İlimizde ücretsiz maske dağıtımı başlamış olup, SMS Kodu gelmeyen vatandaşlarımız için sistem üzerinde maske kaydı oluştururken SMS Doğrulama Kodu Yok seçeneği işaretlenerek ilgili kısımlar doldurulup kaydedildiğinde ( Maske Kayıtlarını Listele kısmından kontrol edilerek ) listede kayıt çıkıyor ise maske verilebilecektir.

Sistemde HATA MESAJI çıksa bile Maske Kayıtlarını Listele dendiğinde listede kişini kaydı çıkıyorsa ilgili kişiye maske verilebilecektir.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
698
3 hafta oldu gelen giden yok

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Yerleşim yerine göre ne kadar fark eder bilmiyorum ama SMS kodu ile ilgili gelişmeleri Google'da sorgulatırken şunu buldum:

Denizli Eczacılar Odası şöyle bir açıklama yapmış mesela, sanırım açıklayıcı olur ve muhtemelen diğer illeri de bağlayıcıdır diye düşünüyorum:

SMS doğrulama kodu yok seçeneği hiç yok tu ki bizde müracaat ederken sistemden.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
SMS doğrulama kodu yok seçeneği hiç yok tu ki bizde müracaat ederken sistemden.
Yok aslında onu Denizli Eczacılar Odası, eczacı meslektaşlarına söylüyor.
Maske ihtiyacı olan bizler için (e-Devlet): maske siparişi tamamlandığında başvurunuz onaylandı gibi bir şey yazıyordu, bizde kod veya başka bir bilgi yazmıyordu.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Yok aslında onu Denizli Eczacılar Odası, eczacı meslektaşlarına söylüyor.
Maske ihtiyacı olan bizler için (e-Devlet): maske siparişi tamamlandığında başvurunuz onaylandı gibi bir şey yazıyordu, bizde kod veya başka bir bilgi yazmıyordu.
Aynen öyle başvurunuz onaylandı diyor ve ben onu resimlemiştim.

Zlatanerra

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Bugüne kadar devlet neyi beleş verdi de bu verdiği maskeleri randımanlı bir şekilde dağıtacaklardı ki!

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Biraz önce eczaneye gittim. Eczacı, her ilin depolarına maskelerin gelmediğini/ulaşmadığını söyledi.
Bakalım inşallah en yakın zamanda gelir.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Hiç maskeniz yoksa, gerçekten zor durumdaysanız, bağlı olduğunuz belediyelerle iletişim kurun. Bazıları kendi resmi sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşların ihtiyaçlarına bakıyor, çözüm üretmeye çalıyor.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Hiç maskeniz yoksa, gerçekten zor durumdaysanız, bağlı olduğunuz belediyelerle iletişim kurun. Bazıları kendi resmi sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşların ihtiyaçlarına bakıyor, çözüm üretmeye çalıyor.
Tek kullanımlık maskeyi 4-5 gün kullanıyoruz mecburen. ?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Tek kullanımlık maskeyi 4-5 gün kullanıyoruz mecburen. ?
Aman! Yapmayın böyle şeyler. :)

Evde malzeme varsa, şu konuya bakabilirsiniz. Aynı maskeyi tekrardan kullanmaktan daha sağlıklı olacağı kanısındayım. :)

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
demiştiniz.

Geçen hafta eczaneye gittiğimde;
Eczacı, her ilin depolarına maskelerin gelmediğini/ulaşmadığını söyledi.

Galiba dün maskeler eczaneye gelmiş. SMS falan gelmemişti. Bugün eczaneye gidip TC kimlik no, baba adı ve doğum yılı bilgileri ile maskeleri aldım.

Teşekkürler @kilicbaligi

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Salı günü E devletten 2. sefer Benim Annemin Babamın TC'lerini girip maske için kayıt oldum. Salı günü hepmize SMS geldi kodlar.
Bugün Yakında ki Eczaneye gittim TC'leri verip 15 maskeyi aldım.
( Ben direk kimliklerini almıştım yanıma orada bir barkot makinesi gibi bir şeye kimlikleri okuttu 1-2 bir şey girip maskeleri teslim etti )

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Maske için kod geldi ama Eczanelerde stok yok 2-3 gündür bu sorunu yaşayan var mı ?
1588369242995.png

Son düzenleme:

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Bir de o sorun mu çıktı? Haftalarca maske gelecek diye bekliyorsun, gelmiyor. SMS ile kod geliyor ve eczaneye gidiyorsun ama stokta yok.
Maalesef, bende anlamadım durumu. Ya eczaneler vermek istemiyor, nedenini cidden merak ediyorum. Yada stoklarında cidden kalmadı. Garip bir durum :D