Twitter'da fenomen olmanın zorlukları!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,325
Twitter'da fenomen olmanın zorlukları!

34403.jpg

Twitter fenomen Beyinsiz Adam Twit-ül Havadis'e fenomen olmanın yollarını ve zorluklarını anlattı.

Twitter fenomeni denince ilk akla gelen isimlerden birisidir o. Twitter kullananlar onu zaten tanıyor, kullanmayanlar da kısa bir zaman önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Köşk'te verdiği "sosyal medya yemeği"nden sonra ismini sıkça duydular. Cumhurbaşkanı'nın ilk kez bir Twitterfenomenini ağırlaması büyük yankı yaptı medyada ama onun yemek sırasında attığı twitler de en az bu sosyal medya buluşması kadar ses getirdi. Twitter'daki ününü yazılı ve görsel basına taşıyabilen nadir isimlerden birisi o...

Kendisini Twitter'da "beyinsiz, asosyal, üşengeç" olarak tanımlayan Beyinsiz Adam Twit-ül Havadis'in konuğu oldu. Twitter'dan gerçekleştirdiğimiz söyleşide Twitter fenomeni olmanın yollarından Çankaya Köşk'ündeki yemeğe kadar bir çok soruyu cevaplayan Beyinsiz Adam yine her zamanki gibi hazırcevap haliyle dikkatleri çekmeyi başardı. Lafı daha fazla dolandırmadan Beyinsiz Adam'la yaptığım söyleşiyle sizleri başbaşa bırakmak istiyorum. Ben söyleşi sırasında çok keyif aldım eminim sizler de okurken keyif alacaksınız.

Twit-ül Havadis ‏@Htckubra
@beyinsiz_adam orda mısın? Başlayalım mı?

Beyinsiz Adam ‏@beyinsiz_adam
Evet başlayalım. Çok heyecanlıyım.

Öncelikle herkesin merak ettiği soruyla başlayalım. Neden " beyinsiz adam" ismini tercih ettin?

Bana yakıştığını düşünüyorum. Kaslı adam da diyebilirdim ama insanları yanıltmak istemedim.

Kendi deyiminle Facebook'tan dışlandığın günden beridir burdasın. Facebook'u özlüyor musun?

Bazı geceler gizlice gözyaşı döktüğüm oluyor. Ara ara yeni gizli pencere açıp facebooka girmeden edemiyorum.

Twitter sana Facebook'u unutturamadı diyebilir miyiz o zaman? Twitter senin için ne ifade ediyor?

Diyebilirsiniz, özgür bir ülkede yaşıyoruz sonuçta. Twitter ailem gibi. Hiçbir kızın bana yazmaması bu iddiamı güçlendiriyor.

Twitter'da bu kadar ünlü olmana rağmen kızların sana karşı bu mesafesi neden sence? Niye yüz vermiyorlar sana?

Vicdansız olmalarından kaynaklanıyor. Yazıklar olsun onlara çok ayıp ediyorlar.
Sen en çok sevilen Twitter fenomenlerinden birisin. Twitter'da fenomen olmak kolay mı?

Zor. Sigortası servisi yok, yemeği evden karşılıyorsun. Kimseye tavsiye etmiyorum, belediyede iş bulsam bırakırım.

Oysa fenomen olmak isteyen çok kişi var:) Peki yeni başlayanlar için Twitterkullanım klavuzu yazsaydın neler yazardın?

Takip edeni takip et, unfollowsuz takip başladı ve cicicici takipleşelim. İşte bunlar hep önemli.

Köşkteki yemekte Cumhurbaşkanı @cbabdullahgul e sitem etmiştin. Sonrasında takibe aldı mı seni?

Kendisine unfollowsuz karşılıklı takip önerdim. Kabul etmedi. Yakında takibi bırakmayı düşünüyorum.

Cumhurbaşkanıyla yemekten sonra sana Köşk'le ilgili en çok ne sordu tanıdıkların?

Yemekleri sordular. Sonuçta benim etrafımdakiler de tahmin edeceğiniz üzere bekar ve aç insanlar.

Köşk'e çıkmanın seni bozduğunu düşünenler var. Onlara bir şey söylemek ister misin?

Köşke çıkmak insanı bozuyorsa Ahmet Necdet Sezer 7 yıl kaldı ona ne diyeceksiniz?

Reklam kampanyalarında sık sık görmeye başladık seni.Bu durumdn rahatsız olan takipçilerin var.Sen ne düşünüyorsun bu konuda

Dünyada az çok tanınırlığı olup reklam yapmayan bir tek Barack Obama var. Takdir ediyorum ama maaşını kesseler o da başlar bence.

Peki iyi para veriyorlar mı bari?

Para vermiyorlar ama mesela bir tanesi bu reklamı yazarsan cami yaptıracaz dedi kabul ettim. Bu tarz ödemeler hep.

Çok fazla soru geliyor sana süremiz de dolmak üzere bunun için gelen sorulardan bir kaç tanesini sormak istiyorum

Çok kısa 1-2 soru alalım o zaman. Sabaha kadar vaktim var aslında ama şöhret bunu söylememi gerektiriyor.

@Samdanli 'nın sorusu: Artık ünü ülkeyi aştı.Ününde fotografının katkısı % kac ?

71

‏@Muhalifgenc 'in sorusu hayat felsefesi var mıdır? Varsa nedir

Hayat felsefem yaşamak ki bir gün, elbet bir gün umarsızca... gibi bir şeydi unuttum şimdi.

Son iki soru İlki @AliBuluttt tan Twitter'ı kuran o olsaydı ,eklemek istediği bir özellik olur muydu ?

Okey oynama seçeneği koyardım. Hep twit olunca insan sıkıılıyor. Eminim çok daha geniş kitlelere ulaşırdı twitter.

Son olarak 8 Mart Kadınlar Günü. Erkek egemen toplulumuz hakkında neler düşünüyorsun? Bu güne özel bir mesajın olacak mı?

Erkek egemenlik benim de yıllardır üzerinde durduğum bir olgu. Her tarafta erkek görüyorum ve buna artık bir son verilmeli.

Bu keyifli söyleşi için teşekkür ediyorum, başarılarının devamını diliyorum:))

Rica ederim. Herhangi bir başarım olmadı bugüne kadar ama sağolun.

kaynak

interpool

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Deck diye bir olay var artık... Fenomen olanların hemen hemen hepsi böyle oldu... Fenomen olupta, ikinci büyük bir hesabı olmayan yada parası olmadan fenomen olan birini bana gösterin. Twitter 'ımı kapatıyorum.

jestercat

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Tam bir saçmalık başka bir şey değil.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bunu bir de haber diye yayınlamışlar ha? vay anasını sayın seyirciler