Ubuntu, Eee Pc'lere Geliyor

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Ubuntu, Eee Pc'lere Geliyor

Asus'un Eee PC'lerini dileyenler artık Ubuntu yüklü olarak satın alabilecekler. Windows lisans ücreti olmayacağı için Ubuntulu modeller daha uygun fiyatlı olacak.

Reaksiyon puanı
188
Ben babamın EEE PC'sine Ubuntu Netbook Remix kurmuştum, cihaz windows'da çalıştığından daha iyi çalışıyor :)

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bir netbook a windows kurmak yada kullanmak kadar gereksiz birşey yok. Ayrıca linux kursak bile windows lisans ücretinide bilgisayara ekliyorlar. Asus'u son kullanıcıya alternatif bir işletim sistemi türü sunduğu içinh tebrik ediyorum.
Linux kullanmak isteyen netbook sahiplerine kesinlikle güzel bir linux dağıtımına geçmelerini tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
188
Aslında fırsat olsa arch kurup üzerine gnome çakıcam ama vaktim yok :) Arch ile netbook süper çalışır :)

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Guzel bir gelisme. Bazi programlarda veya durumlarda Windows'a bagimlilik olmasa Ubuntu yada baska bir Linux dagitimi seve seve tercih edilebilir. Ben genelde zorunlu durumlarda Windows kullaniyorum mesela. Onun haricinde Linux(Pardus) kullaniyorum.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Aslında fırsat olsa arch kurup üzerine gnome çakıcam ama vaktim yok :) Arch ile netbook süper çalışır :)

Arch kur ama gnome ile şişirme. XFCE iyidir. :wink:

Bu arada tabiki linuxlu satılan netbookları tercih ederiz... :)

eskiyapar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 ultımate netbookta uçak gibi.Gayet iyi.