Ubuntu hangi sürümünü kurayım?

Bu konuyu okuyanlar

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar Yerel disk (D) 'ye Ubuntu kuracam ama hangi sürümünü kurayım?

PC Özellikleri :

İntel Pentium 4 (3.0ghz)
4GB DDR3 RAM ( tek slotta)
1GB 64bit nvidia ge force 210 ekran kartı
160GB HDD
Wibtek g41-m ANAKART

NOT: arkadaşlar daha önce Ubuntu 12. xx sürümünü kurmuştum ama aşırı derece kasma yaptı. Bende 1 ay falan kullandım sonra kaldırdım. Neden bu kadar kasmış olabilir?

Bu PC'de hızlı bir şekilde kasmadan kullanacağım Ubuntu sürümünü, Ubuntu kullanan arkadaşlardan bekliyorum. Teşekkürler

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12

samet246

Asistan
Reaksiyon puanı
0
illaki ubuntu diyorsan xubuntu iyidir ubuntunun yarısı kadar donanım ister

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ubuntu hangi sürümü kurarsam kurayım kasarmı ? Bu yüzden mi ısrar etmememi isityorsunuz?

Son olarak şurdan hangisini indireyim, http://www.linuxmint.org.tr/linux-mint-indirme-adresleri/olivia/
Bütün Linux sürümleri aslında hemen hemen birbirlerine benzerler. Ama o sistemde fazla kasmaması lazım.

Orda Linux mint 15 olivia 32bit Türkçe LKD sürümü indirip dvd ye yazdır veya usb ye önce live olarak direk çalıştır. Yani bilgisayarı usb den direk çalıştır eğer hoşuna gitmezse kurmazsın.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Bütün Linux sürümleri aslında hemen hemen birbirlerine benzerler. Ama o sistemde fazla kasmaması lazım.

Orda Linux mint 15 olivia 32bit Türkçe LKD sürümü indirip dvd ye yazdır veya usb ye önce live olarak direk çalıştır. Yani bilgisayarı usb den direk çalıştır eğer hoşuna gitmezse kurmazsın.

Dediğinizi yapacam hocam teşekkür ederim yardımlarınız için.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar Yerel disk (D) 'ye Ubuntu kuracam ama hangi sürümünü kurayım?

PC Özellikleri :

İntel Pentium 4 (3.0ghz)
4GB DDR3 RAM ( tek slotta)
1GB 64bit nvidia ge force 210 ekran kartı
160GB HDD
Wibtek g41-m ANAKART

NOT: arkadaşlar daha önce Ubuntu 12. xx sürümünü kurmuştum ama aşırı derece kasma yaptı. Bende 1 ay falan kullandım sonra kaldırdım. Neden bu kadar kasmış olabilir?

Bu PC'de hızlı bir şekilde kasmadan kullanacağım Ubuntu sürümünü, Ubuntu kullanan arkadaşlardan bekliyorum. Teşekkürler

Sistemin aslında fena değil. Ben de eskiden Ubuntu kullanırdım, ancak Ubuntu Unity masaüstüyle tam bir sistem canavarına dönüştü. Şu anda Linuxmint 16 Mate kullanıyorum gayet memnunum. Linuxmint 16 Cinnamon denemelisin.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Yani Ubuntu kursam her türlü kasacak doğrumudur arkadaşlar ?

X_X_X_X_X

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hayır xubuntu yada lubuntu'nun kasacağını sanmıyorum. Normalde ubuntu'nun da o sistemde pek kasmaması lazımdı ama büyük ihtimal ekran kartı sürücüsünde bir sorun olmuş olabilir.