Soru Türkiye'yi Satın Almak İçin Milyar Dolarlar Yeterli Olur mu?

Bu konuyu okuyanlar

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim şekilde Türkiye'yi satın almak için Trilyon Dolarlar veya Katrilyon Dolarlar mı gerekiyor yardımcı olabilirseniz şimdiden çok sevinirim.

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,649
Hangi anlamda satın almak için?
Bütün binaları ve arsaları almak şeklinde mi

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
satın alamazsın öyle bir hareket sert karşılık bulur sokağa çıkamaz olur...

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,649
Bizim millet böyle her şeyini yabancılara satmaya devam ederse bu tür soruların gelmesi de normal tabi :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Yani reyiz bir video da görmüştüm Elon Musk net servetiyle hangi ülkeleri satın alabilir? Şeklinde oradan geldi bu konuyu açmak benim aklıma. Sinirlendirdiysem sizi kusura bakmayın lütfen.
eritre ile Türkiye bir değil gerekirse savaşa girebilcek halkımız var...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Elon Musk'ın parası burada geçmez :) Çünkü belli kurallar var öyle olmuyor istediğin gibi komple bir yeri alamıyorsun.

Türkiye'de belli kurallar var arsa ve mült satışı için. Yabancının bir şey alması o kadar koaly değil.

-Mesela bir yabancının alabileceği toplam tarla arsa miktarı 30 hektarın üstünde olamaz.

-Bir il İlçenin belde veya köyün toplam yüz ölçümünün yüzde 10'undan fazlası yabancıları satılamaz.

-Veya bir yabancı askeri bölge çevresinden arsa tarla taşınmaz alamaz.

- Yabancı ülke vatandaşları kritik bölgelerden arsa taşınmaz alamaz. ( Mesala Mersin nükleer santrali çevresi. Veya ne bileyim İHA-SİHA üretim merkezinin yanı. TOGG'a komşu gibi. )

Not: Gördüğüm konut konusunda bir kısıtlama yok gibi .Bir yabancı isterse binlerce daire alabilir.

Not: Son günlerde olan depremin Türkiye'ye maliyeti 85-90 Milyar Dolar deniyor. Elon Musk'ın servetide 180-190 Milyar Dolar arası hesabını sen yap işte. Alsa alsa alabileceği şey şuan ki depremde yıkılan bina sayısının 2 katı kadar işte.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Elon musk Arap olsaydı net alırdı ama dini belli olmayan biri, zor alır ama imkansız değil
Hocam bir yabancının bu ülkeyi alabilmesi için net serveti en az 900 milyar dolar olmalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elon Musk'ın parası burada geçmez :) Çünkü belli kurallar var öyle olmuyor istediğin gibi komple bir yeri alamıyorsun.

Türkiye'de belli kurallar var arsa ve mült satışı için. Yabancının bir şey alması o kadar koaly değil.

-Mesela bir yabancının alabileceği toplam tarla arsa miktarı 30 hektarın üstünde olamaz.

-Bir il İlçenin belde veya köyün toplam yüz ölçümünün yüzde 10'undan fazlası yabancıları satılamaz.

-Veya bir yabancı askeri bölge çevresinden arsa tarla taşınmaz alamaz.

- Yabancı ülke vatandaşları kritik bölgelerden arsa taşınmaz alamaz. ( Mesala Mersin nükleer santrali çevresi. Veya ne bileyim İHA-SİHA üretim merkezinin yanı. TOGG'a komşu gibi. )

Not: Gördüğüm konut konusunda bir kısıtlama yok gibi .Bir yabancı isterse binlerce daire alabilir.

Not: Son günlerde olan depremin Türkiye'ye maliyeti 85-90 Milyar Dolar deniyor. Elon Musk'ın servetide 180-190 Milyar Dolar arası hesabını sen yap işte. Alsa alsa alabileceği şey şuan ki depremde yıkılan bina sayısının 2 katı kadar işte.
Hocam ben bu hesabı GSYİH üzerinden yaptım.

Son mesajlar