Tuşlu telefondan akıllı telefona

Bu konuyu okuyanlar

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
bir arkadaşım bu zamana kadar tuşlu telefon kullandı artık akıllı telefon almak istiyor. apple ve samsung dışında bir marka düşünmüyor. iPhone 11 64 gb ile Samsung galaxy s20 plus arasında kalmış. iphone 7.250 lira samsung 6.950 lira sizce hangisini almalı? kamera, işlemci, oyun performansı, ses kalitesi, batarya, güncelleme gibi şeyleri önemsemiyor. sadece bu iki model arasında kaldığı için bana sordu sizce hangisi mantıklı? not samsung android güncellemesinden sonra batarya ve ısınma sorunları çözülmüş.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
bir arkadaşım bu zamana kadar tuşlu telefon kullandı artık akıllı telefon almak istiyor. apple ve samsung dışında bir marka düşünmüyor. iPhone 11 64 gb ile Samsung galaxy s20 plus arasında kalmış. iphone 7.250 lira samsung 6.950 lira sizce hangisini almalı? kamera, işlemci, oyun performansı, ses kalitesi, batarya, güncelleme gibi şeyleri önemsemiyor. sadece bu iki model arasında kaldığı için bana sordu sizce hangisi mantıklı? not samsung android güncellemesinden sonra batarya ve ısınma sorunları çözülmüş.
Kullanmadım ama s20 plus derim

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Tabiki S20 plus.iphone 11 ikinci el ve sosyal medya dışında esprisi olmayan vasat bir cihaz.Android 10 da işlemci ve yazılımdan kaynaklı hatalar vardı.Android 11 de bu hatalar düzeltildi.Android 11 le beraber S20 ailesi çok iyi bir deneyim sunuyor.Arkadaşın her yıl telefon değiştiriyorsa yani ikinci ele önem veriyor,instagram storiese video atıyorsa 11 alabilir ama bunlar önemsizse şık tasarım,mükemmel ekran kalitesi,dolby destekli efsane Stereo hoparlör deneyimi ve 120hz ekran hızı gibi ciddi avantajlara sahip S20 plus almasını tavsiye ederim.

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Tuşlu telefondan akıllı telefona geçecekse başka markalar bile söylesen ben yine Samsung derdim. Tuşlu telefondan geçiş yapmak için en ideali o çünkü

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Tabi ki Galaxy S20+

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
Tabiki S20 plus.iphone 11 ikinci el ve sosyal medya dışında esprisi olmayan vasat bir cihaz.Android 10 da işlemci ve yazılımdan kaynaklı hatalar vardı.Android 11 de bu hatalar düzeltildi.Android 11 le beraber S20 ailesi çok iyi bir deneyim sunuyor.Arkadaşın her yıl telefon değiştiriyorsa yani ikinci ele önem veriyor,instagram storiese video atıyorsa 11 alabilir ama bunlar önemsizse şık tasarım,mükemmel ekran kalitesi,dolby destekli efsane Stereo hoparlör deneyimi ve 120hz ekran hızı gibi ciddi avantajlara sahip S20 plus almasını tavsiye ederim.
nesi vasat lan ?
@Umut Çelik

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Berbat tasarım,berbat çözünürlük ve ortalama ekran kalitesi, Telephoto olmadığı için zoom ve portrede Sefilleri oynayan,gece pozlama yapmadan (Gece modu) Fotoğraf çekemeyen, Fotoğrafı 4 saniye işleyen kamera,kutudan hızlı şarj cihazı ve kulaklık çıkmaması,64gb hafızaya sahip olması.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
Berbat tasarım,berbat çözünürlük ve ortalama ekran kalitesi, Telephoto olmadığı için zoom ve portrede Sefilleri oynayan,gece pozlama yapmadan (Gece modu) Fotoğraf çekemeyen, Fotoğrafı 4 saniye işleyen kamera,kutudan hızlı şarj cihazı ve kulaklık çıkmaması,64gb hafızaya sahip olması.
fanboysun hiçbiri gerçek değil çözürnülük berbat mı ?
tuşlu telefondan geçiyor ve direk detaylara takılıyor

bütçesi varsa neden daha önce almamış ?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
fanboysun hiçbiri gerçek değil çözürnülük berbat mı ?
tuşlu telefondan geçiyor ve direk detaylara takılıyor

bütçesi varsa neden daha önce almamış ?
Fanboy olan kutudan hızlı şarj cihazı ve kulaklık çıkmayan cihazı savunan sizlersiniz.Bu adam 11 aldığı zaman 5 yıl kullanım için 500 TL hafıza 500 TL de kulaklık ve şarj cihazı için vermek zorunda.8500 TL ye 11 i alıp kazık yiyeceğine S20 plus almak daha mantıklı.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
Fanboy olan kutudan hızlı şarj cihazı ve kulaklık çıkmayan cihazı savunan sizlersiniz.Bu adam 11 aldığı zaman 5 yıl kullanım için 500 TL hafıza 500 TL de kulaklık ve şarj cihazı için vermek zorunda.8500 TL ye 11 i alıp kazık yiyeceğine S20 plus almak daha mantıklı.
ay banane .
s21 çıkıyor mu * dedğin samsungun kulaklığı sanki çok rahat.

5 yıl kullanmak mı ?
androide 3 yıl güncelleme veriyor
apple ise 7 yıl

iphone 6 2013-2020 kadar güncelleme aldı

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
ay banane .
s21 çıkıyor mu * dedğin samsungun kulaklığı sanki çok rahat.

5 yıl kullanmak mı ?
androide 3 yıl güncelleme veriyor
apple ise 7 yıl

iphone 6 2013-2020 kadar güncelleme aldı
S20 plusın kutusundan şarj cihazı ve kulaklık çıkıyor.S21 ailesinde kutudan hızlı şarj cihazı ve kulaklık çıkmamasını eleştirdim.Sen ve senin gibiler gibi marka fanatiği degilim.Yanlışa yanlış doğruya doğru diyen biriyim.Apple 7 yıl değil 5 yıl güncelleme veriyor.Bide Apple'ın 5 yıl güncelleme vermesi bir avantaj değil.Apple ın verdiği güncellemelerde batarya performansı düşüyor.S20 plus 3 yıl güncelleme alacak ama uygulama sürümleri uzun olduğu için S20 plus alan kişi android 11 e güncelleyip güncellemeden sonra hard reset attıktan sonra mevcut sürümde kalıp 5 yıl kafası rahat kullanabilir.Güncelleme aldı dediğin İphone 6 şuanda bitik durumda.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
S20 plusın kutusundan şarj cihazı ve kulaklık çıkıyor.S21 ailesinde kutudan hızlı şarj cihazı ve kulaklık çıkmamasını eleştirdim.Apple 7 yıl değil 5 yıl güncelleme veriyor.Bide Apple'ın 5 yıl güncelleme vermesi bir avantaj değil.Apple ın verdiği güncellemelerde batarya performansı düşüyor.S20 plus 3 yıl güncelleme alacak ama uygulama sürümleri uzun olduğu için S20 plus alan kişi android 11 e güncelleyip güncellemeden sonra hard reset attıktan sonra mevcut sürümde kalıp 5 yıl kafası rahat kullanabilir.Güncelleme aldı dediğin İphone 6 şuanda bitik durumda.
performans düşüyor. bitik dediğin eski telefonum 6 yanımda inanırmısın ultra pubg kasmadan oynarım.,

inanır mısın ki ?
2020-2013= 7 yapar

inanırmısın ? @Erenist2020, delirten bir fanboysun
@Hamza Ensar Sağlam, uğraşma bunla fanboy olduğnu belli etti konusunu boşuna up yapmayalım
konunu daha fazla yükseltmeyeceğim

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
performans düşüyor. bitik dediğin eski telefonum 6 yanımda inanırmısın ultra pubg kasmadan oynarım.,

inanır mısın ki ?
2020-2013= 7 yapar

@Hamza Ensar Sağlam, uğraşma bunla fanboy olduğnu belli etti konusunu boşuna up yapmayalım
iPhone 6 da Pugb ultrada oynarsın ??? buna kargalar bile güler.İphone 8 yada 7 in böyle bir şey yapacağını iddaa etsen anlarımda 6 ın Pugb yi sorunsuz oynatacağını iddaa edip beni fanboylukla suçlamak akıl tutulması olsa gerek.???Apple ın verdiği güncellemeler batarya performansını olumsuz etkiliyor.İphone 6 ilk aldığında batarya performansı ile bugünküne bir bak ne demek istediğimi anlarsın.Ben fanboy değilim,gerçekçiyim.7500 TL verip kutu içeriği berbat,ciddi kusurları olan bir cihaz almak bence mantıklı değil.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
@Erenist2020,

Hiç Samsung'un akıllı telefonlarını savunma kardeşim. Daha güncelleme vermekten aciz.
Samsung'un akıllı telefonlarını savunmuyorum.Sen ve senin gibi hala Apple'ın fazla güncelleme vermesini avantaj olarak gören adamlar var.Apple 5 yıl güncelleme vermek zorunda.Vermediği zaman uygulamalar çalışmıyor.Bugün batarya performansı düşmesin diye güncelleme yapmayan bir sürü Apple kullanıcısı var.Apple ın 5 yıl güncelleme vermesini avantaj olarak yorumlayan adam bana teknolojiyi çok iyi biliyorum demesin.Açılan konuda 11 değil 11 Pro olsa ben konuyu açana tabiki S20 plus yorumunu yapmazdım.11 kalite olarak S20 plusın altında bir cihaz olduğu için S20 plus almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Pubg oynuyorsanız kesinlikle Apple alın Samsung Pubg'de kasım kasın kasılıyor

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Pubg oynuyorsanız kesinlikle Apple alın Samsung Pubg'de kasım kasın kasılıyor
S20 plus android 11 le beraber Pugb yi akıcı oynatıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

S20 kasmaz. Ama İphone daha mantıklı gerek İos olsun gerek işlemcisi olsun.
Konuyu açan 11 pro mu S20 plus mı deseydi şu yaptığın yoruma saygı duyardım.11 pro hem daha güçlü işlemciye sahip,hem kutusundan şarj aleti ve kulaklık çıkıyor,hemde genel olarak çok iyi bir kalite sunuyor.11 mi S20 plus mı? sorusuna teknolojiden anlayan bir insan S20 plusın genel olarak daha iyi kalite sunduğunu bilir.11 deki A13 Exynos 990 dan daha güçlü bir işlemci ama gündelik hayatta 4K 60fps video çekiyor yada video editleme yapıyorsa aradaki farkı anlar ama bunları yapmıyorsa aradaki farkı anlayamaz.

Son düzenleme:

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
419
S20 plus

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
İki cihazın fiyatı yakın genelde iPhone alınca insanlarda bir pişmanlık olmuyor bu kadar para verdik ama iPhone aldım fakat Android alınca acaba fazla mı verdim iPhone alsam daha iyi olur muydu diye insan kendine soruyor iPhone alıp memnun kalmazsa aldığı fiyatta yakın bir fiyata satıp başka modele geçer. Ama samsung alıp beğenmezse satmaya kalktığında biraz zarar edip iPhone telefona geçer

Reaksiyon puanı
591
SE modeli iyi. 2020 model SE ucuz (5,099.99 ₺) ve 6 sene destek alacak.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444

inanır mısın ki ?
2020-2013= 7 yapar

2. uyarımı onun yüzünden aldım bulaşmayın. onu da bu kadar karşıt görüş varken kimse ciddiye almaz zaten.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İki cihazın fiyatı yakın genelde iPhone alınca insanlarda bir pişmanlık olmuyor bu kadar para verdik ama iPhone aldım fakat Android alınca acaba fazla mı verdim iPhone alsam daha iyi olur muydu diye insan kendine soruyor iPhone alıp memnun kalmazsa aldığı fiyatta yakın bir fiyata satıp başka modele geçer. Ama samsung alıp beğenmezse satmaya kalktığında biraz zarar edip iPhone telefona geçer
Yaptığın yoruma katılıyorum.İkinci el konusunda İphonelar avantajlı.Arkadaşında ikinci el takıntısı varsa İphone11 alsın.Ama arkadaşın ben bir cihaz alıp en az 5 yıl kullanırım,bana genel olarak çok iyi bir kalite sunsun diyorsa S20 plus alması bence daha mantıklı.Burda arkadaşının beklentisi ne? Önemli olan bu.

Son düzenleme:

Son mesajlar