Tv mi? Monitör mü?

Bu konuyu okuyanlar

SavageHunter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Odama playstati̇onum i̇çi̇n tv ya da moni̇tör almayi düşünüyorum ama bi̇ türlü kararveremedi̇m eğer tv alirsam çok büyük ekrani olcak ama moni̇tör alirsam 27 i̇nç 32 i̇nç ci̇vari olacak ve 144hz olacak. Ama kasali bi̇ pc yok bende ps i̇çi̇n aliyorum.Tv hem büyük olur hemde i̇yi̇ bi̇r ses çikişi olur ama moni̇tör 144hz bi̇şeler olur ekrani küçük olur si̇zce ne almaliyim?Aklim bi̇raz tv ye kayiyor büyük olduğu i̇çi̇n.

Son düzenleyen moderatör:

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Odama playstati̇onum i̇çi̇n tv ya da moni̇tör almayi düşünüyorum ama bi̇ türlü kararveremedi̇m eğer tv alirsam çok büyük ekrani olcak ama moni̇tör alirsam 27 i̇nç 32 i̇nç ci̇vari olacak ve 144hz olacak. Ama kasali bi̇ pc yok bende ps i̇çi̇n aliyorum.Tv hem büyük olur hemde i̇yi̇ bi̇r ses çikişi olur ama moni̇tör 144hz bi̇şeler olur ekrani küçük olur si̇zce ne almaliyim?Aklim bi̇raz tv ye kayiyor büyük olduğu i̇çi̇n.

Televizyonların ekran yenileme hızı düşük ve tepkime süresi fazladır. o yüzden büyük bir monitör tercih edin derim.

Kavisli mi severseniz düz mü?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Televizyonların ekran yenileme hızı düşük ve tepkime süresi fazladır. o yüzden büyük bir monitör tercih edin derim.

Kavisli mi severseniz düz mü?

Bu ikisinden birini öneririm:
Viewsonic 27'' Curved 144 Hz 1ms: 1. Ürün

AOC 27'' Düz 144 Hz 1ms IPS: 2. Ürün

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Sadece oyun oynamak için istiyorsan tabiki monitör.Televizyonların yenileme hızı düşüktür bu da oyun zevkinizi biraz değiştirebilir.

Ama diyorsanız,hem televizyon izleyeyim hem oyunumu oynayayım,televizyon alın derim.Bir taşla iki kuş vurursunuz.

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Sadece oyun oynamak için istiyorsan tabiki monitör.Televizyonların yenileme hızı düşüktür bu da oyun zevkinizi biraz değiştirebilir.

Ama diyorsanız,hem televizyon izleyeyim hem oyunumu oynayayım,televizyon alın derim.Bir taşla iki kuş vurursunuz.

Televizyon için mesela DSMART'ı monitöre de bağlayabilirsiniz. Alın size asıl bir taşla iki kuş vuruşu ?

Yağız.07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Televizyonların ekran tazeleme oranı düşük evet ama ekran büyük olduğu için hikayeli oyunlarda size daha iyi deneyim sağlayacaktır.Eğer playstationda fps tarzı oyunları oynamayı seviyorsanız monitör sizin için daha iyi bir tercih olacaktır.