Tuşlu cep telefonu

Bu konuyu okuyanlar

mustfakr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar selamlar. Yakında askere gideceğim. İnternet üzerinde tuşlu telefon alacağım ama aklıma takılan bir kaç şey var. Aldıktan sonra imei sorunu yaşar mıyım ? Yaşarsam da bu sorunu nasıl çözebilirim ? Şimdiden teşekkürler.

muharrem4201

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Neresi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nereye gidiyorsun bu arada soru hakkında bilgimnyok

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Yaşamazsın bence. Becerdikce küçük telefon alın. :D

mustfakr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Neresi

Nereye gidiyorsun bu arada soru hakkında bilgimnyok
daha belli olmadı 22 ocakta belli olacak

Yaşamazsın bence. Becerdikce küçük telefon alın. :D
bazı kişiler aldıktan 10 20 gün sonra imei hatası aldım yazmış yorumlarda o yüzden sordum. peki önerebileceğim bir model var mı ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Bizim bazı dükkanlarda böyle telefonlar satıyorlar mesela.

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,593
Aldıktan sonra imei sorunu yaşar mıyım ?
Orijinal ve güvenli bir satıcıdan alırsanız sorun olmaz.
Yaşarsam da bu sorunu nasıl çözebilirim ?
Şimdi işin en önemli kısmı fatura. Yani aldığınız cihaz faturalandırılmış olmalı ve orjinal olmalı. (Parça değişimini kastetmiyorum. Çakma vs olmaması gerekiyor) İlk olarak cihaz kutusuna sakladığınız faturanızı bulun. Ama eğer yoksa, ya da çöpe falan attıysanız hangi distribütörden alınmış ise orası ile irtibata geçmelisiniz. Onlar size yönlendirmede yardımcı olacaktır. Eğer hangi distribütöre ait olduğunu da bilmiyorsanız cep telefonu üreticisinin Türkiye merkezini arayarak, IMEI numaranızı verip hangi dağıtıcıdan alındığını öğrenebilirsiniz.

Şimdi ise disribütörünüzün bu sorunlarla alakalı yetkili bir ağabeyini bulmalısınız. Zaten onlar sizi yönlendirecektir. Ya da internet denilen cevher aracılığıyla da bu kişiye ya da departmana ulaşabilirsiniz.

Sonrasında ise büyük ihtimalle sizden bir fax çekmenizi ya da mail atmanızı isteyecek. Bu fax için de bir durumu anlatan ve yetkilinin size söylediklerini içeren bir dilekçe, kimlik fotokopisi, IMEI numarası, fatura, cep telefonunun marka ve modeli gibi ayrıntılar olacak. Ayrıca kullandığınız telefon numara bilgileri de isteyebilirler. (Tabii bu adım farklı bir şekilde de olabilir. Siz yetkilinin söylediklerini dikkate alarak devam edin) Burada bir uyarıda a bulunalım. Vereceğiniz bilgiler cihazı satın alan kişiye ait bilgiler olmalı. Eğer kullandığınız hat telefonu alan kişiden başkasına ait ise sizin ve hat sahibinin de kimlik fotokopisi gibi bilgiler de istenebilir.

mustfakr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Orijinal ve güvenli bir satıcıdan alırsanız sorun olmaz.

Şimdi işin en önemli kısmı fatura. Yani aldığınız cihaz faturalandırılmış olmalı ve orjinal olmalı. (Parça değişimini kastetmiyorum. Çakma vs olmaması gerekiyor) İlk olarak cihaz kutusuna sakladığınız faturanızı bulun. Ama eğer yoksa, ya da çöpe falan attıysanız hangi distribütörden alınmış ise orası ile irtibata geçmelisiniz. Onlar size yönlendirmede yardımcı olacaktır. Eğer hangi distribütöre ait olduğunu da bilmiyorsanız cep telefonu üreticisinin Türkiye merkezini arayarak, IMEI numaranızı verip hangi dağıtıcıdan alındığını öğrenebilirsiniz.

Şimdi ise disribütörünüzün bu sorunlarla alakalı yetkili bir ağabeyini bulmalısınız. Zaten onlar sizi yönlendirecektir. Ya da internet denilen cevher aracılığıyla da bu kişiye ya da departmana ulaşabilirsiniz.

Sonrasında ise büyük ihtimalle sizden bir fax çekmenizi ya da mail atmanızı isteyecek. Bu fax için de bir durumu anlatan ve yetkilinin size söylediklerini içeren bir dilekçe, kimlik fotokopisi, IMEI numarası, fatura, cep telefonunun marka ve modeli gibi ayrıntılar olacak. Ayrıca kullandığınız telefon numara bilgileri de isteyebilirler. (Tabii bu adım farklı bir şekilde de olabilir. Siz yetkilinin söylediklerini dikkate alarak devam edin) Burada bir uyarıda a bulunalım. Vereceğiniz bilgiler cihazı satın alan kişiye ait bilgiler olmalı. Eğer kullandığınız hat telefonu alan kişiden başkasına ait ise sizin ve hat sahibinin de kimlik fotokopisi gibi bilgiler de istenebilir.
eyvallah çok sağol

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442

mustfakr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Samsung'un harika bir modeli var askere gittiğimde çoğu arkadaşın elinde bundan görüyordum bence başarılı alınabilir

sağol dostum eyvallah