Ubuntudan windowsa geçemiyorum!

Bu konuyu okuyanlar

AhmetMert07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar kısa bir süre önce ubuntuya geçtim ama sonradan kararım değişti ve tekrar windowsa geçmek istiyorum ISO dosyalarına USB belleğe kurdum BİOS menüden yapmaya çalıştım ilk başta hatalar verdi şuan ise başlattığımda direk PC açılıyor sonra iso dosyalarından setup.exe girdim ve alttaki resimdeki hatayı aldım ne yapmalı tüm
IMG_20181112_174301.jpg

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Windows Linux dosya sistemini tanımaz. Bundan ötürü diski bulamıyor.

İzleVeÖğren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Windowsa dönmek için uyguladığınız yöntemi tek tek yazıp hangi basamakta hata aldığınızı açık bir şekilde yazarsanız size yardımcı olabiliriz.

Ubuntudan Windowsa dönüş için adımlar:
1- Ubuntuya woeusb programıni kurunuz.
2- Windows 10 ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden indiriniz.
3- Woeusb programı aracılığıyla Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe yazdiriniz.
4- Bilgisayarınızı bu bellekten başlatıp formatlama adımına geçiniz.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Ubunyuyu kaldırmak istemiyormusun ? Daha detaylı anlatsana şu olayı. Ubuntuyu kaldırıp, Windows kuracaksan tüm diski silip yeniden biçimlendirmelisin. Hem Ubuntu kalsın hem Windows kurulsun istiyorsan, yine aynı şekilde tüm diski silip, önce Windows kurup, ardından Ubuntu kurmalısın. Ubuntu kendi yolunu bulur ama Windows başka sistemleri yok saymaya programlanmış.

alisso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ubuntu işletim sisteminin kurulu olduğu diski silmelisin dostum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ubuntuyu silmeye gerek yok c bölümi ilk bölüm olur:
boş kısımlara dokursa sorun olmaz.
Ekran Görüntüsü 2018-11-15 01-08-17.png

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
@AhmetMert07, bakın WoeUSB yöntemi önerilmiş es geçmeyin işe yarayabilir.

AhmetMert07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@AhmetMert07, bakın WoeUSB yöntemi önerilmiş es geçmeyin işe yarayabilir.
2018-11-17 17-05-29 ekran görüntüsü.png

---- Mesajlar birleştirildi ----

Windowsa dönmek için uyguladığınız yöntemi tek tek yazıp hangi basamakta hata aldığınızı açık bir şekilde yazarsanız size yardımcı olabiliriz.

Ubuntudan Windowsa dönüş için adımlar:
1- Ubuntuya woeusb programıni kurunuz.
2- Windows 10 ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden indiriniz.
3- Woeusb programı aracılığıyla Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe yazdiriniz.
4- Bilgisayarınızı bu bellekten başlatıp formatlama adımına geçiniz.

Son düzenleme:

AhmetMert07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Herşey için sağolun WoeUSB yöntemiyle yaptım.?

Ekli dosyalar

• IMG_20181118_101125.jpg
    IMG_20181118_101125.jpg
    55.5 KB · Görüntüleme: 495

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Herşey için sağolun WoeUSB yöntemiyle yaptım.?
Sorunun çözüme kavuştuğuna sevindim, rica ederiz. Tam da diski NTFS biçimlendirin öyle deneyelim yazacaktım ki gerek kalmadı... Güle güle kullanın işletim sisteminizi bir ara dualboot olarak Linux dağıtımlarından birine bekleriz, vazgeçemediğiniz Windows ile birlikte Linux'u da kullanırsınız çift işletim sistemi olarak belki, siz bilirsiniz elbette iyi günler dilerim.

AhmetMert07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sorunun çözüme kavuştuğuna sevindim, rica ederiz. Tam da diski NTFS biçimlendirin öyle deneyelim yazacaktım ki gerek kalmadı... Güle güle kullanın işletim sisteminizi bir ara dualboot olarak Linux dağıtımlarından birine bekleriz, vazgeçemediğiniz Windows ile birlikte Linux'u da kullanırsınız çift işletim sistemi olarak belki, siz bilirsiniz elbette iyi günler dilerim.
Kurulum sayfasında yüklenemez dedi hemen orda biçimlendirip NTFS yaptım . 2 olarakta linux iyi güzelde biraz karışık ve sıkıntı çıkarıyor bende sanal olarak kaldı linux kurup öyle devam edeceğim?

Kurulum sayfasında yüklenemez dedi hemen orda biçimlendirip NTFS yaptım . 2 olarakta linux iyi güzelde biraz karışık ve sıkıntı çıkarıyor bende sanal olarak kaldı linux kurup öyle devam edeceğim?
Kali Linux

Kali Linux

Son düzenleme: