TYT-AYT için öneriler

Bu konuyu okuyanlar

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Selamlar, 11.sınıf sayısal öğrencisiyim. Malum pandemi falan bayağı bir süredir ders çalışmamıştım. Şimdi malum artık sınava hazırlanmak istiyorum. Sınava hazırlanırken nasıl çalışmamı önerirsiniz, nelere dikkat etmeliyim kaynak olarak sizin görüşleriniiz nelerdir? TYT ve AYT için özellikle TYT için bir tekrar yapmam gerek ama konularla günlük düzenli takvim oluşturmak istiyorum. Acaba ne yapabilirim?

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,044
Kaynak önermem için seviyeni bilmem lazım.

11. sınıfı sıkı tut. AYT için 11 çok önemli. Kitap oku ve paragraf soruları çöz. Bu seni TYT'de hızlandırır.

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Kaynak önermem için seviyeni bilmem lazım.

11. sınıfı sıkı tut. AYT için 11 çok önemli. Kitap oku ve paragraf soruları çöz. Bu seni TYT'de hızlandırır.
Yani hocam ders durumum için daha detaylı şöyle bir özet geçeyim;

9.sınıf not ortalamam :85 10.sınıf 1.dönem not ortalamam :94
Edebiyat: Kitap okumayı pek sevmiyorum , edebiyatta gramer konusunda problemim yok yani her konuyu iyi biliyorum bir tek ezber yerlerinde biraz boşluğum vardır.

Matematik: Benim masterım diyebilirim ortaokuldan beri hep karşıma iyi öğretmenler geldi bende çok iyi öğrendim sadece lgs de o da malum sistemin azizliğine uğradım diyebilirim. Matematikten yana çok sıkıntım yok sadece eski konuları unutmamak ve yeni konuları da pekiştirmek istiyorum.

Fizik: 9.sınıf iyiydi. 10.sınıfta biraz zorlandım ve biraz konu eksiğim var hele pandemiden dolayı 2.dönem konularımın çoğu boş diyebilirim fizikte. Biraz sayısalda zorlayan bu oluyor beni ama korkum yok inşallah eksiklerimi tamamlayıp daha başarılı olacağım.

Kimya: Fkb'de en iyi olduğum 1.ders kimyadan yana da sıkıntım yok sadece eski konuları bir tekrar ve yenileri için de pekiştirmeye ihtiyacım var.

Biyoloji: Bunun sayısala kim koydu? Abi sadece ders ezber başka bişi değil 4 işlemi yapan burdaki işlemleri de yapar ya biraz bu ezber yerleri genelde 9-10 iyi ama 11 biraz ağır geldi ilk konuları özellikle.

Tarih: Bunun da sayısalda ne işi var x2 , yani internetten çok acil güzel özet bulum 9.10.11'i tamamlamam lazım.Yani dersi kurtaracak kadar var ama biraz uzun konular var.

Coğrafya:Sadece 9 ve 10.sınıf konuları var zaten sayısalda coğrafya yok. Ama güzeldi yani hoca da iyi anlatınca çok iyi anladım özetleri elimde var onlardan ezber yapıp halledeceğim.

Diğer dersler;

Felsefe:Yani okumamı ve test çözmemi geliştirirsem o kadar abartı zor bi ders değil biraz tekrar yapıp hallederim diye umut ediyorum

ingilizce: bu sınavda yok sanırsam ama kendim yabancı dil olarak geliştirmek istiyorum özellikle malum bilgisayar mühendisliği istediğim için gerekli

almanca: Bi sen eksiktin zaten yeterince ders var bide yetmezmiş gibi senle mi uğraşacağım ya bi git.

Din:eek: da kolay gibi ya çok bişi yok sanırsam yorumsuz :D

Durum böyle hocam yani benim dersler hakkındaki kendi değerlendirmemle durum bu nasıl bir çalışma planı yok önerirsiniz ?

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,044
Plan öyle 5 dakikada yazılacak şey değil öpretmenlerine danış.
11. Sınıf için kesin tavsiyem dediğim gibi 11 derslerin sıkı tut.

Edebiyat: Kitap okumayı pek sevmiyorum , edebiyatta gramer konusunda problemim yok yani her konuyu iyi biliyorum bir tek ezber yerlerinde biraz boşluğum vardır
Kitap okumayı sevmiyorum diye bir şey yok. Herkes TYT'den sorumlu. Ve TYT Türkçe'nin çoğu paragraf sorusu. İstersen 2020 TYT'yi aç bak sorulara.