TV için ses aktarma

Bu konuyu okuyanlar

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Vga kablosu ile tv ye bağladım pc kasasını ses yok ancak haporlor bağlamam gerekiyor ondada güzel olmuyor yani sanki konuşunca ses değişik geliyor hdm ekran kartım var ama çok ısınıyor diye takmıyorum mesela o ses ve görüntüyü aktarıyor du birde kumandadan sesi kısıp açabiliyordum çok güzel di şimdi tv de haporlor kulaklık girişi var kasada aux kablosu alıp birini tv ye bağlayıp diğerini kasaya bağlayıp sesi kumandadan kısıp açabilir miyim ???

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Vga kablosu ile tv ye bağladım pc kasasını ses yok ancak haporlor bağlamam gerekiyor ondada güzel olmuyor yani sanki konuşunca ses değişik geliyor hdm ekran kartım var ama çok ısınıyor diye takmıyorum mesela o ses ve görüntüyü aktarıyor du birde kumandadan sesi kısıp açabiliyordum çok güzel di şimdi tv de haporlor kulaklık girişi var kasada aux kablosu alıp birini tv ye bağlayıp diğerini kasaya bağlayıp sesi kumandadan kısıp açabilir miyim ???
VGA kablo üzerinde ses iletimi gerçekleşmez. Eğer ki TV üzerinde jak girişi varsa bir ucunu anakart üzerine diğer ucunu TV bağlayıp ses aktarımı yapabilirsiniz.

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Evet var jak hocam peki sesi kumandadan kısıp açabilir miyim yani önemli olan bu hdm ekran kartı almak istemiyorum açıkçası masraf yapmamak için mesela kulaklık takıyorum tv ye sesi kumandadan kısıp açabiliyorum anakarta jak tv ye de öbür jak girişini taksam olurmu bende vardı kaybettim jak alıcam ondan o yüzden burada sizlere bilir kişilere sormak istedim

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Evet var jak hocam peki sesi kumandadan kısıp açabilir miyim yani önemli olan bu hdm ekran kartı almak istemiyorum açıkçası masraf yapmamak için mesela kulaklık takıyorum tv ye sesi kumandadan kısıp açabiliyorum anakarta jak tv ye de öbür jak girişini taksam olurmu bende vardı kaybettim jak alıcam ondan o yüzden burada sizlere bilir kişilere sormak istedim
VGA ile görüntü aktaracaksın, Jak ile de ses de mi yanlış anlamadım? Jac bir ucu anakarta diğer ucu TV'ye böyle ise olması gerek.

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Anladım hocam işte jak girişi 2 sindede var ses gelir mi yani tv den ses gelir de kumandadan kısıp açabilir miyim bn bu soruma yanıt arıyorum???

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Kısıp açarsın.

Ayrıca Elindeki ekran kartının radyatörünü sök güzelce bir temizle Sonra macun sür GPU çekirdeği üzerine ve bağla. Çok ısınmayacaktır sonra

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Kısıp açarsın.

Ayrıca Elindeki ekran kartının radyatörünü sök güzelce bir temizle Sonra macun sür GPU çekirdeği üzerine ve bağla. Çok ısınmayacaktır sonra
Aradığım cevap buydu işte çok teşekkür ederim ekran kartıyla uğraşmak istemiyorum açıkçası ısınıyor falan macun da sürmeyi bilmiyorum işlemciye sürüyorum ama ekran kartını koydum köşeye laylon poşete koyup kutuya koydum zarar görmesin diye kışın belki takarım zaten bn tv den ses gelmesi için hdm ekran kartı almayı düşünüyordum bütçede yok o yüzden ALLAH razı olsun sizden söylediniz jak girişi mevcut olan tv ve anakarta bağlayıp sesi kumandadan geliceğini söylediniz beni çok mutlu ettiniz ??????????????????

Son mesajlar