Türksat 4A uydu alısı kurulumu - kanal arama (video)

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Toshiba da nasıl bir mantık varsa. Listeyi güncellemiyor. Daha doğrusu uydu frekansını değiştiremiyorum. Kanal olarak değişiyor sadece. öyle de türksat tanıtım çıkıyo başka yok. tmüşteri hizmetlerini aradım. kayıt altında olmasa sövücektim. anlamadım ne iş. tek tek elimle girdim frekansları. tam bi eziyet.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=390518]sosyalli2[/MENTION]

High-band olanlar yagmurlu havada yine calisiyor, low-band da ise sinyal daha da düsüyor ve karincalanma oluyor.

2Q2GD2.jpg

gLkmm5.jpg

Reaksiyon puanı
16,118
Toshiba da nasıl bir mantık varsa. Listeyi güncellemiyor. Daha doğrusu uydu frekansını değiştiremiyorum. Kanal olarak değişiyor sadece. öyle de türksat tanıtım çıkıyo başka yok. tmüşteri hizmetlerini aradım. kayıt altında olmasa sövücektim. anlamadım ne iş. tek tek elimle girdim frekansları. tam bi eziyet.
toshiba almama nedenimiz buydu geçmiş olsun isviçre çakısı gibi çok şey vaat edip çok az şey yapıyor...

kcr

Asistan
Reaksiyon puanı
14
En kolay yolu uyguladım. Türksat 3-A uydusu ve ona dair ne varsa sildim. Yeni uydu ekle dedim; adını da TURKSAT 4-A yaptım. Güncelleme frekansını elle girdim. Şebeke arama açık arattırdım. Eski kanallardan eser yok; tertemiz yeni kanallar geldi. Kanal listesini düzenledim; problem yok.

toshiba almama nedenimiz buydu geçmiş olsun isviçre çakısı gibi çok şey vaat edip çok az şey yapıyor...

Toshiba tv'lerde böyle bir sorun mu var? Hiç araştırmadım ama hayret! 25-30 liraya satılan uydu cihazlarında bile olan bir özelliğin Toshiba tv'lerde olmamasına şaşırdım...

Reaksiyon puanı
16,118
En kolay yolu uyguladım. Türksat 3-A uydusu ve ona dair ne varsa sildim. Yeni uydu ekle dedim; adını da TURKSAT 4-A yaptım. Güncelleme frekansını elle girdim. Şebeke arama açık arattırdım. Eski kanallardan eser yok; tertemiz yeni kanallar geldi. Kanal listesini düzenledim; problem yok.

Toshiba tv'lerde böyle bir sorun mu var? Hiç araştırmadım ama hayret! 25-30 liraya satılan uydu cihazlarında bile olan bir özelliğin Toshiba tv'lerde olmamasına şaşırdım...
malesef var öyle bir durum belki arçelik'te de var bir ara çanak ve lnb alıp denemek gerek teledünya var onda yok böyle şeyler.

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bende Hd Ler yok ama sinyal kalitesi 100 diyor hd anlamına mi geliyor bu

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14

Eski kanalları silmediğim için 2 gündür uğraşıyorum. En az 2 defa fabrika ayarlarına döndürdüm. En az 10 defa defa arattım. Receiver doğru buluyormuş ama alta ekliyor. Üsteki eski kanalı (3A) yeni kanal zannediyorum. Tabiki sinyal yok :blush:

Arayan arkadaşlara tavsiyem önce eski kanalları SİLİN. Sonra tarama yapın :thumbup1:

oktay1910

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar Kanal A HD'de sıkıntımı var geliyo sonra geçersiz servis diyo açmaya çalıştığımda ve kayboluyo şimdi manuelden eklemeye çalıştım gelmedi ilk tarattığımda geldiydi sonradan böyle oldu sinyaldemi sıkıntı var acaba?

appmobile55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konu baya yardimci oldu 300 den fazla kanal buldu. Yardimci olan arkadaslara cok tesekkurler.

orya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar tv modelim LG LA660 S türksat 4a ya geçtim (hoş geçtiğim halde 200 kanal falan var daha çok olması gerektiğini düşünüyorum) Ayrıca Hd kanalları nasıl yüklücem,bir kaç yerde okudum fabrika ayarlarına dönülmesi gerekiyonuş sanırım ama şöyle de bi sorun var menülerin hiç birinde fabrika ayarlarına dön diye bir seçenek yok yardımcı olursanız çok sevinirim

oktay1910

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Opsiyon diye seçenek varsa orda olabilir fabrika ayarlarına dön seçeneği

orya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim.. sabah kalkar kalkmaz zaten yine ayarlamaya çalıştım buldum fabrika ayarlarını sıfırladım şimdi oto ayarlama işleniyor inş tüm kanallar + HD kanallar gelir :))

hsynkertik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bnm uydu turksat 2 a die aradı kanalların hepsı geldı :D

oktay1910

Asistan
Reaksiyon puanı
1
O önemli değil uyduların yörüngesi aynı zaten türksat 42˚ sadece frekanslar ve uydu değişti en iyi yöntem fabrika ayarlarına dönüp oto tarama yapmak eski frekanslarda silinmiş olur bu şekilde.

Bu uydu değişikliğide uyduculara yaradı bedavadan para kazandılar.

oktay1910

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar dahili hd uydu alıcısında biss key girilmiyor sanırım? Lg Lm 660s var bendede almanya bundesliga maçlarına trt hd de şifre giriyor çözümü yok değilmi ?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar dahili hd uydu alıcısında biss key girilmiyor sanırım? Lg Lm 660s var bendede almanya bundesliga maçlarına trt hd de şifre giriyor çözümü yok değilmi ?
Samsung tv lerde dahili uydu alıcılarında bis key girilmiyor. LG hakkında fikrim yok ama girilmiyor olması lazım.

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Arkadaslar uydum biraz eski ve beceremedim ben.yardimci olma sansiniz varmi acaba.trident dsr 5301.bir türlu yazilm atamadm diger uydularima attm ama buna atamadm

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaslar uydum biraz eski ve beceremedim ben.yardimci olma sansiniz varmi acaba.trident dsr 5301.bir türlu yazilm atamadm diger uydularima attm ama buna atamadm
Menü resmini koyabilirsen buradan neler yapman gerektiğini neyi seçen gerektiğini söyleyebilirim.

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
168a77dca96aec81584c10230613dd0a.jpg

Elle aramaya girince.tara dedigmde bu cikiyo buraya 11747 ve 27500 dikeymi yapaym peki