Ubuntu Sorun Çözüm Başlığı

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Kde deki masaüstü efeklerini gnomede nasıl etkinleştiryoz :( (mesala küp efekti veya tab a bastığında pencerelerin sıralı olarak geçmesi falan filan ..)

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
20 gün önce bende aynı hataya düştüm. Sistemi yeniden başlattığımda herşey toz buluttu. :) Tüm datalarım çoktan öteki dünyaya gitmişti. Aslında çok önemli dosyaların varsa win ortamında onları kurtarabilirsin? Linux sistemde ise fdisk diye bir uygulama var. Terminalden çalışıyor. Onu deniyebilirsin. Şuan için yapılabilcek birşey yok.

Ubuntu Turkiye resmi sitesinde aratirdim. Testdisk diye bir sey varmis. Onu denedim ama oda olmadi. Alanlari gorebiliyorum ama kurtaramiyorum... Neyse bakalim, artik yeniden insaa edicez.

Ama bu durumu cok ayipliyorum. Bu kadar cabuk silinmemesi gerekirdi. Ne bileyimde Windows'ta Partition Magis programinda her seyi yaptiktan sonra degisiklige gidebilmek icin en sonunda uygula demen gerekiyor. Gparted hemen siliverdi. Bence bu durumu degistirseler iyi olur. Saglik olsun yinede. Cok sukur hayati onem tasiyan bilgilerim yoktu.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Çok tecrübe kazanmadan bu tür araçların gelişmiş özelliklerini kullanmamak gerekli. Ben onu öğrendim. :) İstiyorsan gparted geliştiricilerine bu konun iyileştirilmesi için sitelrine istek bırakabilirsin.

attorney

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Arkadaslar benim de ubuntuda bazi sorunlarim var .

Windows 7 yi indirdim kurmak icin wine ile actim ama

"Windows Setup cannot find a location to store temporary installation files. To install Windows, make sure that a partition on your boot disk has at least 683 megabytes (MB) of free space.

Error code: 0x80070490"

boyle bir hata veriyor . Bu sorundan kurtulmak icin dvd ye yazdirip ordan yuklemyi deniyecektim ki bu sefer de ocelikle olarak cd dvd birinci olmasina ragmen dvd ile acilmiyor direk ubuntu aciliyor.

Ben simdi ne yapmaliyim

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
1- Indirdiğiniz ISO dosyasını "kalıp yazdırma" şeklinde ve düşük bir hızda yazdırmalısınız.
2- IMGBurn veya UltraISO benzeri bir yazılım ile yazdırıp yazma başarılı notunu görünüz.
3- Bilgisayarınız açılırken "Boot Menü" tuşu hangisi ise ona basarak CD/DVD den açılış yapabilirsiniz. (Örnek, F8, F11 vb.)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Arkadaslar benim de ubuntuda bazi sorunlarim var .

Windows 7 yi indirdim kurmak icin wine ile actim ama

"Windows Setup cannot find a location to store temporary installation files. To install Windows, make sure that a partition on your boot disk has at least 683 megabytes (MB) of free space.

Error code: 0x80070490"

boyle bir hata veriyor . Bu sorundan kurtulmak icin dvd ye yazdirip ordan yuklemyi deniyecektim ki bu sefer de ocelikle olarak cd dvd birinci olmasina ragmen dvd ile acilmiyor direk ubuntu aciliyor.

Ben simdi ne yapmaliyim

Biraz geç yazıyorum ama Windows 7'yi Wine ile açmak derken neyi kastediyorsun?

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
Windows 7 Wine ile yüklenmez
En azından tıpası yemez :D

crewd0x

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bir Problemim Var . Netten video izlerken tam ekran düğmesine basınca video takılıyor esc'ye basınca kücük ekranda oynatmaya devam ediyor neden olabilir ?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bir Problemim Var . Netten video izlerken tam ekran düğmesine basınca video takılıyor esc'ye basınca kücük ekranda oynatmaya devam ediyor neden olabilir ?
1-Ekran koruyucuyu geçici olarak devre dışı bırakın..
2-Ekran kartı sürücüsünü baştan yükleyin.
3-Flash eklentilerini gücelleyin..
4-Opera veya Chrome ile izlemeyi deneyin.

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
ubuntu bende burada takıldı kaldı
78887193651744263161.png

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
sen bu resmi kaç yerde daha verecen acaba :D

bide ubuntu forum tr e bak bakalım orda ne diyecekler

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
ööle ya

orası ubuntunun türkçe forumu
baktın burda çare yok
bide oraya bak
sonuçta ordakiler burdakilerden daha çok biliyor ubuntuyu

BYHALO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi bende xp yüklü c de
d de ise müziklerim felan var şimdi ben bu d den 10 gb lık bir bölüm alarak ubuntu kurmak istiyorum ancak şu disk bölümleme işlemi nasıl yapacağım bi türlü bulamadım bilen arkadaşlar yardım edebilirse iyi olacak :mellow:
şimdiden teşekkürler.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
şimdi bende xp yüklü c de
d de ise müziklerim felan var şimdi ben bu d den 10 gb lık bir bölüm alarak ubuntu kurmak istiyorum ancak şu disk bölümleme işlemi nasıl yapacağım bi türlü bulamadım bilen arkadaşlar yardım edebilirse iyi olacak :mellow:
şimdiden teşekkürler.

Bir disk bölümleme programı ile D sürücünden 10 GB'ı ayırıp yeni bir disk alanı oluşturman lazım. Gparted'ın Windows sürümü varsa o programı kullanabilirsin. Çok kullanışlı bir program, dikkatli olursan yardım almadan halledersin.

BYHALO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi bi hdd bölümleme programı bulsam halldecez de bulamadım ki

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ubuntu 10.10 dizüstü pili tahmin ediliyor... diyor ama ne kadar kaldığını tahmin edemiyor bir türlü :( bir çözüm önerisi olan varmı ?

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
aslında sormak istediğim şey bta anlamıyla bir sorun sayılmayabilir ama başlık açmadan şuradan sorayım
şimdi ubuntu indirme sayfasında amd ve intel için farklı linkler var ben usb hdd me vede belleğime ubuntu 10.10 kurmak istiyorum ama hangisini indirip kurmalıyım kuracağım hdd ile hem amd hemde intel makinelere takıcam veri alış verişi yapıcam desteklememezlik fln yaparmı cevaplarınızı bekliyorum

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
amd yazanlar 64 bit olan sürüm i386 yazanlar ise 32 bit lik sürüm (ben 64 bitten hiç verim alamadım :( Hatta aynı gün kaldırmak zorunda kaldım :( oysa ne hayallarim vardı :D )

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
arkadaşlar ubuntuda kullanabilmem için kafe yönetim programı var mı? ps3 için hesap takibi yapabileceğim günlük ve aylık rapor alabileceğim ?

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Virtualbox ile windows 7 kurdum ama internete bağlanmıyor :( Xp hiçbirşey yapmadan bağlaıyordu ama 7 bağlanamadı tüm adaptörleri denedim NAT BRİDGE ...

Reaksiyon puanı
2,146
Yahu bu empathy ile nasıl bağlayacaz facebook'u :)

tamamdır yaa iki saattir e-mail adresi giriyorum ben de :D

Gwibber a facebook hesabımı ekleyemiyorum nasıl kullanılıyor bu meret?

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Gwibber'ı kullanamadım hiç. Hataları olan bir yazılım, uğraşma, kafayı yersin.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
merhaba arkadaşlar linux denilen şeyi birkaç gün önce duymuştum ve ubuntu kurdum.
ne kadar komik isim değil mi ubuntu :D
aslında güzel sayılır gibi, yani gibi gibi :D
şaka şaka o birşey değil de bu çok çirkin geldi gözüme, çok mat, var mı transparan tema önerileriniz :)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Arkadaşlar;
Bütün eklentiler yüklü göründüğü halde, Opera hariç diğer tarayıcılarda (Firefox, Swiftfox vs.) video sitelerinden video izleyemiyorum..
Sistem : Linux Mint 10 RC x86_64
Aynı sorunu yaşayan veya önerisi olan var mıdır ?

Son mesajlar